Najlepsze Premiery Gier Wideo – Listopad 2022


Po całkiem niezłym październiku, czas na najgorętszy miesiąc roku czyli listopad. To właśnie wtedy wychodzą gry prezentowe, najważniejsze tytuły, które mają walczyć o prawo bycia pod choinką jako podarunki dla fanów gier na komputery osobiste oraz konsole. Czy listopad nas nie rozczaruje? Zapraszamy do przeglądu premier gier!

Muszę przyznać, że październik był dla nas bardziej niż satysfakcjonujący. Udało nam się ograć i zrecenzować parę ciekawych tytułów, jeden średni oraz jeden wybitnie słaby. Słabo wypadł w tym miesiącu Scorn, który oprócz grafiki, miał jedynie do zaoferowania krzywdzące i irytujące mechaniki gry. Z średniaków warto wspomnieć o The Valiant, które okazało się po prostu kopią Dawn of War 2 z klimatem Ancestors Legacy – problemem jednak było to, że pod każdym względem odstawał od swoich wzorów. Z gier, które wspominamy ciepło warto wspomnieć o rewelacyjnym A Plague Tale: Requiem oraz The Last Oricru, które mimo swojej Gothicowej drętwoty okazało się jedną z najciekawszych fabularnych gier ostatnich tygodni. Wszystko to prezentuje się jak wyśmienita przystawka przed nadchodzącym listopadem. Jak myślicie? Czy będziemy rozczarowani? Zobaczmy jakie premiery nas czekają.

The Chant

Data Premiery: 3.11.2022

Platformy: PC, XSX, PS5, PS4

The Chant to przygodowy horror dla jednego gracza, w którym będziemy grać z perspektywy trzeciej osoby. Akcja gry The Chant toczy się na dalekiej wyspie, gdzie to grupowa pieśń wyzwala jakieś tajemnicze i mordercze moce z psychodelicznego wymiaru grozy. Główna bohaterka będzie próbowała przetrwać na wyspie oraz odnaleźć wskazówki, które pozwolą jej zamknąć portal. Oprócz walki z potwornościami, będziemy musieli także rozmawiać z mieszkańcami wyspy oraz oczywiście rozwiążemy najróżniejsze zagadki, które będą nas przybliżać do wygnania mroku z wyspy. Będziemy walczyć za pomocą broni, które sami stworzymy dzięki znajdowanym surowcom.

Harvestella

Data Premiery: 4.11.2022

Platformy: PC, Switch

Harvestella to gra, która została zaprojektowana i wydana przez Square Enix. Opowiada ona historię tajemniczego świata, który regularnie zostaje niszczony przez kataklizm znany jako Quietus. Nasz bohater budzi się w odizolowanej wiosce podczas jednego z takich kataklizmów i naszym zadaniem będzie rozwiązanie zagadki tajemniczego cyklu oraz powstrzymania go, zanim pył do reszty zabije całe życie. Będą nam w tym pomagać różne postacie, w tym bohaterka z przyszłości, która poświęciła się badaniu katastrofy. Sama rozgrywka będzie ukazana z perspektywy trzeciej osoby i będziemy zwiedzać różne lokacje, walczyć z wrogami, którzy posiadają różne słabe punkty, a wreszcie finalnie wiele czasu skupimy się na zajmowaniu się naszą farmą. Za pozyskane wyroby i plony będziemy mogli uzyskać środki potrzebne do zakupu lepszego sprzętu.

Sonic Frontiers

Data Premiery: 8.11.2022

Platformy: PC, XSX, XONE, PS5, PS4, Switch

Wieloplatformowa, kolejna odsłona przygód sympatycznego jeża od Segi. Tym razem jednak, zamiast biegać po jednolitych dwuwymiarowych planszach, będziemy biegać po niejednolitych trójwymiarowych otwartych mapach. Fabuła zaczyna się od wypadku samolotu w którym leci Sonic, Tails oraz Amy, przez który cała grupa zostaje rozdzielona, a jeż oprócz rozwiązania zagadki związanej ze szmaragdami chaosu, będzie musiał odnaleźć drogę powrotną do przyjaciół. Tym razem w grze będziemy kierować bohaterem z trzeciej osoby. Mapy są obszerne i posiadają dziesiątki ukrytych sekretów, a dodatkowo nasz bohater będzie musiał walczyć z grupami wrogów i nawet potężnymi bossami. Sonic będzie zdobywał doświadczenie i rozwijał swoje umiejętności, a sama gra nie zaoferuje jedynie etapów zręcznościowych, ale także różne łamigłówki.

God of War Ragnarok

Data Premiery: 9.11.2022

Platformy: PS4, PS5

Najgłośniejszy tytuł wydawany ekskluzywnie na konsole Sony, czyli God of War Ragnarok. Gra jest oczywiście kontynuacją poprzedniej odsłony, która rozpoczęła nowy epizod w całym cyklu. Podobnie jak w poprzedniej części, Kratos będzie próbował zapewnić bezpieczeństwo dla swojego syna, który według mitologii odegra kluczową rolę w Ragnaroku. Kratos więc stanie do walki z potężnymi nordyckimi bogami, w tym z nawet Thorem. Sama rozgrywka będzie po prostu ewolucją poprzedniej odsłony – dalej będziemy sterować bohaterem z trzeciej osoby, wykonywać zadania główne i poboczne. Kratos otrzyma trochę mniej broni do wyboru, ale za to dostanie dodatkowe tarcze, będzie mógł bawić się przy pomocy magii lodu i ognia, a w samej walce aktywnie będzie pomagał Atreus, któremu będziemy mogli wydawać rozkazy.

