Najstraszniejsze horrory wszech czasów


Nie każdy lubi oglądać horrory. Nie wszyscy bowiem przepadają za tym, żeby się bać. Czasami lepiej sięgnąć po coś bardziej relaksującego. Ale jak ktoś lubi horrory to ogląda praktycznie tylko je. W końcu jest coś takiego w tym dreszczyku, który daje oglądanie horrorów. Wybraliśmy pięć najlepszych produkcji, które według nas naprawdę warto zobaczyć. Może któreś z nich już widzieliście? A może uważacie, że zupełnie inne tytuły zasługują na uwagę? Dajcie znać w komentarzach, jakie horrory lubicie.

Lśnienie

Film z 1980 roku, z niesamowitym Jackiem Nicholsonem. Jack Torrance pracuje jako dozorca hotelu Panorama, który mieści się w górach stanu Kolorado. Pensjonat jest zamknięty na zimę, a Jack z rodziną to jedyni mieszkańcy. Mają go doglądać, opiekować się nim i do dyspozycji mają cały budynek. Kiedy burze śnieżne blokują Torrance’ów w hotelu, Danny, który ma telepatyczne zdolności, odkrywa, że jego ojciec powoli prowadzony jest do obłędu przez duchy, które mieszkają w pensjonacie. Wkrótce Jack zaczyna posuwać się na krawędź, do czego powoli popycha go pan Grady – duch poprzedniego dozorcy hotelu.

Wywiad z wampirem

Film z Tomem Cruisem i Bradem Pittem, który wyszedł w 1994 roku. Louis de Pointę du Lać miał żonę, która zmarła w trakcie porodu. Od jej śmierci mężczyzna chce umrzeć. Pewnego dnia wpada na niego Lestat, wampir, który go przemienia. Od tego momentu mężczyzna będzie cierpiał w nieskończoność. Przez wiele lat oglądał ludzkie cierpienia i widział przelewającą się krew, chociaż nigdy sam nie nauczył się zabijać. W końcu postanowił komuś o tym opowiedzieć. Padło na dziennikarza z San Francisco.

Obecność

Lorraine Warren i Ed Warren to małżeństwo, które zajmuje się badaniem zjawisk paranormalnych. Pewnego dnia zostają poproszeni o pomoc przez przerażoną rodzinę, która mieszka w starym domu, na uboczu. Domownicy wyznają, że są nawiedzani przez zjawę, która zupełnie nie chce im dać spokoju. Dlatego właśnie para badaczy stanie przed najtrudniejszym demonem, jakiego kiedykolwiek spotkali. Jeśli wam mało – obejrzyjcie inne horrory z tej serii.

Dziecko Rosemary

Nowy Jork, przenosimy się do roku 1965. Aktor Guy Woodhouse i jego żona Rosemary wynajmują mieszkanie w kamienicy. Kilka dni później ich sąsiadka popełnia samobójstwo, a Woodhouse’owie poznają stare małżeństwo, które przygarnęło niegdyś kobietę. Kobieta ma sporo rezerwy do małżeństwa, wbrew entuzjazmowi jej męża. Jej mąż zawiera w końcu pakt z diabłem, co ma odwrócić jego życie. Nie wie jednak, jaki to będzie miało dla nich koniec…

Lighthouse

Film opowiada nam historię dwóch mężczyzn, którzy uwięzieni są na starej latarni. Tom jest starszym mężczyzną, który jest absolutnie nieustępliwy. Ephraim to młody chłopak, którego dręczy jakaś tajemnica, która sprawiła, że woli osamotnienie od wycinki drzew. W końcu będą musieli stawić czoła swoim demonom z przeszłości. Ostatecznie nie będzie wiadomo, co jest prawdą, a co majakiem…

A wy jakie horrory lubicie najbardziej?

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Mass Effect 2 Legendary Edition Arrival / Przybycie DLC Gameplay z komentarzem #16
Next Mass Effect 2 Legendary Edition Misja samobójcza, Handlarz Cieni, Operacja Overlord