Najlepsze premiery gier – Październik 2022


Październik to początek sezonu ogórkowego, przynajmniej tak było do tej pory. Czy jednak ciężkie ostatnie lata sprawiły, że gier pojawi się jednak mniej w tym czasie? Sprawdziliśmy to i wybraliśmy dziesięć najgorętszych premier chłodnego, październikowego miesiąca.

Po letniej przerwie wracamy z co miesięcznym przeglądem premier gier. Ostatnie tygodnie nie napawały pozytywnie do tego stopnia, że nie miałem nawet co recenzować w niektórych okresach czasu. Oczywiście gry się pojawiały, ale były to jakieś niewielkie tytuły robione przez małe studia, a sporo z tych gier bardziej by się nadawało na telefony, a nie konsole nowej generacji czy wypasiony komputer osobisty. Pojawiło się parę ciekawych premier we wrześniu, jak na przykład fenomenalny Metal: Hellsinger oraz fantastyczne Destroy All Humans 2: Reprobed, ale w zasadzie na tym się kończy lista dużych hitów. Czy październik napawa nas bardziej optymistycznie? Sprawdźmy nadchodzące premiery i się przekonajmy.

Overwatch 2 premiery


Overwatch 2

Data premiery: 4.10.2022

PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC

Wielki powrót króla zespołowych strzelanek sieciowych. Złośliwcy twierdzą, że gra wygląda bardziej jakby otrzymała dużego patcha i Blizzard szykuje skok na kasę po prostu odświeżając lekko już leciwy tytuł, ale nie będziemy słuchać przecież złośliwych. Za całe zero złotych, bo gra wystartuje w modelu Free to Play będziesz mógł zagrać nie tylko w całkowicie przemodelowanych trybach sieciowych, ale także rozegrasz misje fabularne i kooperacyjne, zagrasz całkowicie zmienionymi bohaterami oraz kupisz przepustkę sezonową. Stary, dobry Ovewatch powraca w nowej odsłonie na każdej liczącej się obecnie platformie.

Asterigos Curse of the Stars

Asterigos: Curse of the Stars

Data premiery: 11.10.2022

Platformy: PlayStation 5, PlayStation 4, PCTym razem zabawimy się w lekko soulsowym sosie, na pizzy zrobionej z klimatów greckich mitów i spodzie zaprojektowanym niczym filmy Pixara. Asterigos: Curse of the Stars to trzecioosobowa gra akcji, która zabierze nas do tajemniczej krainy zwanej Aphes. Czeka nas walka z ponad 60 różnymi wrogami, a w grze pokaże się prawie 22 bossów. Proporcje wskazują, że czeka nas soulsowa zabawa i szczerze mówiąc w takiej tonacji oraz kolorystyce soulsa jeszcze nie widziałem, dlatego bardzo chętnie przetestujemy ten tytuł. Szykujcie się na serię na youtube oraz recenzję na bigbaddice.pl.

Dragon Ball The Breakers

Dragon Ball: The Breakers

Data premiery:  14.10.2022

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC

Asymetryczne gry taktyczne nie mają się za dobrze. Był taki Evolve, ale umarł i pomimo powrotu dzięki ciężkiej pracy fanów, to gra nie cieszy się dużą popularnością. Tylko Dead by Daylight rządzi na tym obszarze i nikt nie jest w stanie zabrać mu korony.  Kolejna próba pozyskania większej porcji tego tortu tym razem zawita od strony Dragon Ball: The Breakers. W tej kultowej instancji wcielimy się we Frezera, Cella albo Boo i będziemy próbować pokonać grupę ocalałych w mieście. Jako przedstawiciel złych będziemy rosnąć w siłę i polować na ocalałych, natomiast z drugiej strony pojawi się piątka graczy, którzy będą próbowali przetrwać w tym niegościnnym miejscu, gra wygląda przyzwoicie, jednak z doświadczenia nie wróżymy jej sukcesu – kosztuje 79 zł i wychodzi w tym samym momencie co Overwatch 2 oraz Gotham Knights.

