Najlepsze premiery gier wideo – grudzień 2022


Grudzień to ostatni dzwonek na wydanie gier przed najgorętszym okresem roku, czyli świętami Bożego Narodzenia. Jak prezentują się najlepsze premiery w grudniu 2022 roku? Czy znajdziemy coś ciekawego pod choinką, czy też będzie z tym ciężko?

Muszę przyznać, że tym razem listopad 2022 roku nie rozczarował i mieliśmy przyjemność przetestować sporo bardzo dobrych gier. Najwięcej laur zebrał polski Evil West, który zdobył prawie maksymalną ocenę w naszej recenzji. Na szczególne wyróżnienie zasługuje też Sonic Frontiers, którego ogrywanie już rozpoczęliśmy  ale jeszcze nie jesteśmy gotowi do recenzji. Tak czy inaczej serię let’s play z tego co ograne możecie sprawdzić na naszym kanale youtube. Na recenzję czeka jeszcze Pokemon Violet, które ograliśmy i już niedługo opublikujemy recenzję. Najgorzej wypadł paradoksalnie God of War: Ragnarok, które jak napisaliśmy w recenzji, jest fantastycznym filmem, ale raczej taką sobie grą. Tak czy inaczej, po tym krótkim podsumowaniu listopada przejdziemy do grudnia i przejrzymy ciekawe premiery w nadchodzącym miesiącu.

Marvel’s Midnight Suns

Data Premiery: 2.12.2022

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC

Marvel’s Midnight Suns to gra turowa na licencji Marvela. Ciekawostką będzie tutaj  możliwość stworzenia swojego własnego bohatera o imieniu Hunter, do którego będą potem dołączać różni znani nam herosi w żółtoczarnych ubrankach, niczym z DLC do jakiejś gry usługi. Jedynie Wolverine w tym stowarzyszeniu zaprezentuje się naturalnie, więc my skupimy się na samej rozgrywce. Naszym zadaniem będzie powstrzymanie Lilith, która jest demoniczną matką demonów i będzie próbowała zawładnąć światem. Pokierujemy grupą złożoną z czterech postaci, które będziemy mogli zwerbować w trakcie gry. Dołączy do nas Iron Man, Doktor Strange, Wolverine czy nawet Ghost Rider. Podobnie jak w innych grach tego typu, kluczowe będzie umiejętne zarządzanie drużyną w taki sposób, by w jak największym stopniu maksymalizować nasze silne strony oraz minimalizować słabe.

Need For Speed Unbound

Data Premiery: 2.12.2022

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC

Need for Speed Unbound to kolejna odsłona kultowej serii gier wyścigowych. W przeciwieństwie do poprzednich części, ta odsłona rzuca się w oczy absolutnie unikatową estetyką oraz animacjami, które są inspirowane sztuką uliczną. W ten sposób otrzymamy realistycznie wyglądające mapy, samochody oraz unikatowe efekty w postaci rysunków czy też graffiti, które będą podkreślały to, co się dzieje na trasie. Fabularnie widać, że twórcy tęsknią za popularnością z Need for Speed Underground, więc i tym razem otrzymamy kolejną próbę przełożenia wyścigów samochodowych bezpośrednio na ulice, gdzie oprócz robienia różnych aktywności w otwartym świecie, to jeszcze czeka nas uciekanie od policji oraz uczestnictwo w nielegalnych wyścigach. Co ciekawe, za branie udziału w wyścigach musimy płacić, a jak przegramy, to tracimy wyłożone pieniądze.

The Callisto Protocol

Data Premiery: 2.12.2022

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC

Tym razem otrzymamy długo oczekiwany horror, który jest mocno inspirowany pierwszą odsłoną gry Dead Space, zarówno mechanikami, jak i samą stylistyką. Wybierzemy się do więzienia ulokowanego na księżycu Kallisto, które zostaje opanowane przez paskudne mutanty. My, jako jeden z niewielu ocalałych, który nie przemienił się w potwora będziemy próbowali przetrwać w tym niegościnnym świecie i znaleźć sposób na ucieczkę. Podobnie jak w Dead Space będziemy zdobywać materiały i je ulepszać, a często okaże się, że posiadany przez nas sprzęt, którym walczymy, nawet nie jest przeznaczony do tego typu działań.

Crossfire: Legion

Data Premiery: 8.12.2022

Platformy: PC

Crossfire Legion to strategia czasu rzeczywistego (nareszcie, ile można biegać w otwartych światach), w której pokierujemy działaniami jednej z trzech frakcji w globalnych konflikcie. Za grę odpowiada studio, które stworzyło dla nas Homeworld: Deserts of Kharak. Gra będzie posiadała kampanię fabularną, w której będziemy mogli pokierować wszystkimi frakcjami, poznając jej bohaterów, styl gry oraz jednostki, ale Crossfire: Legion został głównie zaprojektowany do rozgrywek sieciowych, stawiając na walki w ramach systemów rankingowych lub też wykonując misje kooperacji. Brzmi trochę jak Starcraft, więc jesteśmy ciekawi, czy w tym przypadku kampania będzie unikalną dla siebie przygodą, czy też jedynie tutorialem do rozgrywek sieciowych.

