Najlepsze premiery gier – Marzec 2022


Czas na kolejny przegląd premier gier na komputery osobiste oraz konsole nowej generacji. W jakie ciekawe tytuły uda nam się zagrać w najbliższych tygodniach? Muszę przyznać, że fani gier będą mieli ręce pełne roboty i pojawi się sporo gier, na które długo czekaliśmy.

Trzeba przyznać, że o ile pierwsza połowa lutego nie była zbyt atrakcyjna, to już druga dostarczyła nam sporo tytułów w które namiętnie się zagrywam. W tle przygotowujemy recenzje do Horizon: Forbidden West, Elden Ring oraz Destiny 2 Witch Queen. Sporo godzin spędziliśmy także z całkiem niezłym Lost Ark, które Amazon Games, jako firma z jedną z najpotężniejszych infrastruktur sieciowych, nie był w stanie przeciwdziałać olbrzymim kolejkom nawet parę tygodni po premierze. Zapomnijmy jednak o Lost Ark, przynajmniej do momentu ustabilizowania sytuacji na serwerach. Przejdźmy zatem do dziesięciu najgorętszych premier marca 2022.

Elex II

Data Premiery: 1.03.2022

Platformy: PC, PS4, Xbox One, PS5, Xbox Series X

Przy każdej gothicopodobnej grze występują pewne elementy, które nie zawsze nam się podobają. Głównie chodzi tutaj o sztywną walkę oraz potrzebę unikania praktycznie wszystkiego przez pierwszą połowę gry, gdyż nawet kretoszczury stanowią dla nas śmiertelne zagrożenie. Drugi Elex jest bezpośrednią kontynuacją tego pierwszego i w samej rozgrywce się wiele nie zmieni. Dalej będziemy eksplorować niebezpieczny świat magalana, dołączać do sojuszy (chociaż teraz ma być to opcją), rozwijać postać i wreszcie ratować świat. Dodatkową możliwością będzie rozbudowa funkcji plecaka odrzutowego, który teraz pozwoli nam na szybsze podróżowanie dzięki lataniu. Dzięki lataniu dotrzemy także do wcześniej niedostępnych inaczej miejsc np. na dachy wieżowców.

Shadow Warrior 3

Data Premiery: 1.03.2022

Platformy: PC, PS4, Xbox One, Xbox Series X

Shadow Warrior to taki polski Doom z azjatyckim techno folklorem w tle. Po wydarzeniach z drugiej części, główny bohater wyrusza by uratować świat przed potężnym smokiem uwolnionym przez bardzo złe decyzje podjęte w poprzedniej grze. Główny bohater wyrusza odnaleźć i pokonać uwolnionego smoka zanim ten doprowadzi do końca świata. Podobnie jak to w poprzednich odsłonach, gra zaoferuje nam możliwość walki za pomocą katany oraz szeregu szalonych i zróżnicowanych broni przy dynamicznej rozgrywce jak w Doomie. Będziemy w widowiskowy sposób pokonywać hordy wrogów oraz eksplorować co bardziej niedostępne miejsca. Najciekawszym elementem Shadow Warrior 3 jest jednak specyficzny świat gry, tak zwana neofeudalna Japonia, gdzie technologia miesza się z tradycją dostarczając nam przeciwników oraz klimat rzadko spotykany w innych dziełach.

Babylon’s Fall

Data Premiery: 3.03.2022

Platformy: PC, PS4, PS5

Babylon’s Fall to sieciowa fabularna gra akcji, typowy hacck and slash skierowany do osób chcących się pobawić w kooperacji. Jeżeli nie mamy znajomych zainteresowanych zabawą z grą, będziemy zmuszeni grać z losowymi graczami. Za Babylon’s Fall przemawiają twórcy, czyli Square Enix oraz studio PlatinumGames, które jest odpowiedzialne między innymi za fenomenalną Nier: Automata oraz Bayonetta. Wraz z tym idzie mocno zręcznościowy styl walki oraz kamera osadzona w trzeciej osobie. W grze wcielamy się w najeźdźców, którzy próbują zbadać tajemniczy Ziggurat, jedyny budynek który przetrwał po olbrzymiej cywilizacji Babilończyków. Gracze otrzymają pięć zróżnicowanych typów uzbrojenia, a poziomy będą wieńczyć walki z epickimi bossami. Mam nadzieję, że zostanie tutaj utrzymany klimat walki z bossami znany z Nier: Automata.

