Po całkiem przyzwoitym lipcu, w którym otrzymaliśmy parę ciekawych gier, czas na drugi miesiąc lata. Czy sierpień dostarczy nam także interesujących gier na konsole Playstation oraz PC? Zapraszam do naszego przeglądu premier!

Właściwie mogę powiedzieć, że w lipcu uda nam się zrobić prawie każdą grę na naszym kanale. Skończyliśmy przygodę z Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin, które to okazało się jedną z ciekawszych gier tego roku. Po kryjomu ogrywam także Sword of Legends Online, czyli Chińską grę mmorpg, która od niedawna trafiła oficjalnie na rynek Europejski i już niedługo pojawi się recenzja tej gry na naszym portalu. Został nam Chernobylite, którego pierwszy live już zrobiliśmy, a recenzję stworzymy niedługo oraz The Ascent, który także mam zamiar ogrywać na naszym kanale YouTube w postaci serii Let’s play. Pozostał nam jedynie pixelartowy soulslike o swojsko brzmiącej nazwie Eldest Souls i tą grę właśnie sobie odpuścimy. Sierpień natomiast prezentuje się o tyle ciekawie, że wybrałem aż siedem gier, które mam na celowniku, z czego dwie to bardziej rozszerzenia.

Hunter’s Arena Legends

Data Premiery: 3 sierpnia

O Hunter’s Arena Legends już pisaliśmy na łamach naszego portalu w wpisie dotyczącym sierpniowego Playstation Plus. Gra ta zostanie udostępniona za darmo abonentom usługi i właścicielom konsoli Playstation 5 oraz Playstation 4. Gra jest przedstawicielem gatunku Battle Royale, ale wyróżnia się tym, że posiada liczne mechaniki znane z typowych gier MMORPG. Będziemy mogli tutaj polować na potwory, szukać skarbów czy też łączyć się z innymi graczami w drużyny by pokonać trudniejszych wrogów. Ale finalnie zwycięzca pozostanie tylko jeden. W samej grze będziemy kierować postacią z trzeciej osoby, będziemy walczyć w zręcznościowym systemie i oprócz tego otrzymamy szereg klas postaci do wyboru. Brzmi całkiem sensownie i chętnie przetestuje ten tytuł.

Godfall DLC Fire & Darkness

Data Premiery: 10 sierpnia

Część z Was pewnie wie, że Godfall to mój guilty pleasure. Wiem, że ta gra nie jest najlepsza, jej marketing był do dupy, a sama cena nieadekwatna do zawartości. Ale kurczaki, wracam do tej gry regularnie i bawię się dobrze. Dlatego też Godfall Fire & Darkness doczeka się paru materiałów na naszym kanale oraz stronie YouTube, a może nawet finalnie zrecenzuję samą grę, która bardzo zmieniła się od premiery. Dodatek wprowadzi tradycyjnie nową lokację, nowy wątek fabularny oraz dziesiątki nowych przedmiotów. Oprócz tego czeka nas poprawiony system matchmakingu, nowe aktywności skierowane dla osób które ukończyły grę oraz szereg usprawnień. No i gra wyjdzie wreszcie na Playstation 4. Osobiście chętnie wrócę ponownie do Godfall.

Tales of Arise

Data Premiery: 10 sierpnia

Kolejna gra, która mnie trochę przeraża to Tales of Arise, czyli siedemnasta odsłona bardzo popularnego cyklu gier jRPG od Bandai Namco Entertainment. Zgodnie z dzisiejszą modą, otrzymamy grę w grafice rodem z anime oraz zręcznościowym systemem walki. Tales of Arise będzie olbrzymią grą fabularną opowiadającą o waśni mieszkańców dwóch planet, w której będziemy eksplorować częściowo otwarty świat, a sama walka będzie opierać się na łączeniu różnych ataków i technik w specjalne kombinacje. Brzmi to tak samo podobnie jak na przykład w przypadku ostatnio recenzowanego u nas Scarlet Nexus, które tak bardzo przypadło nam do gustu i dlatego właśnie chętnie sprawdzę Tales of Arise.