Goat Simulator 3

Data Premiery: 17.11.2022

Platformy: PC, PS5, XSX

Seria symulatorów kozy, to bardziej ciekawostka dla streamerów oraz do zabawy przy piwku na imprezie niż poważna gra. Ciekawą jednak funkcją będzie możliwość kooperacji i grania wspólnie na podzielonym ekranie lub też przez sieć, więc nie będziecie musieli pić piwka u jednego z Was. Sama koza nie zmieniła się za bardzo – dalej ma bardzo chwytny język i naszym celem będzie robienie jak najładniejszej rozwałki. Koza otrzyma także potężne rogi oraz jeszcze potężniejsze beknięcie, które zmiecie wrogów z Waszej drogi. Koza jak to Koza będzie musiała także błyskawicznie się przemieszczać na polu bitwy, dlatego w walce wykorzysta deskorolkę, paralotnię czy też inny odrzutowy plecak. No i będziemy mogli się przemienić w coś innego np. w nosorożca. Bo czemu by nie?

Pokemon Scarlet i Violet

Data Premiery: 18.11.2022

Platformy: Switch

Nowa odsłona Pokemonów, tradycyjnie dla serii podzielona na dwie edycje, gdzie w każdej z nich odnajdziemy innego legendarnego pokemona oraz parę innych stworzonek. Gra nie będzie odstawać od poprzednich odsłon i stanowi jedynie rozwinięcie pomysłów. Będziemy biegać po krzakach i łapać pokemony, a potem je rozwijać byśmy mogli łapać silniejsze pokemony. Na początku wybierzemy jednego z trzech pokemonów, a tym razem zamiast podróżować na zamkniętych, niewielkich mapach, otrzymamy jeden olbrzymi otwarty świat czekający na odkrycie wszystkich sekretów. Oprócz walki z dzikimi pokemonami czeka nas także pojedynkowanie się z trenerami. W nowe Pokemony zagramy zarówno w pojedynkę, jak i w trybie multiplayer.

Cats and the Other Lives

Data Premiery: 21.11.2022

Platformy: PC

Cats and the Other Lives to dwuwymiarowa przygodówka typu point and click, gdzie pokierujemy krokami, a jakże, rudego kotka. Podobieństwo do Stray pewnie zamierzone, ale przypadkowe. Pokierujemy krokami kotka, który będzie poznawał różne wspomnienia na temat zmarłego dziadka poprzez interakcję z członkami rodziny, którzy przyjechali na stypę w wielkiej posiadłości. Będziemy poznawać więc historię całego rodu poprzez wykonywanie typowych dla kotów zachowań. Akcja gry dzieje się na terenie posiadłości oraz przyległych terenów, a dzięki unikalnej zdolności każdego typowego kota, zobaczymy wspomnienia i retrospekcje domowników. Czasami nas przeraża to, że nasz kot widzi całe nasze przeszłe życie, przynajmniej z takiego założenia wychodzą twórcy.

Gungrave G.O.R.E.

Data Premiery: 22.11.2022

Platformy: PC, PS4, PS5, XSX, XONE

Kontynuacja serii Gungrave, której początek sięga 2002 roku. Wcielamy się ponownie w wskrzeszonego zabójcę o pseudonimie Beyond the Grave. Ten ponownie zmierzy się z kartelem narkotykowym, który rozprowadza niebezpieczny Seed, a sama gra będzie pokazana z pierwszej osoby oraz trzeciej osoby, w zależności od sytuacji. Dostaniemy sporo tradycyjnego arsenału, jak rewolwery, wyrzutnie rakiet czy też potężną, ikoniczną metalową trumnę, w której wcześniej rezydował główny bohater. Walczyć będziemy przeciwko ludziom, maszynom, potworom i ogólnie wszystkiemu, co złe.

Evil West

Data Premiery: 22.11.2022

Platformy: PC, XSX, XONE, PS5, PS4

Evil West to długo oczekiwana gra, w której wyruszymy do alternatywnej wersji Dzikiego Zachodu, który miesza się z nowoczesną technologią, okultyzmem, zjawiskami paranormalnymi, a akcja dzieje się w Ameryce, która została opanowana przez wampiry. Zapowiada się świetnie, bo gra wygląda naprawdę bardzo ładnie, a niszczenie hord potworności wysyłanych na nas przez władców ciemności wygląda niesamowicie atrakcyjnie na materiałach przedstawionych przez twórców. Nasz bohater oprócz wykorzystania rewolwerów i broni palnej, użyje różnych wymyślnych gadżetów, a swoje umiejętności z czasem rozwinie, co pomoże nam na kolejnych etapach gry.

Warhammer 40 000 Darktide

Data Premiery: 30.11.2022

Platformy: PC

Graliśmy w Darktide w ramach zamkniętej bety i muszę przyznać, że jest na co czekać. To dalej stary, dobry Vermintide, ale z częstszym strzelaniem i potwornościami 40 milenium. Wyruszymy do trzewi olbrzymiego miasta Ula jako przedstawiciele ekspedycji karnej, którą to wysyła się do wykonywania najbrudniejszej roboty, na którą szkoda przeznaczać życie nawet zwykłych gwardzistów. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie pokierujemy jedną z czterech klas postaci, a tym razem drużyna może być mieszana, więc wysłanie czterech ogrynów na misję wchodzi w grę. Jeżeli będziecie chcieli grać sami, to twórcy przygotowali bardzo dobre postacie sterowane przez sztuczną inteligencję.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Peryferal - recenzja dwóch pierwszych odcinków serialu
Następny Mrktsexpert Opinie: Czy powinieneś inwestować w kryptowalutę za pomocą platformy transakcyjnej?