A Plague Tale: Requiem

Data premiery: 18.10.2022Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, Switch, PC

Kontynuacja kultowej historii o rodzeństwie, które ucieka z miast spustoszonych przez wojnę oraz zarazę szczurów zjadających ludzi do ostatniej kosteczki. W tym niekorzystnym świecie rodzeństwo znalazło wreszcie spokój, ale oczywiście nie na długo. Po paru chwilach spokojnego życia zaraz wraca, a my znowu musimy uciekać i poradzić sobie w tym przerażającym świecie. Tym razem nie będziemy tak bezbronni jak w pierwszej odsłonie. Będziemy mogli sterować hordami szczurów dzięki umiejętnościom Hugo, a Amicia, jako bardziej dorosła kobieta zacznie używać kuszy oraz pokona wrogów podczas skradania. Oczywiście cudowna grafika oraz muzyka, bo twórcy już nam obiecali podnieść poprzeczkę w stosunku pierwszej odsłony. Czeka nas solidne granie.

Ghostbusters Spirits Unleashed

Ghostbusters: Spirits Unleashed

Data premiery: 18.10.2022

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC

Tym razem czas na kooperacyjna grę dla maksymalnie czterech graczy, gdzie w kultowym zespole będziemy próbować łapać duchy. Gra zaoferuje nam także tryb dla jednego gracza i możliwość zabawy offline. Akcja gry dzieje się po wydarzeniach z filmu Pogromcy Duchów: Dziedzictwo z 2021, gdzie młodzi pogromcy, pod czujnym okiem dwójki weteranów rozpoczynają swoją przygodę w tym zawodzie. Oprócz wcielania się w pogromców duchów, będziemy mogli także sterować poltergaistem albo innym złośnikiem – wtedy to czeka nas zabawa z innymi mechanikami, gdyż będziemy mogli latać oraz używać ektoplazmy do działania na świat rzeczywisty.

New Tales from the Borderlands premiery

New Tales from the Borderlands

Data premiery: 21.10.2022

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC

Kolejna odsłona narracyjnych powieści z rubieży Borderlands. Pokierujemy tutaj krokami oraz decyzjami trzech różnych postaci, którzy będą musieli stanąć naprzeciwko inwazji obcych, pokonać potwora ze skarbca czy też po prostu zawalczyć z kapitalistami. Każda z postaci jest przegrywem na swój własny, typowy dla serii sposób i w ten sposób tworzą niespodziewaną mieszankę w ten najgorszy dzień ich życia oraz Twój najlepszy, bo czeka nas naprawdę całkiem ciekawa przygoda. Szkoda jedynie, że jako iż mamy do czynienia z grą narracyjną, to czeka nas rozgrywka jedynie w języku angielskim.

Gotham Knights premiery

Gotham Knights

Data premiery: 21.10.2022

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC

Kolejna gra kooperacyjna, których w ostatnich miesiącach mamy na pęczki, tym razem zagramy w Gotham Knights, czyli pokierujemy krokami paczki drugorzędnych bohaterów, na których zawsze jest szkoda czasu antenowego. Wcielimy się tutaj w Batgirl oraz trzech poprzednich pomagierów Batmana, czyli Nightwinga, Red Hooda oraz Robina. A sam ojciec nie żyje, więc dzieciaki muszą zadbać o Gotham. Nie wiem nawet co więcej mogę oryginalnego napisać o tej grze, bo jest podobna do dziesiątek innych gier tego typu i nawet na oficjalnej stronie steama jest ledwie parę zdań o tym tytule. Chyba, podobnie jak to było w przypadku filmu Batgirl, nawet twórcy nie wierzą w sukces tego tytułu. Ale przekonamy się już niedługo.