Gran Turismo 7

Data Premiery: 4.03.2022

Platformy: PS5, PS4

Gran Turismo to taka odpowiedź Sony na Forzę z Xboxa, ale też nie do końca. Gran Turismo 7 stawia dużo bardziej na realizm sterowania samochodami, kładąc mocny nacisk na fizykę oraz inne czynniki jak pogoda lub też mokra nawierzchnia. Przy Gran Turismo 7, Forza to raczej zręcznościowa gra akcji. Siódma odsłona dostarczy nam także kampanię fabularną, gdzie będziemy się ścigać na wielu prawdziwych torach czy też na malowniczych drogach w miastach z całego świata. Pojawią się licencjonowane pojazdy, takie jak Aston Martin czy też Lamborghini, a sama gra zaoferuje nam zabawę w rozdzielczości 4k i 60 klatkach na sekundę. Do pakietu dostaniemy ray tracking oraz HDR, a gra wykorzysta nowoczesne funkcje pada do Playstation 5.

The Settlers

Data Premiery: 17.03.2022

Platformy: PC

Kolejna próba powrotu do kultowej serii gier strategicznych oraz wskrzeszenia poniekąd martwego gatunku gier RTS. W sumie nigdy nie uważaliśmy, żeby gry RTS były martwe, zwłaszcza patrząc na dalej rosnącą popularność turniejów do Starcrafta czy też innego Warcrafta. Może twórcy po prostu nie potrafią zabrać się za ten temat jak należy? Przekonamy się i tym razem, bo The Settlers może mocno zamieszać w trendach. Gra nie będzie wprowadzać pełnej rewolucji, raczej dostarczy nam mechaniki znane z poprzednich odsłon i doda do nich kolejne elementy, które będą miały za zdanie bardziej dopasować rozgrywkę do dzisiejszego gracza. Otrzymamy do dyspozycji trzy zróżnicowane akcje, będziemy rozwijać osadę i wreszcie walczyć z otaczającymi nas wrogimi plemionami. Gra prezentuje się uroczo i szczerze mówiąc nie możemy się doczekać by przetestować The Settlers.

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin

Data Premiery: 18.03.2022

Platformy: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X

Tym razem mamy do czynienia ze spin-offem pierwszej odsłony serii gier Final Fantasy. Czy to oznacza, że twórcy szykują nam remake pierwszej części kultowej serii gier? Przekonamy się już wkrótce, a tymczasowo proponujemy poznać historię gry z innej perspektywy. Wcielamy się tutaj w trójkę bohaterów, którzy posiadają wyjątkowe umiejętności i będą musieli zwalczyć Chaos oraz odpowiedzieć za pewne konsekwencje, będące rezultatem historii z pierwszej części. Co ciekawe, każdy z bohaterów będzie miał inne spojrzenie na bieżące problemy, co bardzo wpłynie na rozbudowanie narracji i warstwy fabularnej gry. Sama rozgrywka jest prowadzona z trzeciej osoby, a walka będzie wymagała od nas tworzenia efektownych i długich combosów, dzięki czemu zdobędziemy więcej nagród. W trakcie eksploracji zdobędziemy także sprzęt i ulepszymy nasze postacie. W grze  między odpoczynkiem będą odradzać się przeciwnicy, podobnie jak w grach typu souls’like, co buduje nadzieje na wysoki poziom trudności gry.

