Najlepsze premiery gier – Październik 2022


Październik to początek sezonu ogórkowego, przynajmniej tak było do tej pory. Czy jednak ciężkie ostatnie lata sprawiły, że gier pojawi się jednak mniej w tym czasie? Sprawdziliśmy to i wybraliśmy dziesięć najgorętszych premier chłodnego, październikowego miesiąca.

Po letniej przerwie wracamy z co miesięcznym przeglądem premier gier. Ostatnie tygodnie nie napawały pozytywnie do tego stopnia, że nie miałem nawet co recenzować w niektórych okresach czasu. Oczywiście gry się pojawiały, ale były to jakieś niewielkie tytuły robione przez małe studia, a sporo z tych gier bardziej by się nadawało na telefony, a nie konsole nowej generacji czy wypasiony komputer osobisty. Pojawiło się parę ciekawych premier we wrześniu, jak na przykład fenomenalny Metal: Hellsinger oraz fantastyczne Destroy All Humans 2: Reprobed, ale w zasadzie na tym się kończy lista dużych hitów. Czy październik napawa nas bardziej optymistycznie? Sprawdźmy nadchodzące premiery i się przekonajmy.

Overwatch 2 premiery

Overwatch 2

Data premiery: 4.10.2022

PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC

Wielki powrót króla zespołowych strzelanek sieciowych. Złośliwcy twierdzą, że gra wygląda bardziej jakby otrzymała dużego patcha i Blizzard szykuje skok na kasę po prostu odświeżając lekko już leciwy tytuł, ale nie będziemy słuchać przecież złośliwych. Za całe zero złotych, bo gra wystartuje w modelu Free to Play będziesz mógł zagrać nie tylko w całkowicie przemodelowanych trybach sieciowych, ale także rozegrasz misje fabularne i kooperacyjne, zagrasz całkowicie zmienionymi bohaterami oraz kupisz przepustkę sezonową. Stary, dobry Ovewatch powraca w nowej odsłonie na każdej liczącej się obecnie platformie.

Asterigos Curse of the Stars

Asterigos: Curse of the Stars

Data premiery: 11.10.2022

Platformy: PlayStation 5, PlayStation 4, PC

Tym razem zabawimy się w lekko soulsowym sosie, na pizzy zrobionej z klimatów greckich mitów i spodzie zaprojektowanym niczym filmy Pixara. Asterigos: Curse of the Stars to trzecioosobowa gra akcji, która zabierze nas do tajemniczej krainy zwanej Aphes. Czeka nas walka z ponad 60 różnymi wrogami, a w grze pokaże się prawie 22 bossów. Proporcje wskazują, że czeka nas soulsowa zabawa i szczerze mówiąc w takiej tonacji oraz kolorystyce soulsa jeszcze nie widziałem, dlatego bardzo chętnie przetestujemy ten tytuł. Szykujcie się na serię na youtube oraz recenzję na bigbaddice.pl.

Dragon Ball The Breakers

Dragon Ball: The Breakers

Data premiery:  14.10.2022

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC

Asymetryczne gry taktyczne nie mają się za dobrze. Był taki Evolve, ale umarł i pomimo powrotu dzięki ciężkiej pracy fanów, to gra nie cieszy się dużą popularnością. Tylko Dead by Daylight rządzi na tym obszarze i nikt nie jest w stanie zabrać mu korony.  Kolejna próba pozyskania większej porcji tego tortu tym razem zawita od strony Dragon Ball: The Breakers. W tej kultowej instancji wcielimy się we Frezera, Cella albo Boo i będziemy próbować pokonać grupę ocalałych w mieście. Jako przedstawiciel złych będziemy rosnąć w siłę i polować na ocalałych, natomiast z drugiej strony pojawi się piątka graczy, którzy będą próbowali przetrwać w tym niegościnnym miejscu, gra wygląda przyzwoicie, jednak z doświadczenia nie wróżymy jej sukcesu – kosztuje 79 zł i wychodzi w tym samym momencie co Overwatch 2 oraz Gotham Knights.

