W grudniu nie przygotowałem żadnego zestawienia premier, gdyż nic ciekawego oprócz gry Cyberpunk 2077 nie pojawiło się na horyzoncie. Czy w styczniu będzie inaczej?

Styczeń to nadchodząca odwilż po dosyć spokojnym jeżeli chodzi o premiery grudniu. Pojawi się parę intrygujących tytułów, głównie od twórców gier niezależnych. Zanim jednak przejdziemy do głównej listy, to chciałbym tradycyjnie podsumować mój poprzedni miesiąc. Jak zapewne wiecie, głównie dominował Cyberpunk 2077, który udało się zrecenzować oraz napisać szereg poradników. Oprócz tego pograłem w parę zaległych tytułów, które mnie Ciekawiły od dłuższego czasu. Głównie tutaj wspominam o Godfall oraz Assassin’s Creed Valhalla, które chciałbym też zrecenzować w nadchodzących tygodniach. Pojawiały się też stare i dobre tytuły, takie jak Genshin Impact oraz Destiny 2. Pamiętajcie przy tym, żeby obserwować nas na Twitch, gdzie streamuje, oraz YouTube, gdzie pojawiają się nagrania z live oraz materiały tworzone do wpisów na naszej stronie.

YouTube player

 

Subskrybuj nasz kanał na YouTube


Hitman 3

Data Premiery: 20 stycznia

Nigdy nie byłem dużym fanem serii Hitman i poprzednie dwie części mnie ominęły. Słyszałem jednak o tej nowej serii całkiem sporo dobrego więc tym razem z przyjemnością spróbuję zagrać w Hitman 3. Jest to kontynuacja przygód płatnego zabójcy, który za naprawdę duże pieniądze wykonuje zlecenia zabójstwa na całym świecie. Tradycyjnie jak w poprzednich grach serii, każdy poziom będzie oferować całkowicie nowy, niewielki sandboxowy świat, gdzie tylko od nas będzie zależeć jak pokonamy nasz cel. Szczególnie punktowane jest ciche podejście do eliminacji wroga, a zabijanie osób postronnych jest karane zabieraniem punktów za zadanie.

Skul: The Hero Slayer

Data Premiery: 21 stycznia

Zabawna i niezależna gra platformowa zaprojektowana w stylu roguelike. W grze tej wcielamy się w tytułowego Skula, czyli szkieleta, który jako jedyny pozostał wolny po tym jak bohaterowie oraz imperialna armia zdobyły zamek lokalnego demonicznego króla. Biedny i samotny szkielet wyrusza na zemstę próbując pokonać hordy sił dobra oraz uwolnić swoich przyjaciół. Finalnie będziemy musieli pokonać samego potężnego Bohatera Caerlonu. Etapy w grze są generowane losowo, a sam główny bohater będzie zbierać po drodze różne czaszki, które odpowiadają w tej grze klasom postaci. Bez tych czaszek główny bohater jest bardzo podatny na ataki nawet najsłabszych przeciwników.

Stronghold: Warlords

Data Premiery: 26 stycznia

Stronghold: Warlords to spin off oryginalnej serii Stronghold, która zabierze nas na daleki wschód. Akcja gry będzie się działa przez wiele stuleci i pod swoimi sztandarami będziemy budować twierdze Mongołów, Japończyków czy też Chińczyków. Same założenia pozostały raczej podobne: budujemy twierdze, zapewniamy mieszkańcom odpowiednie bezpieczeństwo lub też dbamy by się nas bali, dzięki czemu zachowają motywację do pracy. Budujemy armie złożoną ze standardowych jednostek takich jak piechota, łucznicy czy konnica i wreszcie niszczymy wroga. Ciekawostką są tytułowi Warlords, czyli władcy którym możemy rozkazać kierować niektórymi elementami naszego królestwa. Są podzieleni na klasy i możemy ich rozwijać za pomocą specjalnych punktów dyplomacji generowanych przez odpowiednie budynki.

The Medium

Data Premiery: 28 stycznia

The Medium to polski horror od Bloober Team, twórców takich gier jak Obserwer czy Blair Witch. W tej grze pokierujemy krokami pewnej kobiety, której zadaniem jest odkrycie tajemnicy śmierci pewnego dzieciaka. Główna bohaterka będzie posiadała specjalną moc pozwalającą jej kontaktować się z duchami po drugiej stronie. Dzięki temu podczas wykonywania swojego zadania będzie regularnie doświadczać wizji. Aby rozwiązać tajemnicę śmierci dziecka wyruszy ona do opuszczonego hotelu o nazwie Niwa, który wcześniej był prowadzony przez komunistów. Akcję gry obserwujemy z trzeciej osoby. Najważniejszą mechaniką będzie możliwość poruszania się między dwoma światami: naszym oraz duchów, a także wpływaniem na nie dzięki czemu będzie możliwe rozwiązywanie zagadek.

Gods will Fall

Data Premiery: 29 stycznia

Gods will Fall to fabularna gra akcji, w której będziemy musieli samodzielnie doprowadzić do upadku bogów okrutnie panujących nad światem gry od tysięcy lat. Akcja gry osadzona jest w rzucie izometrycznym i na początku będziemy musieli wybrać jednego ze zróżnicowanych bohaterów. Będziemy musieli przebić się przez popleczników każdego z bóstw oraz finalnie pokonać wielkiego złego Boga. Takich bossów w grze jest paru i każdy z nich ma swój własny świat pełen złych stworów i zdrajców ludzkości. Fabularnie wcielamy się w pozostałych wojowników po wielkiej armii, która została wybita przez siły złych bogów. Jako ostatni członkowie tych oddziałów będziemy musieli pozbyć się adwersarzy.

Poprzednio Playstation Plus na Styczeń 2021
Następny Top 3x3 gry planszowe 2020