NCWW – na jakie planszowe nowości wydać wypłatę? Kwiecień 2022


Seria NCWW, czyli w rozwinięciu Na Co Wydać Wypłatę jest najdłużej prowadzoną przez nas serią na stronie. Raz na jakiś czas przeglądamy nowości w świecie gier planszowych lub zbieramy tytuły, które ogrywaliśmy przez ostatnie dni i możemy je polecić z czystym sumieniem. Dzisiaj przyjrzymy się kilku nowościom, które albo pojawiły się na rynku w tym roku, albo będą miały premierę w najbliższym czasie.

Azul. Ogród Królowej

NCWW

Azul: Ogród Królowej jest kolejną odsłoną znanego i lubianego Azul’a. To gra logiczna, która wymaga intensywnego myślenia podczas rozgrywki. . Tym razem miast wykładania kafelków na ścianach łazienki przyjdzie nam nasadzanie drzew, krzewów, różnego rodzaju roślinności w ogrodzie stworzonym na polecenie Króla Manuela I w prezencie dla swojej ukochanej żony, królowej Marii Aragońskiej. Mechanika główna gry pozostała ta sama, ale to co dzieje się na planszetkach graczy to już zupełnie inna historia. Na tę właśnie grę wydam część najbliższej wypłaty.

Sonic i superdrużyny

Sonic i superdrużyny to dosyć krótka, bo około dwudziestominutowa gra dla od dwóch do czterech osób. Jako, że inspirowana jest popularną serią o Sonicu jeżu, jej główny motywem będzie wyścig i rywalizacja z pozostałymi graczami. Przy użyciu kart ruchu będziemy przemieszczali figurki członków drużyny oraz przeciwników po specjalnym torze. Gra umożliwia blokowanie innych graczy przez zastawianie pułapek, zdobywanie kart bonusów oraz zdobycie przyspieszenia. To ciekawa, dynamiczna gra dla najmłodszych graczy.

Wolfenstein. The Board Game

NCWW

 

Gra planszowa Wolfenstein oparta jest na kultowej serii gier FPS o tym samym tytule i pewnie dlatego mój przyszły mąż z radością przyjął informację o premierze gry. To gra kooperacyjna przeznaczona dla od jednej do czterech osób. Można ją rozgrywać w kampanii, bądź w pojedynczych scenariuszach. Słynny bohater B.J. Blazkowicz po raz kolejny stanie przeciwko III Rzeszy a głównym celem kampanii będzie zakończenie Hitlerowskich rządów i wyeliminowanie Adolfa Hitlera. Do wyboru są cztery poziomy trudności, wiec można ją rozłożyć i z planszówkowymi żółtodziobami, jak i starymi wyjadaczami.

Dominion (II edycja)

Dominion w odświeżonej wersji. To gra polegająca na budowaniu talii i przeznaczona jest dla od dwóch do czterech osób. Gracze wcielą się w księcia zamieszkującego swoje niewielkie królestwo i otrzymają zadanie jak najlepiej zarządzać włościami, powiększać je zanim zrobią to wrogowie, rozwijać je oraz wypełniać skarbce złotem. Wszystko, by wasi ubodzy poddani otrzymali chociaż namiastkę cywilizacji i uczucie porządku. Dominion ma stosunkowo proste zasady, więc bez problemu powinniście złapać bakcyla. Nadaje się zarówno dla początkujących graczy jak i dla tych bardziej zaawansowanych.

Latające Burrito. Nowa edycja

NCWW

Latające Burrito to imprezówka od twórców Eksplodujących Kotków. To połączenie gry w karty ze zbijakiem. Przeznaczona jest dla dwóch do sześciu graczy, wymaga ciągłego ruchu i szczególnego refleksu, by uniknąć spotkania twarzą z piankowym plackiem. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów, które otrzymuje się przez zebranie zestawów trzech jednakowych kart. Jeśli można określić Latające Burrito jednym słowem, będzie to CHAOS. Dobieranie kart i oddawanie graczom obok to dynamiczne zawody bez reguł. Przy tym całym zamieszaniu trzeba uważać na karty specjalne, które powodują całe zamieszanie. Widziałam, że ma wyjść wersja XXL ,z dmuchanym burrito, którą z pewnością zabiorę na wakacje w tym roku.

Wystrzałowe Katapulty

Wystrzałowe Katapulty to gra o tym aby somsiad miał gorzej. Dwóch graczy stanie jako właściciele zamkowi skłóceni od pokoleń. Rozgrywka jest prosta i nie wymaga wielkich tłumaczeń. Należy postawić zamek, rozstawić dzielnych rycerzy a następnie załadować katapultę i wycelować ją w budynek przeciwnika. Czasem najprostsze rozwiązania są najbardziej ekscytujące.

Park Sawanna

NCWW

Z Parkiem Sawanną mieliśmy okazję zapoznać się jeszcze na początku roku, przy okazji Portalconu i ogłoszeniu nadchodzących nowości wydawniczych przez wydawnictwo Portal. Gra wyszła spod ręki twórcy Azula i jest to logiczny abstrakt ze zwierzętami w tle. Gra jest przeznaczona dla maksymalnie czterech graczy i polega na układaniu naszego parku ze zwierzętami w taki sposób, aby zwierzęta połączyły się w stada i dały nam jak największą liczbę punktów. Grę cechują proste zasady, których poznanie zajmie kilka minut oraz ogromna regrywalność. Jest to czołowa propozycja dla graczy, którzy rozpoczynają przygodę z grami planszowymi albo dla osób, które wolą zwierzęta od kryształków z Azula.

 

 

Większość gier znajdziecie na stronie Szop Gracz

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Co obejrzeć w majówkę? Weekend majowy z Netflixem, HBO MAX i Prime!
Następny Darmowe gry w Playstation Plus – maj 2022