Najlepsze premiery sierpnia 2018 – W co zagramy na komputerze w sierpniu?


Sierpień na rynku gier komputerowych niestety jest kontynuacją poprzedniego miesiąca – ciekawych premier będzie po prostu mało. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy mieli w co grać.

Znajdziemy przynajmniej kilka naprawdę fajnych tytułów którymi warto się zainteresować. Poniżej lista gier w które na pewno będę grał i których recenzje powinny się pojawić w ciągu najbliższych kilku tygodni. Pamiętajcie by śledzić nasz kanał na YouTube, gdzie także znajdziecie materiały dotyczące nowych gier komputerowych.


Endless Legend: Inferno oraz Endless Space 2: Supremacy

Nie pełnoprawne gry, a dwa dodatki DLC do dwóch fenomenalnych gier 4X od Amplitude Studio. Endless Legend to 4X zachowany w konwencji fantasy, gdzie jako jedno z imperium próbujemy rozwinąć nasze królestwo na wolno umierającej planecie. Istnieje kilka dróg do zwycięstwa, możemy próbować naprawić umierający świat, lub z niego uciec. Istnieją też bardziej tradycyjne formy zwycięstwa, jak na przykład dominacja.

Dodatek Endless Legend: Inferno wprowadza nową nację – Kapalu i są bezpośrednio związani z tematyką dodatku, czyli wulkanami i ognistymi pustkowiami na których to Kapalu czują się wyśmienicie. Cała zabawa nową frakcją będzie opierać się na przemienianiu hexów na pola lawy, które dadzą nam wiele różnych bonusów.

W Endless Space 2: Supreamcy wróci natomiast znana i lubiana z pierwszej części frakcja ptakopodobnych obcych kierujących się czymś na wzór honorowego kodeksu samuraja – Hissho. Frakcja nastawiona na agresję wobec sąsiadów, zdobywa dodatkowe zasoby kiedy walczy. Oprócz tego dojdzie dodatkowa frakcja neutralna oraz nowa klasa statków kosmicznych – behemothy.

Wyjście obu tych dodatków to idealna okazja by zainteresować się tytułem lub do niego wrócić po dłuższej rozłące, do czego gorąco zachęcam.

Premiera: 2.08.2018


Pillars of Eternity II: Deadfire – Beast Of Winter

Jeżeli rozmawiamy o dodatkach, to nie możemy przecież zapomnieć o dodatku do Pillars of Eternity 2. Beast of Winter to pierwszy z obszernych DLC planowanych do prawdopodobnie najlepszej gry fabularnej 2018 roku. Dodatek jest bardzo obszerny i oferuje nam nową, sporą wyspę zamieszkałą przez wrednych kultystów i naszym celem będzie odkrycie tajemnicy skrytej w tych niegościnnych ziemiach.

Gra oferuje sporo nowych zadań, w tym skierowanych do najbardziej zaawansowanych graczy oferując bardzo trudne wyzwania. Dodatek w głównej mierze opiera się o jednym z ciekawszych bogów z panteonu Pillars of Eternity 2 – Rymrgand, który jest bogiem rozkładu i śmierci, a jego domeną jest lód i zimowe pustkowia.

Premiera: 2.08.2018


Dead Cells

Przyjemna, ale jednocześnie bardzo trudna platformówka wykonana w grafice PixelArt. Całość posiada bardzo piękną otoczkę muzyczną oraz dźwiękową. Gra była w wersji early access przez dłuższy czas i dopiero niedawno otrzymaliśmy wersję po premierze. Na naszym kanale na YouTube znajdziecie filmiki z rozgrywek w tą ciekawą grą. Całość nawiązuje lekko do serii Dark Souls – często umieramy, a po śmierci musimy zaczynać absolutnie od nowa zachowując tylko niewielki procent tego co udało nam się zdobyć. Między poziomami odblokowujemy nowe umiejętności, które w niewielkim stopniu ułatwiają nam kolejne próby przejścia coraz trudniejszych poziomów. Gra wciągająca i niesprawiedliwa – bardzo polecam.

