Naughty Dog zapowiada grę planszową The Last of Us: Escape the Dark


The Last of Us to kolejna gra wideo, która doczekała się własnej adaptacji jako gra planszowa. Naughty Dog ogłosiło współpracę z Themeborne — twórcami serii Escape the Dark — w celu stworzenia gry planszowej zatytułowanej The Last of Us: Escape the Dark. Kampania kickstarter rusza 8 listopada.

The Last of Us: Escape the Dark

Docelowo Escape the Dark to seria kooperacyjnych gier planszowych z czarno-białymi ilustrowanymi kartami rozdziałów, nad którymi gracze wspólnie pracują. Gry Escape the Dark to losowo generowane krótkie, kooperacyjne przygody, które obejmują ponad tuzin spotkań w cyklu trzech aktów w ciągu około 45 minut. Gracze współpracują ze sobą, aby pokonać szereg losowych wrogów i przeszkód, rzucając kośćmi i wykorzystując przedmioty, umiejętności i cechy swojej postaci, aby przetrwać. Gra opiera się na niestandardowych kostkach i wyróżnia się ściśle czarno-białą prezentacją. Zarówno Dark Castle, jak i Dark Sector zawierały do ​​tej pory potężne rozszerzenia, które obejmują nowe postacie i wyzwania do pokonania. Jest zatem prawdopodobne, że The Last of Us: Escape the Dark będzie w stanie czerpać inspirację z każdej gry z uznanej na całym świecie serii gier twórców z Naughty Dog. Wersja deluxe jest również zapowiedziana w komunikacie prasowym. W gry Escape the Dark można również grać solo, co jest popularną funkcją we współczesnych grach planszowych, która zyskała na znaczeniu jeszcze przed globalną pandemią.

W grze planszowej Escape the Dark 1-5 graczy przejmie kontrolę nad Ellie, Joelem, Tess, Billem, Tommym lub Marlene, próbując dotrzeć do bezpiecznego miejsca podczas eksploracji mapy w otwartym świecie. Rozgrywka zawiera znane lokalizacje z oryginalnego Last of Us, w tym przedmieścia, kanały i uniwersytet, a także kombinację ludzkich i zainfekowanych wrogów.

The Last of Us: Escape the Dark to najnowsza wiadomość z serii ujawnień dla fanów Last of Us. Naughty Dog wydało w tym roku remake oryginalnej gry w postaci The Last of Us Part I, a serial The Last of Us na HBO nadchodzi w styczniu 2023.

Poprzednio Resident Evil Village: Shadow of Rose - Recenzja - Nowe dziecko serii
Następny Peryferal - recenzja odcinka 3 i 4!