Ixion

Data Premiery: 8.12.2022

Platformy: PC

Ixion to oryginalny city builder, w którym zamiast budować kolejnego Białegostoku, będziemy rozwijać olbrzymią stację kosmiczną, niczym z filmu Interstellar. Naszym zadaniem będzie eksploracja kosmosu, poszukiwanie potrzebnych surowców, rozwijanie technologii i dbanie o rozwój naszej olbrzymiej stacji zamieszkanej przez tysiące dusz. Zadanie jest ważne, ponieważ mieszkańcy stacji są ostatnimi ludźmi, którzy uciekli z zniszczonej przez kataklizmy Ziemi – przynajmniej do momentu, kiedy to nie nawiążemy kontaktu z innymi stacjami. Cała rozgrywka będzie się więc opierała na próbie przetrwania w niegościnnym Kosmosie i w miarę rozwoju naszej stacji będziemy też próbować wybudzać mieszkańców kolosa. Będziemy potrzebowali coraz więcej rąk do pracy, ale pamiętajmy, że musimy im zagwarantować zakwaterowanie, wyżywienie i odpowiednie warunki życia.

Choo-Choo Charles

Data Premiery: 9.12.2022

Platformy: PC

Choo Choo Charles wydaje się kolejną gierką zrobioną specjalnie dla streamerów. O to mamy do czynienia z horrorem, w którym to będziemy próbowali uciekać przed paskudną ciuchcią rodem z koszmarów. Jest to pierwszoosobowa gra akcji z otwartym światem utrzymana w stylu survival horroru, a za tą produkcją przemawia fakt, że mamy do czynienia z grą opracowaną przez jedną osobę. Wcielamy się w mieszkańca wyspy, którą terroryzuje paskudna lokomotywa z pajęczymi nogami, a sam bohater ma dosyć terroru i postanawia rozprawić się z potworem. Będziemy więc eksplorować świat w naszej drezynie z karabinem maszynowym lub na piechotę, kiedy to będziemy całkowicie bezbronni, poszukamy innych postaci, które dadzą nam zadania i wreszcie spróbujemy odnaleźć sposób na pokonanie potwora.

High On Life

Data Premiery: 13.12.2022

Platformy: Xbox Series X/S, Xbox One, PC

High on Life to gra, na którą czekamy szczególnie, ponieważ jest to pierwszoosobowa strzelanka. Zastanawiacie się więc, co jest w niej takiego nadzwyczajnego, a więc powiem Wam, że nasze bronie tutaj będą rozmawiały i w niewybredny sposób komentowały nasze akcje. Sam świat i fabuła także prezentują się komicznie, gdyż wcielamy się tutaj w pozbawionego ambicji licealistę, który zostaje łowcą nagród w świecie zdominowanym przez obcych. A ci obcy używają ludzi jak narkotyki. To jednak bronie są najważniejsze w tej grze i oprócz pistoletów, karabinów czy innych strzelb, wpadnie nam w ręce także i granatnik, który wyjaśni nam, że nie jest problemem to, że jego dzieci umierają bardzo szybko, ponieważ równie szybko rodzą się nowe.

Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion

Data Premiery: 13.12.2022

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC

Tym razem mamy do czynienia z odświeżoną grą z konsoli przenośnej PSP, która zaoferuje nam nowe modele, tekstury i ogólnie poprawioną grafikę. Z punktu widzenia fabuły jest to prequel Final Fantasy VII, w której to poznamy Zacka Faira, przyjaciela Clouda z oryginalnej gry. Podobnie jak Cloud, Zack jest członkiem grupy SOLDIER i ma za zadanie odnaleźć zaginionego żołnierza tej formacji. W trakcie zabawy poznamy prawdę o świecie gry, nasz bohater zmieni strony, a sama historia zakończy się dosłownie chwilę przed rozpoczęciem historii w Final Fantasy VII. Sama rozgrywka nie zmieni się w stosunku do oryginału – dalej to będzie gra w której będziemy eksplorować świat i rozwijać naszego bohatera, a także modyfikować działania Zacka za pomocą tajemniczych przedmiotów znanych jako materie.

The Witcher 3: Wild Hunt – Complete Edition

Data Premiery: 14.12.2022

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC

Ostateczna, długo oczekiwana edycja na konsole nowej generacji. Oprócz podrasowanej grafiki dostosowanej do rozgrywki w 4k i 60 fps, to gra otrzyma także sporo nowych ulepszeń graficznych takich jak ray tracing, a same obszary gry będą ładować się znacznie szybciej.  Najlepsze jednak będzie to, że posiadacze wcześniejszych edycji gry będą mogli pobrać aktualizację do nowej wersji całkowicie za darmo. Do pakietu otrzymamy także nową zawartość, jak np. zbroje czy bronie, a także tryb foto, bo przecież Internet nie jest jeszcze w dostatecznym stopniu zalany zdjęciami z wiedźmina.

Blacktail

Data Premiery: 14.12.2022

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC

I na sam koniec zostawiliśmy pewną baśń. Ta dotyczy Baby Yagi, dziewczyny oskarżonej o czary i przez to wygnanej z domu. Gra to pierwszoosobowa produkcja akcji, w której to my będziemy decydować o losie krainy i jej mieszkańców. Czy będziemy chronić lasy czy też polować na bezbronnych i staniemy się koszmarem, jakiego ten świat nie znał? Obojętnie jaką drogę obierzemy, będziemy musieli zająć się zbieraniem potrzebnych nam przedmiotów do tworzenia strzał czy też mikstur, a nasze decyzje będą miały odzwierciedlenie w systemie moralności, który odblokuje nam inne ścieżki rozwoju postaci.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Splendor: Pojedynek - recenzja - o dwóch mistrzach jubilerstwa.
Następny Zapowiedziano gry PlayStation Plus na grudzień