Premiera: 7.08.2018

Dead Cells możecie kupić na naszym sklepie internetowym: Dead Cells na popkulturalny.pl


Monster Hunter World

Gra, która została bardzo ciepło przyjęta na konsoli PS4, doczeka się swojej wersji na komputery osobiste. Jako łowca, będziemy polować na olbrzymie potwory, zdobywać nowe materiały potrzebne do tworzenia coraz lepszych broni i pokonywania coraz silniejszych potworów. Gra bardzo mocno nastawiona na kooperację, ale ptaszki ćwierkają że można też fajnie pograć solo. Zobaczymy, czy nie powtórzy się sytuacja z Destiny 2, które dla pojedynczego gracza nie oferuje za dużo zabawy. W każdym razie, mówi się że Monster Hunter World to gra głównie dla jednego gracza, chociaż World w nazwie sugeruje też na mocny nacisk multiplayer.

Grę cechuje obszerny otwarty świat który przemierzamy na piechotę lub na grzbiecie ujarzmionego potwora. Świat gry będzie bardzo ze sobą spójny, przez co będziemy mogli wykorzystywać i obserwować różne mechaniki związane z ekosystemem – dzięki temu uważny łowca szybciej pozna słabe strony wrogów. Cała zabawa ma mieć kształt action RPG gdzie będziemy również rozwijać naszą postać.

Premiera: 9.08.2018

Monster Hunter World znajdziesz na naszym sklepie internetowym: Monster Hunter World na popkulturalny.pl

 


Two Point Hospital

Gra ekonomiczna, w której wcielamy się w zarządcę szpitala. Tradycyjnie, jak w innych tego typu grach, będziemy przyjmować pacjentów, leczyć ich oraz zapewniać byt lepszy niż w polskiej służbie zdrowia (chociaż to nie powinno być trudne). Jako ordynator szpitala będziemy musieli zapewnić nie tylko godny byt pacjentom, ale i rozwijać nasz biznes. Oprócz dobrego jedzenia i wygodnych łóżek, będziemy musieli zapewnić naszym pacjentom także … rozrywkę 🙂

Oprócz tego zaglądamy do arkuszy kalkulacyjnych z informacjami o tym jak rozwija się nasza firma i zarządzamy przychodami i kosztami. Fani gier ekonomicznych na pewno bardzo szybko się odnajdą.

Premiera: 30.08.2018

Two Point Hospital możesz już zakupić na naszym sklepie internetowym:  Two Point Hospital na popkulturalny.pl


Fade to Silence

Fade to Silence bardzo długo przebywało w wersji Early Access. Długo za długo, miałem do niej dostęp już od paru miesięcy i na początku gra była po prostu niegrywalna przez wielką liczbę błędów. Twórcy jednak się postarali i naprawili wszystkie rażące błędy i gra jest teraz bardzo grywalna i dobra.

W Fade to Silence wcielamy się w ocalałego po mroźnej apokalipsie. Świat nie jest na skraju zniszczenia – on już został zniszczony, a my jako ostatni ocalały będziemy szukać innych szczęściarzy oraz rozbudowywać nasze miasto, jednocześnie zapewniając mu obronę przed atakami potworów. Gra jest w mojej ocenie bardzo podobna do Conan Exiles, jednak nastawiona tylko na tryb single player. Do tego w grze otrzymaliśmy fantastycznego narratora, który jest jednocześnie naszym antagonistą – będzie z nas szydzić oraz dawać błędne wskazówki. Bardzo polecam, gra ma świetny klimat i fantastyczny mechanizm zamarzania głównej postaci. Musimy zawsze kalkulować, czy wypad za miasto się nam opłaci, czy też nie, bo jeżeli zginiemy to niby nic nie stracimy, ale posiadamy tylko 6 możliwości umierania przez całą grę. Po tej liczbie, następuje usunięcie stanu gry i musimy zaczynać całkowicie od nowa.

Premiera: Prawdopodobnie sierpień

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Przegląd tytułów na Sierpień i Wrzesień
Następny Karciane Puerto Rico - Unboxing Gry - Karty i krówki