Scorn premiery

Scorn

Data premiery: 21.10.2022

Platformy: Xbox Series X/S, Xbox One, PC

Scorn to gra z natury tych klimatycznych, brutalnych horrorów. W Scorn wybierzemy się do koszmarnego, tajemniczego uniwersum z koszmarów, pełnego surrealistycznych potworów czy też przerażającego wystroju. Scorn będzie maksymalnie krwawy, niepokojący i miejscami nawet obrzydliwy. Taki klimat opakowany w brutalny horror sprawia, że nawet samo myślenie o tej grze powoduje u mnie dreszcz emocji. Wydaje mi się, że Scorn będzie najmocniejszym i najbardziej odważnym tytułem października. Co ciekawe, Scorn nie będzie nas trzymał za rękę i cała struktura gry będzie zaprojektowana w sposób otwarty, bez przerywników i jeżeli coś ominiemy i zostawimy za sobą, to bezpowrotnie przepadnie.

Resident Evil ReVerse premiery

Resident Evil Re:Verse

Data premiery: 28.10.2022

Platformy: PlayStation 4, Xbox One, PC

Właściwie to mamy do czynienia z aż trzema premierami w tym dniu z rodziny Resident Evil. Po pierwsze, gra wychodzi na switcha, po drugie wychodzi dodatek DLC Winters’ Expansion, w którym wcielimy się w rolę tajemniczej córki Ethana, która w ósmej odsłonie  sprawiła tyle problemów ojcu (została między innymi rozczłonkowana i scalona z powrotem), a po trzecie pojawi się premiera samodzielnej gry Re:Verse, gdzie czeka nas pojedynek 6 na 6 graczy, a każdy z nich wcieli się w bohatera serii Resident Evil. Ciekawą mechaniką będzie możliwość transformacji w broń biologiczną po śmierci. W zależności od tego jakiej mieszanki lekarstw użyjemy wcześniej, zmienimy się w coś innego – może to być stary dobry Licker, ale także i Nemesis. Szczerze mówiąc, brzmi to najlepiej ze wszystkich gier sieciowych przedstawionych w tym artykule.

Bayonetta 3 premiery

Bayonetta 3

Data premiery: 28.10.2022

Platformy: Switch

Trzecia odsłona kultowej serii, tym razem skierowana do właścicieli konsol Nintendo Switch. Bayonetta nie rozczaruje swoich fanów i trzecia odsłona to tradycyjnie stylowy slasher, gdzie pokierujemy krokami wiedźmy w walce z hordami wrogów. Będziemy więc używać w walce szeregu zróżnicowanych broni, a także i magii, a do naszego zespołu oprócz starych znajomych dołączą także i nowi bohaterowie, w tym szkoląca się wiedźma Viola. Ciekawą mechaniką będzie możliwość zabierania esencji demonów w celu wzmocnienia bohaterki lub nawet pomocy w eksploracji. O ten tytuł jesteśmy spokojni, gdyż odpowiadają za niego weterani gatunku, z twórcą serii Devil May Cry na czele.

Call of Duty: Modern Warfare II

Data premiery: 28.10.2022

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC

Jest to szesnasta odsłona gier z serii Call of Duty. W grze zmienia się praktycznie sama grafika, a jedynym naprawdę istotnym ulepszeniem w stosunku do poprzedniej części będzie lekko poprawione SI. Gra będzie oferowała kampanię fabularną, tryby sieciowe oraz absurdalnie wysoką cenę w wysokości 349 zł oraz 459 zł w wersji deluxe. Właściwie jest to kontynuacja gry z 2019 roku o tej samej nazwie, która jest rebootem gry z 2003 roku. Jest to oczywiście bez większego sensu, jednak skoro ludzie kupują takie tytuły za takie pieniądze, to pewnie jest na to klient.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Poprzednio Okręt Wojenny Blisków - Destroy all Humans 2: Reprobed Remaster #18
Następny Roisea Opinie: Ciesz się czterema doskonałymi zaletami w handlu finansowym