Właściciele Monero i innych kryptowalut muszą mieć miejsce na przechowywanie ich aktywów poza wymianą. To w porządku trzymać małe ilości kryptowalut na wymianie, aby zawsze było coś do handlu, ale większość musi być trzymana w portfelu. Trzymanie krypto w portfelu jest głównym sposobem na trzymanie jej z dala od hakerów. Istnieją różne rodzaje portfeli, każdy ma swoje korzyści, mocne i słabe strony. Ten krótki poradnik wyjaśnia wszystko o trzymaniu Monero w portfelu.

Portfele Kryptowalut Wyjaśnione

Gdy ktoś ma pieniądze, nie trzyma ich w kieszeni czy na stole. Zamiast tego wkłada je do portfela. To zapobiega przed kradzieżą. Krypto portfele są bazowane na tych samych zasadach. Zostawianie wszystkich aktywów na wymianie jest jak trzymanie pieniędzy w kieszeni lub leżące na stole, gdzie można je łatwo zgubić. Portfele chronią je bezpiecznie przed hakerami i pomagają właścicielowi być zorganizowanym.

Istnieją ciepłe i zimne portfele. Ciepłe portfele są połączone z internetem. Ogólnie są łatwe w użytku i dostępne i wiele z nich jest darmowych. Aczkolwiek większość ma luki bezpieczeństwa, które hakerzy mogą wykorzystać. Zimne portfele są małymi urządzeniami, które przechowują czyjeś prywatne klucze. Wyglądają jak małe pendrivy i nie są podłączone do internetu. Są bezpieczniejsze, ale nie tak wygodne jak ciepłe portfele.

Jakie Portfele Są Dostępne?

MyMonero była na rynku przez parę lat i jest jednym z najpopularniejszych portfeli Monero. Jest to portfel komputerowy, który jest kompatybilny z większością systemów operacyjnych, ale mobilna wersja jest kompatybilna tylko z iOS. MyMonero jest ciepłym portfelem, ale dane są silne zaszyfrowane i aplikacja nie rejestruje aktywności użytkownika. Ten portfel jest kompatybilny tylko z Monero, co oznacza, że użytkownicy nie mogą tam trzymać innych monet. Jeśli to potrzebne, użytkownicy mogą monero na btc konwerter używając wygodnego i anonimowego przelicznika Godex.

Exodus jest wielo-walutowym portfelem, który wspiera więcej niż 125 monet i tokenów, w tym Monero, Bitcoin i Ethereum. Interfejs użytkownika jest łatwy do nauki, nie ważne jakie masz doświadczenie w używaniu portfeli. Exodus pracuje na wielu komputerowych systemach operacyjnych, a aplikacja jest kompatybilna z telefonami iOS i Android. Exodus twierdzi, że ich produkt jest bezpieczny, ale jest to ciepły portfel, a one zawsze mają jakieś luki.

Monero GUI jest portfelem pełno-gałęziowym, ale użytkownicy nie powinni czuć się przytłoczenia przez te skomplikowanie brzmiący żargon. Poza wymogiem synchronizacji z blockchainem Monero, ten portfel jest łatwy w użytku i łatwo można się go nauczyć. Jest to jeden z najlepszych portfeli dla ludzi, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad swoimi funduszami i wykonywać szybkie transakcje. Monero GUI jest ciepłym portfelem, ale jest chroniony hasłem i ma kilka funkcji bezpieczeństwa, które dostarczają ochronę wysokiego stopnia.

Trezor jest zimnym portfelem, który może przetrzymywać ponad 1.000 typów monet i tokenów na raz. Sprzęt Trezor jest jednym z najlepszych pod względem reputacji w branży za bezpieczeństwo. Są praktycznie niemożliwe do hakowania. Portfele jak ten są najlepszą opcję na długoterminowe przechowywanie lub dla tych, którzy chcą być kompletnie pewni, że ich cyfrowe aktywa są bezpieczne. Trezor jest kompatybilny z macOS, Windows i Linux, i kosztuje około 90 $.

Papierowe portfele są jedynymi portfelami, które nie muszą kupować, zamawiać lub pobierać. Jest to kawałek papieru z kodami QR prywatnych i publicznych kluczy. Skoro klucze są zapisane na kawałku papieru, absolutnie nie ma możliwości, żeby je hakować.

Papierowe portfele są zrobione przez generator papierowych portfeli. Generuje publiczne i prywatne klucze. Właściciel drukuje je, gdy są generowane. Po otrzymaniu kluczy usuń historię przeglądarki i wszelkie informacje powiązane z kluczami ze swojej drukarki.

Te portfele mogą dostarczać wysoki poziom bezpieczeństwa, ale są jakieś słabe strony. Papierowe portfele mogą być zgubione, fizycznie skradzione lub zniszczone. Dlatego ważne, aby trzymać je w bezpiecznych miejscach. Przeciwpożarne schowki są najlepszymi miejscami do trzymania papierowych portfeli. Nie trzymaj ich w skórzanym portfelu albo na biurku.

Ostatnie Słowo

Portfele są ważne dla tych, którzy chcą posiadać kryptowaluty i chronić je. Zanim dokonasz wyboru, warto rozważyć, który pasuje do twoich potrzeb. Ciepłe portfele są najlepsze dla ludzi, którzy chcą czegoś łatwego w użytku i dostępie. Zimne i papierowe portfele są najlepsze dla tych, którzy chcą czegoś całkowicie bezpiecznego. W długiej perspektywie, warto mieć oba. Odbierz ciepły portfel z aplikacją mobilną na codzienne wydatki i portfel taki jak Trezor na długoterminowe przechowywanie.

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Diablo 2 Resurrected - Adix Barbarzyńca! - Testujemy grę w ramach pierwszej otwartej bety!
Next Glitchpunk czyli wybrakowana nostalgia - recenzja