Narracyjna gra karciana, która wciągnie całą rodzinę


Narracyjna gra karciana, która wciągnie całą rodzinę

O rosnącej popularności gier komputerowych nie trzeba nikogo przekonywać. Bardzo często dzieciaki spędzają przed monitorem godziny, zapominając zupełnie o świecie zewnętrznym. Co zrobić, by przyciągnąć ich uwagę i zainteresować spędzeniem czasu w gronie najbliższych? Z pomocą przychodzą gry planszowe typu Dixit. Zabawa doskonale sprawdzi się na długie zimowe wieczory, ale i dostarczy uczestnikom wrażeń również podczas wyjazdów wakacyjnych. Graczem może zostać każdy. Tego rodzaju narracyjna gra karciana nie ma bowiem ograniczeń wiekowych. To niezwykle uniwersalna zabawa, do której może dołączyć każdy członek rodziny.

1. Sprawdzony sposób na pobudzenie wyobraźni

2. Zaskakująca gra skojarzeń

a) Narracyjna gra karciana

3. Dixit w prezencie

Sprawdzony sposób na pobudzenie wyobraźni

Gry planszowe są jedną z najlepszych form zabawy, która angażuje zarówno rodziców, jak i dzieci w każdym wieku. Z jednej strony stanowią świetny sposób na spędzanie czasu z najbliższymi, z drugiej zaś doskonale pobudzają wyobraźnię i uczą najmłodszych nowych aspektów życia społecznego. Dużą popularnością cieszą się zabawy narracyjne jak chociażby wspomniana już zaskakująca gra skojarzeń Dixit składająca się z ilustrowanych kart. Tego rodzaju forma rozrywki jest świetną lekcją zdrowej rywalizacji dla całej rodziny. Współzawodnictwo uczy dzieci cierpliwości, myślenia strategicznego, a także uczciwości. Grą Dixit warto cieszyć się z najmłodszymi również ze względu na rozwój słownictwa. Mało która rodzinna zabawa w takim stopniu zmusza uczestników do kreatywnego myślenia.

Zaskakująca gra skojarzeń

Rodzinne chwile spędzane przy grach planszowych są dużo lepszą formą spędzania czasu z bliskimi, aniżeli kolejny serial w telewizji. W sklepach nie brakuje gier rozwijających wyobraźnię całej rodziny. Wśród najbardziej popularnych znajdują się m.in. łamigłówki, pamięciówki czy klasyczne strategiczne planszówki. Nie wszystkie jednak są na tyle atrakcyjne, by zaangażowały do zabawy wszystkich członków rodziny szczególnie jeśli jej członków różni znacząca przepaść wiekowa. Z pomocą przychodzi świetna gra Dixit, składająca się z bogato ilustrowanych kart.

Narracyjna gra karciana

Dixit jest jedną z najbardziej popularnych gier planszowych. Znalazła swoich fanów zarówno wśród zapalonych graczy, jak i osób, które na co dzień szukają rozrywki w innej postaci. Gra doskonale nadaje się do wzbogacania słownictwa. Rozwija bowiem zarówno wyobraźnię, jak i zasób słów. Zadaniem graczy jest wymyślanie i zgadywanie skojarzeń, nawiązujących do kart. To one zresztą są podstawą kreowania prawdziwej 'mapy myśli’, budowanej podczas danej rozgrywki. Zasady zabawy są bardzo proste, dzięki czemu w Dixit z powodzeniem mogą grać również osoby początkujące.

Dixit w prezencie

Zamiast kolejnej lalki lub piłki w prezencie dla dziecka, warto rozważyć rodzinną grę planszową, pobudzającą wyobraźnię. Po Dixit sięgają dzieci w różnym wieku. To zabawa, która tak naprawdę nigdy się nie nudzi. Każda rozgrywka, zawsze ma inny przebieg. Oryginalne karty w pudełku wpływają na znaczną poprawę formułowanych wypowiedzi. Dzięki temu z każdą kolejną rundą, wzrasta poziom umiejętności graczy. Grą Dixit można obdarować zarówno najmłodszych, jak i nastolatków. Sprawdzi się w formie prezentu urodzinowego, na Dzień Dziecka czy upominek od Mikołaja.

Sposobem na spędzenie czasu w gronie najbliższych nie muszą być tylko seriale i filmy. Świetną formę rozrywki dla całej rodziny są gry planszowe typu Dixit. Co więcej, poza tym, że dostarczają uczestnikom mnóstwo wrażeń, rozwijają ich kreatywność i poszerzają słownictwo.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Dziedzictwo Hogwartu opóźnione na PlayStation 4 i Xbox One
Następny Poradnik prezentowy – rodzinna gra planszowa na prezent świąteczny 2022