Najpopularniejsze gry planszowe


Już od najmłodszych lat gry planszowe stanowią świetną rozrywkę towarzyską. Nawet kilkuletnie dzieci korzystają z tej formy zabawy. Podczas gdy gry komputerowe czy konsolowe nie zawsze są aprobowane i niektórzy twierdzą, że są nawet szkodliwe, gry planszowe mają o wiele więcej zwolenników. Jakie są najpopularniejsze gry planszowe i dlaczego warto z nich korzystać, dowiesz się o tym z poniższego artykułu.

Jakie są najpopularniejsze gry planszowe?

Jedną z najpopularniejszych gier jest znane chyba przez wszystkich Monopoly. Powstało już wiele wersji tej gry. Jest to pozycja znana niemalże na całym świecie. Grają w nią zarówno dzieci, jak i dorośli. Nie mniej popularne są scrabble. Układanie słów z kostek, na których są literki to bardzo prosta gra, jednak wcale nie jest nudna. Dopasowywanie do już istniejących słów to nie lada wyzwanie. Nie jest to gra konfliktowa, pozwala się zrelaksować i wiele nauczyć. Dostępny jest też od jakiegoś czasu bardzo ciekawy słownik scrabble, który możesz mieć na swoim smartfonie. Jest przydatny także w innej popularnej grze zwanej literaki. Warto poznać tę aplikację.

Jakie są zalety grania w gry planszowe?

Gry planszowe to nie tylko dobra zabawa i sposób na spędzanie czasu z bliskimi. Są świetnym sposobem na odreagowanie stresu, oderwanie się od problemów codzienności. Mogą także wzmacniać więzi z rodziną i przyjaciółmi. Jedną z takich gier jest np. Robinson, gdzie w trakcie walki o przetrwanie bliska osoba może nam oddać coś do jedzenia. Gry także uczą wielu przydatnych w życiu cech. Możemy nauczyć w ten sposób dzieci dzielenia się z innymi, empatii i rozwijać logiczne myślenie. Uczą nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Mają wpływ na kształtowanie się umiejętności pracy w zespole, zwiększają determinację i rozwijają inteligencję. Gry planszowe bardzo często rozwijają naszą wyobraźnię i pobudzają kreatywność. Jest to zdecydowanie wartościowa rozrywka bez względu na wiek, dlatego warto sięgać po gry planszowe. Obecnie w sklepach stacjonarnych i internetowych jest tak wiele różnego rodzaju gier, że na pewno każdy, bez względu na wiek i gust, znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Czy rzeczywiście gry planszowe są lepsze od komputerowych?

Grom komputerowym bardzo często zarzuca się zły wpływ zwłaszcza na dzieci. Duża ilość przemocy, obrazy niczym z filmów dla dorosłych i szkodliwość działania ekranów na oczy po wielogodzinnym graniu, to tylko niektóre przytaczane wady. Oczywiście nie jest wcale tak, że wszystkie gry są złe, uczą agresji i innych zachowań destrukcyjnych. Generalizowanie takiej formy rozrywki i uznanie jej za szkodliwe jest bardzo krzywdzące. Jest wiele naprawdę wartościowych pozycji, które mogą rozwijać umysły dzieci i pomagać w ich edukacji. Warto po prostu wybrać właściwą grę i nie przesadzać z ilością czasu spędzanego przy sztucznym świetle. Obecnie wiele gier komputerowych czy konsolowych ma swoje wersje planszowe, co jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, na które warto zwrócić uwagę.

Poprzednio Styczniowe premiery na HBO Max, Netflixie i Disney+!
Następny E-sport – ile zarabiają osoby uważane za profesjonalnych graczy?