Najpopularniejsze gry wideo oparte na serialach i filmach


Group of diverse friends holding movie emoticons

Przekształcanie współczesnych seriali i filmów w gry wideo nie jest łatwym zadaniem. Nie ma co do tego wątpliwości. Aby sprostać poprzeczce jakości, wyglądać solidnie na tle dużych budżetów i nie wstydzić się komponentu scenariuszowego, będziesz musiał zapłacić znaczną kwotę pieniędzy, znaleźć dużego wydawcę i pracować nad nim przez kilka lat. Gry oparte na motywach seriali i filmów można znaleźć na stronie GGBET, i wygrać przy tym atrakcyjne nagrody. W tym artykule zebraliśmy 5 gier wideo opartych na popularnych serialach i filmach z różnych czasów. Oto najpopularniejsze z nich:

 

  1. Game of Thrones.
  2. The Lord of the Rings: The Return of the King.
  3. Spider-Man 2.
  4. The Walking Dead: The Game.
  5. Star Trek Voyager: Elite Force.

Game of Thrones

Bezsprzecznie najlepsza gra z serii Game of Thrones do tej pory. Prawdopodobnie najlepsza gra Telltale Games w historii. To klasyczna dla studia przygodówka z możliwością wyboru losów postaci i konsekwencji. Została wydana w 2014 i 2015 roku, zawierała sześć epizodów i zdołała przejść próbę czasu.

 

W tej grze opartej na hicie HBO gracze wcielili się w rolę giermka rodu Forrester, ale napotkali kilka znajomych twarzy. Jest Cersei, Tyrion z winem i uwodzicielska Margaery. Gra nie była trudna, wyglądała znajomo dla Telltale, otrzymała standardową dla studia porcję krytyki, ale ze względu na dopracowanie wewnętrznego świata, nieoczekiwane decyzje użytkownika i skalę tego, co się dzieje, okazała się interesująca.

 

Na przestrzeni ośmiu sezonów serialu Gra o Tron ukazało się kilka gier na jego podstawie, ale to właśnie propozycja Telltale Game okazała się najciekawsza. I nic dziwnego, bo projekt powstał we współpracy z T. Coreyem Frankiem, osobistym asystentem George’a R. R. Martina. Wydarzenia w nim rozgrywają się po wydarzeniach z trzeciego sezonu serialu o tej samej nazwie i kończą się przed wydarzeniami z sezonu piątego.

The Lord of the Rings: The Return of the King

Gra The Return of the King, oparta na 2 i 3 części filmowej sagi Władca Pierścieni, oferuje graczom szeroką listę postaci — Gandalfa, Frodo, Sama, Aragorna, Gimliego i Legolasa. Każda z postaci posiada inny zestaw umiejętności. Ta różnorodność pozwoliła graczom dostosować się do różnych stylów gry. Chcesz pozwolić Frodo rzucić się do walki pod Czarną Bramą? A może chciałbyś zagrać Gimlim, aby dać Gollumowi porządny cios toporem? Powrót Króla jest do twojej dyspozycji!

Spider-Man 2

Gra z 2004 roku powiązana z filmem o tym samym tytule była przełomowa jak na tamte czasy, a 19 lat później wciąż jest dobra. Dzięki otwartemu światu i charakterystycznym ruchom Spidera gracze mogli naprawdę poczuć się jak Peter Parker. Ich postać może biegać po ścianach, aktywować czujniki pająka, aby zwiększyć prędkość i zwinność, nurkować z wieżowców i zajmować się drobnymi przestępstwami w przerwach między heroicznymi misjami głównymi. Walka w Spider-Man 2 jest stylowa i zróżnicowana dzięki mnóstwu zdolności do odblokowania, a postacie takie jak Mysterio i Puma wzbogacają główną historię doktora Octaviusa. 

The Walking Dead: The Game

Gry epizodyczne to obszar, w którym Telltale Games jest jak ryba w wodzie. Nic więc dziwnego, że próba stworzenia wciągającej gry opartej na serii The Walking Dead okazała się sukcesem. Uznana przez krytyków i ulubiona przez fanów gra The Walking Dead: The Game jest tak bliska prawdziwej apokalipsie zombie, jak to tylko możliwe. 

 

Gra koncentruje się na rozwoju postaci i historii, a każde działanie podejmowane przez gracza wpływa na wynik opowieści. Wraz z doskonałym scenariuszem, tak dobrym jak komiksy, The Walking Dead to wspaniały pokaz emocjonalnego opowiadania historii z wystarczającą ilością zagadek, aby wciągnąć najbardziej wybrednych graczy.

Star Trek Voyager: Elite Force

Ta gra pochodzi z czwartego sezonu Star Trek Voyager i jest oszałamiającą strzelanką pierwszoosobową. Zawiera wiele postaci i scenerii z serialu w przyjemnym wizualnie świecie. Deweloperzy zawarli w swoim pomyśle dużą liczbę filmów, które rozwijały fabułę w przerwach między walkami. 

 

Większość postaci w Elite Force została udźwiękowiona przez aktorów z serialu Star Trek. Dobrze rozwinięta fabuła w połączeniu z ekscytującą rozgrywką i doskonałą jak na swoje czasy grafiką sprawiają, że Elite Force zasługuje na miejsce na liście najlepszych gier wideo opartych na filmach i serialach telewizyjnych. Projekt został tak dobrze przyjęty przez graczy, że doczekał się sequela — Star Trek: Elite Force II.

Poprzednio Cyberpunk 2077 Phantom Liberty - Wszystkie lokacje relica - Poradnik
Następny Beyond the Sun + Liderzy nowej ery - recenzja - kosmiczne technologie!