A Plague Tale: Requiem

Data premiery: 18.10.2022

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, Switch, PC

Kontynuacja kultowej historii o rodzeństwie, które ucieka z miast spustoszonych przez wojnę oraz zarazę szczurów zjadających ludzi do ostatniej kosteczki. W tym niekorzystnym świecie rodzeństwo znalazło wreszcie spokój, ale oczywiście nie na długo. Po paru chwilach spokojnego życia zaraz wraca, a my znowu musimy uciekać i poradzić sobie w tym przerażającym świecie. Tym razem nie będziemy tak bezbronni jak w pierwszej odsłonie. Będziemy mogli sterować hordami szczurów dzięki umiejętnościom Hugo, a Amicia, jako bardziej dorosła kobieta zacznie używać kuszy oraz pokona wrogów podczas skradania. Oczywiście cudowna grafika oraz muzyka, bo twórcy już nam obiecali podnieść poprzeczkę w stosunku pierwszej odsłony. Czeka nas solidne granie.

Ghostbusters Spirits Unleashed

Ghostbusters: Spirits Unleashed

Data premiery: 18.10.2022

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC

Tym razem czas na kooperacyjna grę dla maksymalnie czterech graczy, gdzie w kultowym zespole będziemy próbować łapać duchy. Gra zaoferuje nam także tryb dla jednego gracza i możliwość zabawy offline. Akcja gry dzieje się po wydarzeniach z filmu Pogromcy Duchów: Dziedzictwo z 2021, gdzie młodzi pogromcy, pod czujnym okiem dwójki weteranów rozpoczynają swoją przygodę w tym zawodzie. Oprócz wcielania się w pogromców duchów, będziemy mogli także sterować poltergaistem albo innym złośnikiem – wtedy to czeka nas zabawa z innymi mechanikami, gdyż będziemy mogli latać oraz używać ektoplazmy do działania na świat rzeczywisty.

New Tales from the Borderlands premiery

New Tales from the Borderlands

Data premiery: 21.10.2022

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC

Kolejna odsłona narracyjnych powieści z rubieży Borderlands. Pokierujemy tutaj krokami oraz decyzjami trzech różnych postaci, którzy będą musieli stanąć naprzeciwko inwazji obcych, pokonać potwora ze skarbca czy też po prostu zawalczyć z kapitalistami. Każda z postaci jest przegrywem na swój własny, typowy dla serii sposób i w ten sposób tworzą niespodziewaną mieszankę w ten najgorszy dzień ich życia oraz Twój najlepszy, bo czeka nas naprawdę całkiem ciekawa przygoda. Szkoda jedynie, że jako iż mamy do czynienia z grą narracyjną, to czeka nas rozgrywka jedynie w języku angielskim.

Gotham Knights premiery

Gotham Knights

Data premiery: 21.10.2022

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC

Kolejna gra kooperacyjna, których w ostatnich miesiącach mamy na pęczki, tym razem zagramy w Gotham Knights, czyli pokierujemy krokami paczki drugorzędnych bohaterów, na których zawsze jest szkoda czasu antenowego. Wcielimy się tutaj w Batgirl oraz trzech poprzednich pomagierów Batmana, czyli Nightwinga, Red Hooda oraz Robina. A sam ojciec nie żyje, więc dzieciaki muszą zadbać o Gotham. Nie wiem nawet co więcej mogę oryginalnego napisać o tej grze, bo jest podobna do dziesiątek innych gier tego typu i nawet na oficjalnej stronie steama jest ledwie parę zdań o tym tytule. Chyba, podobnie jak to było w przypadku filmu Batgirl, nawet twórcy nie wierzą w sukces tego tytułu. Ale przekonamy się już niedługo.