Ghost of Tsushima Director’s Cut

Data Premiery: 20 sierpnia

Właściwie Wersja Reżyserska Ghost of Tsushima to odświeżenie gry do wersji Playstation 5, gdzie otrzymamy pakiet nowości oraz usprawnień. Wersja reżyserska ciepło przyjętego przez nas Ghost of Tsushima zaoferuje nam całkowicie nowy rozdział oraz wątek fabularny na wyspie Iki, która znajduje się niedaleko Cuszimy. Oprócz tego otrzymamy także szereg różnych usprawnień, jak wykorzystanie adaptacyjnych triggerów z pada na playstation 5 czy też wykorzystanie lip sync w wersji japońskiej. Gra będzie też celowała w szybsze ładowanie gry, wersję rozdzielczości 4k oraz stabilne 60 klatek na sekundę. Ghost of Tsushima już na premierę był niesamowicie piękny. Teraz stanie się jeszcze piękniejszy.

Kena: Bridge of Spirits

Data Premiery: 24 sierpnia

I kolejna gra skierowana do posiadaczy PC konsoli Playstation 4 oraz Playstation 5. W Kena: Bridge of Spirits wcielimy się w rolę tytułowej Keny, która z pomocą duszków będzie próbowała odkryć źródło upadku pewnej opuszczonej wioski. Będzie przy tym kontaktowała się z duchami nazywanymi w grze Rot, które powinny odpowiadać za rozkładanie martwych pierwiastków, ale tego z jakiegoś powodu nie robią, a dodatkowo wszędzie jest pełno złych duchów. Kena: Bridge of Spirits to gra, w której kierujemy bohaterką z trzeciej osoby, gdzie będziemy podróżować po wielu lokacjach i regularnie wracać do wioski, gdzie będziemy mogli przygotować się do kolejnych wypadów. Oprócz walki, czeka nas także rozwiązywanie zagadek logicznych oraz środowiskowych. Kena na szczęście nie będzie sama, gdyż w trakcie zabawy z czasem dołączą do niej towarzyszy, którzy pomogą nie tylko w walce, ale i eksploracji oraz odkrywaniu tajemnic.

Psychonauts 2

Data Premiery: 25 sierpnia

Pamiętacie Psychonauts? Szczerze mówiąc, to ja prawie nie, ale chętnie przypomnę sobie tą grę w drugiej odsłonie kultowej pozycji. Psychonauts 2 to dalej przygody telepaty o imieniu Raz, który lubuje się w wycieczkach do cudzych umysłów. Podobnie jak poprzednio, będziemy kierować bohaterem z trzeciej osoby, gdzie pozwiedzamy obszerny otwarty świat, poskaczemy po platformach i będziemy unikać pułapek. No i oczywiście powalczymy z niezwykłymi przeciwnikami zrodzonymi w oszalałych odmętach umysłów. Wszędzie będzie pełno sekretów oraz innych znajdziek, a między misjami będziemy wracać do bazy Psychonauts, gdzie będziemy się przygotowywać do kolejnych wypadów.

New World

Data Premiery: 30 sierpnia

Pierwsza tak duża gra od Amazona, czyli New World, to MMORPG, które już mieliśmy przyjemność testować. I muszę powiedzieć, że jest to gra na którą najbardziej czekam w sierpniu. Wersja beta, pokazała mi, czym jest New World – interesującą grą sieciową, nastawioną głównie na walki między frakcjami, z elementami sandboxu, ale i z wieloma zadaniami fabularnymi. Gra oferuje crafting, duże bitwy między frakcjami oraz ciekawy system rozwoju postaci. Walka jest ciekawa i angażująca, a jedyne co trochę męczy to brak szybkiej podróży czy też mountów, co znacznie wydłuża przemieszczanie się po mapie i niszczy tempo gry. Nie wierzę jednak, że gra otrzyma swoją premierę 30 sierpnia, gdyż wersja beta posiadała zbyt wiele błędów, zarówno prostych jak brak opisów zadań czy przedmiotów, jak i bardziej męczących typu wpadanie w tekstury czy brak przedmiotów potrzebnych do ukończenia zadania lub losowe wyrzucanie do windowsa. Będę jednak z niecierpliwością wyczekiwać premiery New World.

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Catacombs, Guardian Silva, Ancient Crypt Keeper BOSS - Ender Lilies
Next Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin - Przystanek: Wioska Kuan, Zapasy w Lesie, Nerscylla