Lipiec co roku jest jednym z najsłabszych miesięcy jeżeli chodzi o premiery gier na PC i Konsole. Czy ta sama tendencja utrzyma się także w lipcu 2021 roku, kiedy to pandemiczna rzeczywistość trochę się wycofała?

Tradycyjnie jednak, zanim przejdziemy do nowości, przejrzymy to co udało nam się ograć w poprzednim miesiącu. Zdecydowanie dużo przyjemności zaoferował nam Ratchet and Clank: Rift Apart, które to jest kolejnym dużym tytułem wydanym póki co na konsole Playstation. Gra szczególnie przypadła nam do gustu, o czym świadczy wysoka ocena na naszym portalu. Kolejną grą, którą w zasadzie ciągle ogrywam jest Scarlet Nexus, czyli najnowsza realizacja od Bandai Namco. Gra wizualnie prezentuje się trochę jak Code Vein, ale w praktyce jest czymś innym. Na obecną chwilę mogę jednak powiedzieć, że jest to tytuł warty uwagi, a więcej dowiecie się już wkrótce z recenzji. Co ciekawego nas czeka jednak w Lipcu 2021 roku?

Sword of Legends Online

Premiera: 9 lipca

W Sword of Legends Online mieliśmy już okazję zagrać w ramach dema na platformie Steam i to co tam zobaczyłem … nie napawało zbytnim optymizmem. Niestety nie miałem czasu by przetestować tytuł bardziej by odkryć niuanse rozbudowanego systemu walki oraz ciekawego świata opartego na wierzeniach starożytnych Chin. Sword of Legends Online to sieciowa gra MMORPG, w której wcielamy się w wojownika wykorzystującego tajemnicze moce i biorącego udział w wojnie między ciemnością a światłem, która przekracza sam czas. Gra zdobyła olbrzymią popularność w Chinach, więc jest też szansa, że przyjmie się ładnie w Europie. Sword of Legends Online oferuje sześć klas do wyboru, po dwie specjalizacje na każdą z nich oraz przepiękny świat fantasy oraz animowane oraz nagrane ścieżki dźwiękowe. Długo nie otrzymaliśmy dobrego MMORPG, czy ta chwila nadeszła? Na obecną chwilę gra otrzyma wersję jedynie na PC.

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin

Premiera: 9 lipca

W Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin wcielamy się we wnuka sławnego łowcy bestii, który wchodzi w posiadanie tajemniczego jaja, z którego, według legend, wykluje się Legendarny Rathalos, którego uśpiona siła może na zawsze zmienić świat. Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin jest turową grą fabularną gdzie będziemy w stanie rozwijać nasze potwory od małego w taki sposób, żeby jak najlepiej wpisywały się w nasz schemat rozgrywki. Im rzadszego potwora odnajdziemy, tym będziemy w stanie uzyskać lepsze geny dzięki którym będziemy hodować kolejne potężniejsze stwory. W trakcie walk będziemy korzystać z różnych typów ataku opisujących przez siłę, szybkość oraz technikę, a także będziemy próbowali jak najlepiej opanować wybraną przez nas broń. Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin zostanie wydany zarówno na PC, jak i konsolę Nintendo Switch.

Chernobylite

Premiera: 28 lipca
Chernobylite to długo wyczekiwany survival RPG, który łączy zarówno eksplorację, jak i nieliniową historię. Jak domyślacie się z nazwy, akcja dzieje się w Zonie, w samym Czarnobylu, gdzie będziemy próbować przetrwać w lokacji próbującej sobie poradzić jakoś z promieniowaniem i następstwami katastrofy. Gra będzie opierać się na wyborach, które swoje efekty zaprezentują dopiero w bliżej nieznanej przyszłości. Wcielamy się tutaj w byłego pracownika elektrowni, który będzie szukać swojej ukochanej zaginionej osoby w tym niegościnnym obszarze. Chernobylite to połączenie survivalu, horroru, gry fabularnej oraz klimatu konspiracji. Gra oferować będzie nam także system tworzenia drużyny, którzy będą nas wspierać w trakcie walk. Chernobylite zostanie wydane na PC już 28 lipca, a w dalszej przyszłości gra pojawi się także na Playstation 4 oraz Xbox One.

The Ascent

Premiera: 29 lipca
The Ascent jest grą na którą najbardziej czekam w lipcu 2021 roku. Jest to kooperacyjna gra akcji, gdzie sterujemy postacią w rzucie izometrycznym. Całość osadzona jest w świecie budowanym według zasad Cyberpunku, gdzie będziemy próbować przetrwać na świecie zdominowanym przez tajemnicze potworności, w mieście, które jest zdominowane przez korporacje. Zadaniem graczy będzie obrona tego miejsca nie tylko przed potworami, ale i innymi korporacjami oraz syndykatami przestępców. The Ascent oferuje grę zarówno w trybie single player, jak i multiplayer w formie kooperacji dla trzech graczy. Oprócz napakowania akcją rodem z typowych Hack and Slash albo raczej Shoot and Kill, gra oferuje nam systemy znane z typowych gier fabularnych jak na przykład rozwijanie postaci oraz rozwijanie broni o nowe elementy. Gra otrzyma premierę na PC, Xbox One i Xbox Series X/S.

Eldest Souls

Premiera: 29 lipca

I ostatnia gra, która znalazła się tutaj jako ciekawostka i szczerze mówiąc, nie jestem pewien czy damy radę nią się zająć z uwagi na to, że w tym samym okresie premierę mają dwie poprzednie gry, to jednak zostawiam ją tutaj na wszelki wypadek, gdyby jednak mnie przekonano, że warto zainteresować się Eldest Souls (które buduje dziwne skojarzenie z pewnymi innymi markami gier typu soulslike nieprawdaż?). Eldest Souls to pixelartowy indyk inspirowany oczywiście serią Dark Souls oraz podobnymi, tym razem jednak sterujemy postacią w rzucie izometrycznym. Gra oferuje nam wymagające wyzwanie oraz zapadające w pamięć walki z bossami. Oprócz tego mamy uroczy świat dark fantasy pełen sekretów oraz zniszczalnych obiektów. Szczerze mówiąc, nic nowego, ale może warto się przyjrzeć. Gra otrzyma swoją premierę na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X i S. No i na Switcha, jeżeli na Switchu znajdą się osoby zainteresowane takimi tytułami.

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Nier Replicant ver.1.22474487139 ... - Poradnik Solucja - Pełne przejście gry
Next Startuje otwarta beta Broken Ranks!