Scorn premiery

Scorn

Data premiery: 21.10.2022

Platformy: Xbox Series X/S, Xbox One, PC

Scorn to gra z natury tych klimatycznych, brutalnych horrorów. W Scorn wybierzemy się do koszmarnego, tajemniczego uniwersum z koszmarów, pełnego surrealistycznych potworów czy też przerażającego wystroju. Scorn będzie maksymalnie krwawy, niepokojący i miejscami nawet obrzydliwy. Taki klimat opakowany w brutalny horror sprawia, że nawet samo myślenie o tej grze powoduje u mnie dreszcz emocji. Wydaje mi się, że Scorn będzie najmocniejszym i najbardziej odważnym tytułem października. Co ciekawe, Scorn nie będzie nas trzymał za rękę i cała struktura gry będzie zaprojektowana w sposób otwarty, bez przerywników i jeżeli coś ominiemy i zostawimy za sobą, to bezpowrotnie przepadnie.

Resident Evil ReVerse premiery

Resident Evil Re:Verse

Data premiery: 28.10.2022

Platformy: PlayStation 4, Xbox One, PC

Właściwie to mamy do czynienia z aż trzema premierami w tym dniu z rodziny Resident Evil. Po pierwsze, gra wychodzi na switcha, po drugie wychodzi dodatek DLC Winters’ Expansion, w którym wcielimy się w rolę tajemniczej córki Ethana, która w ósmej odsłonie  sprawiła tyle problemów ojcu (została między innymi rozczłonkowana i scalona z powrotem), a po trzecie pojawi się premiera samodzielnej gry Re:Verse, gdzie czeka nas pojedynek 6 na 6 graczy, a każdy z nich wcieli się w bohatera serii Resident Evil. Ciekawą mechaniką będzie możliwość transformacji w broń biologiczną po śmierci. W zależności od tego jakiej mieszanki lekarstw użyjemy wcześniej, zmienimy się w coś innego – może to być stary dobry Licker, ale także i Nemesis. Szczerze mówiąc, brzmi to najlepiej ze wszystkich gier sieciowych przedstawionych w tym artykule.

Bayonetta 3 premiery

Bayonetta 3

Data premiery: 28.10.2022

Platformy: Switch

Trzecia odsłona kultowej serii, tym razem skierowana do właścicieli konsol Nintendo Switch. Bayonetta nie rozczaruje swoich fanów i trzecia odsłona to tradycyjnie stylowy slasher, gdzie pokierujemy krokami wiedźmy w walce z hordami wrogów. Będziemy więc używać w walce szeregu zróżnicowanych broni, a także i magii, a do naszego zespołu oprócz starych znajomych dołączą także i nowi bohaterowie, w tym szkoląca się wiedźma Viola. Ciekawą mechaniką będzie możliwość zabierania esencji demonów w celu wzmocnienia bohaterki lub nawet pomocy w eksploracji. O ten tytuł jesteśmy spokojni, gdyż odpowiadają za niego weterani gatunku, z twórcą serii Devil May Cry na czele.

Call of Duty: Modern Warfare II

Data premiery: 28.10.2022

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC

Jest to szesnasta odsłona gier z serii Call of Duty. W grze zmienia się praktycznie sama grafika, a jedynym naprawdę istotnym ulepszeniem w stosunku do poprzedniej części będzie lekko poprawione SI. Gra będzie oferowała kampanię fabularną, tryby sieciowe oraz absurdalnie wysoką cenę w wysokości 349 zł oraz 459 zł w wersji deluxe. Właściwie jest to kontynuacja gry z 2019 roku o tej samej nazwie, która jest rebootem gry z 2003 roku. Jest to oczywiście bez większego sensu, jednak skoro ludzie kupują takie tytuły za takie pieniądze, to pewnie jest na to klient.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Drugi sezon The Cycle: Frontier - wyspa Tharis
Następny Roisea Opinie: Ciesz się czterema doskonałymi zaletami w handlu finansowym