Ghostwire: Tokyo

Data Premiery: 25.03.2022

Platformy: PC, Playstation 5

Ghostwire: Tokyo to przygodowa gra akcji, która pozwoli nam wyruszyć do współczesnego Tokyo i zmierzyć z hordami japońskich demonów, zwanych Yokai. Fabuła skupia się na neonowej wersji Tokyo, którego większość mieszkańców zniknęła. My oczywiście będziemy musieli odkryć powód zniknięcia i przywrócić miasto do stanu wcześniejszego. Będziemy więc musieli jednocześnie walczyć z potężnymi demonami oraz prowadzić detektywistyczną robotę w celu odnalezienia zaginionych obywateli. W walce użyjemy specjalnych, nadnaturalnych zdolności głównego bohatera, które będziemy rozwijać dalej w ramach postępu w grze. Ghostwire: Tokyo wykorzysta także unikalne funkcje pada do Playstation 5.

King Arthur: Knight’s Tale

Data Premiery: 29.03.2022

Platformy: PC, Playstation 5, Xbox Series X

Pod koniec marca ze wczesnego dostępu ma wyjść także King Arthur: Knight’s Tale, przynajmniej jeżeli premiera nie zostanie przesunięta. My już mieliśmy okazję testować grę wcześniej i muszę przyznać, że jest na co czekać.  Twórcy w bardzo oryginalny sposób poprowadzili fabułę, gdzie to Król Artur staje się tym złym, a my pokierujemy krokami Mordreda próbującego uratować Avalon. Do naszego zespołu dołączą także pozostali członkowie okrągłego stołu oraz poplecznicy złej Morgany. Taki miszmasz charakterów zwiastuje kłopoty, a bohaterowie będą w różny sposób reagować na nasze poczynania. Sama gra podzielona jest na dwa etapy – w pierwszym będziemy rozwijać nasze włości by uzyskać dostęp do lepszego sprzętu oraz możliwości, a w drugim będziemy wykonywać misje fabularne oraz poboczne w ramach taktycznego systemu walki gdzie będziemy mierzyć się z przeciwnikami w systemie turowym. Każda misja może wymagać od nas podejmowania różnych decyzji, a towarzysze będą na bieżąco oceniać je za pomocą swojego własnego kompasu moralnego.

Starship Troopers: Terran Command

Data Premiery: 31.03.2022 

Platformy: PC

Starship Troopers: Terran Command to wariacja popularnej gry They Are Billions w klimacie popularnego filmu o propagandzie i obcych robalach. Będziemy tutaj budować umocnienia, rozmieszczać oddziały i walczyć z hordami Arachnidów. Jest to RTS nastawiony na obronę, jednak w przeciwieństwie do They Are Billions, nie będziemy budować bazy oraz wydobywać surowców. Naszym celem będzie jedynie przetrwanie i przemieszczanie się od jednej bazy do drugiej. Otrzymamy wiele różnych rodzajów jednostek o specjalistycznych funkcjach, jednak prawie zawsze będzie nam doskwierać brak żołnierzy, dlatego będziemy musieli wykorzystać zarówno ukształtowanie terenu, jak i specjalne umiejętności naszych oddziałów. W kampanii fabularnej otrzymamy 21 misji, a wszystkie sukcesy i porażki wpłyną na kolejne zadania oraz to, w jaki sposób przebiega cała wojna z arachnidami.

Weird West

Data Premiery: 31.03.2022

Platformy: PC, PS4, Xbox One

I na sam koniec mamy Weird West, czyli klasyczne RPG, w którym wcielimy się w rolę rewolwerowca próbującego walczyć z legendarnymi bestiami. Mamy tutaj do czynienia z alternatywnym dzikim zachodem, gdzie główny bohater będzie próbował rozwikłać mroczną tajemnicę tego świata. Gra będzie oferować nam możliwość zabawy w sposób wygodny dla nas, dając możliwość rozwiązywania problemów w sposób odpowiedni dla naszego stylu gry. Specyficzny klimat oraz to, w jaki sposób świat Weird West reaguje na nasze decyzje, często długofalowo, sprawia, że warto będzie zainteresować się tym tytułem. Do tego wydawcą jest Devolver Digital, znany ze wspierania niezależnych i ambitnych tytułów.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Lost Ark - Recenzja - Żart o Koreańskim MMO i Amerykańskiej korporacji
Następny Co obejrzeć w kinie w marcu? Premiery kinowe w marcu 2022!