NCWW – najlepsze gry planszowe na sierpień


Cześć! 🙂 dzisiaj przyszedł czas na kolejny co miesięczny cykl NCWW, w którym to zobaczycie ranking polecanych przez nas gier planszowych, na które z pewnością warto wydać wypłatę. Tym razem królować będą gry planszowe na sierpień.  Gry w rankingu były przez nas ogrywane, bądź też zostały gdzieś podpatrzone, możecie mieć pewność, że w tych tytułach tkwi potencjał.


Wpis powstał we współpracy ze sklepem HulaHop.pl


1. Fruit Ninja: Combo Party

Pierwsze miejsce na liście zajmuje stosunkowo nowa gra od wydawnictwa Rebel, mianowicie Fruit Ninja. Zakładam, że nazwa jest Wam dobrze znana i kojarzycie coś z gry na urządzenia mobilne o tej samej nazwie, polegającej na zestrzeliwaniu palcem owoców uważając tym samym na tykające bomby. A ile emocji w tym było! Tak więc Fruit Ninja to gra imprezowa, karciana, w środku znajdziecie owoce oraz katanę. Gra jest niezwykle kolorowa, przyjazna dla nowych graczy, ze względu na proste zasady i emocjonującą, szybką rozgrywkę, w której liczy się zręczność. To świetna propozycja na gorące, pełne słońca wakacje ze znajomymi i na imprezy w gronie znajomych lub rodziny. Gra jest przeznaczona dla od trzech do sześciu graczy.

Fruit Ninja: Combo Party – Czy owoce są w pudełku?

2. Puerto Rico: Gra karciana

Kolejną pozycją w naszym rankingu jest nowość od wydawnictwa Lacerta, czyli nowa, odświeżona edycja Puerto Rico. Puerto Rico: Gra karciana to doskonałe przełożenie starszej siostry – gry planszowej Puerto Rico – na mały format, który można ze sobą zabrać wszędzie. Puerto Rico to gra karciana, w której rozgrywka przebiega dość spokojnie, nie ma  w niej negatywnej interakcji, nie ma również zbyt wiele emocji. Rozgrywka trwa około 30 minut, to odpowiedni czas dla osób zabieganych bądź też nie lubiących długich gier. Niewielkie pudełko umożliwia zabieranie ze sobą gry gdziekolwiek tylko chcecie. Z nam jeździła nad morze. Puerto Rico możemy skategoryzować jako grę ekonomiczną, która jest przeznaczona dla od dwóch do czterech graczy.

Puerto Rico: Gra Karciana

3. Pszczoły

Trzecie miejsce zajmuje gra Pszczoły, która wyszła spod skrzydeł wydawnictwa Trefl Joker Line. To gra karciana przeznaczona tylko i wyłącznie dla dwóch osób, więc to dobra wiadomość dla osób grających najczęściej w duecie. Podczas rozgrywki stoczycie bezwględną walkę o kwiatowy pyłek i będziecie mieli szansę stanąć po stronie pszczół albo trzmieli. Gra jest niezwykle kolorowa, z jej pomocą będziecie mieli okazję dowiedzieć się wielu informacji na temat tych pożytecznych owadów.

Pszczoły, czy trzmiele?

4. Boss Monster: Następny Poziom

Radujcie się! W podziemiach znów rozgorzała bezwzględna walka. Płoną pochodnie Bohaterów, zgrzyt oręża niesie się echem, a złaknieni krwi Bossowie zacierają łapska. Przed Wami: Boss Monster. Następny Poziom.”

Kolejne miejsce na podium zajmuje gra karciana Boss Monster: Następny Poziom, również od wydawnictwa Trefl Joker Line. Jest to rozszerzenie przeznaczone do samodzielnego grania. Boss Monster: Następny Poziom to bardzo angażująca gra karciana, w której budujemy komnaty, pułapki i stawiamy czoła potworom. Klimat gry z pewnością spodoba się fanom gier video, ponieważ grafiki utrzymane są właśnie w stylu retro. Pamiętajcie, że grę można spokojnie łączyć z wersją podstawową, co znacznie urozmaica rozgrywkę.

Boss Monster: Następny poziom

5. Star Realms

Na piątej pozycji uplasowała się gra Star Realms, również od wydawnictwa Games Factory. Star Realms jest grą karcianą również opartą o mechanikę deck-buildingu, która traktuje o bitwach w kosmosie. Gra jest przeznaczona wyłącznie dla dwóch osób, jeśli jednak chcecie grać w większym gronie osób, wystarczy zakupić więcej zestawów podstawowych i je połączyć. Zarówno Star Realms jak i Hero Realms jest naszpikowane negatywną interakcją, więc spodoba się osobom lubiącym skrajne emocje w grach. Rozgrywka w Star Realms trwa około 20 minut, co czyni ją idealna pozycją dla zapracowanych.

Star Realms – podróż do gwiazd

6. Azul

Azul to zdecydowanie jedno z większych odkryć w ostatnich czasach. Uwielbiam tę grę za wszystko, za proste zasady, niski próg wejścia, przyjazną mechanikę, oraz prześliczne wykonanie. Naszym głównym zadaniem w grze jest ułożenie zwycięskiej mozaiki z płytek dostępnych w grze. Azul to gra wymagająca myślenia od gracza, myślenia i kombinowania, nie ma w niej bezpośredniej negatywnej interakcji, występuje ona w bardzo subtelnej formie. Gra jest bardzo przyjazna dla osób nowych w świecie gier planszowych, nie ma skomplikowanych reguł, zasady się bardzo łatwo przyswaja. Jak już wspominałam wcześniej, gra jest przepiękna, wykonanie na wielki plus i jestem pewna, że każdy ją doceni.

Azul – coś pięknego

7. Gretchiny

 

Ósme miejsce na naszej liście zajmuje gra Gretchiny, od wydawnictwa Black Monk Games. Jest to gra imprezowa wykonana na licencji Warhammera, w której motywem przewodnim są wyścigi goblinów. Jednym słowem kto pierwszy ten lepszy! Gretchiny są grą odpowiednią dla od dwóch do czterech graczy, minimalny wiek gracza to osiem lat i wzwyż, a czas gry jest bardzo przyjazny, wynosi bowiem do 30 minut. Gra jest dość szalona, szybka, liczy się w niej zręczność ale przede wszystkim dobra zabawa. Gretchiny świetnie sprawdzą się gdy nie mamy czasu na coś cięższego, gdy chcemy się rozerwać, a także jako przyjemny, nie wymagający wypełniacz pomiędzy bardziej trudnymi, ciężkimi grami. Polecam grę wszystkim lubiącym dobrą zabawę!

Gretchiny – Szalona Gra Wyścigowa

8. Hero Realms

 

Kolejną, siódmą już pozycją na liście jest gra karciana Hero Realms od wydawnictwa Games Factory Publishing. Hero Realms jest bardzo fajną i wciągającą grą karcianą, o niskim progu wejścia. Gra jest oparta o mechanikę budowania talii, czyli jednym słowem zbieramy karty, i zarządzamy nimi w mądry sposób. Hero Realms jest szybką grą, idealną dla dwojga, zajmuje bardzo mało miejsca, więc można ją zabierać ze sobą gdziekolwiek chcemy. To fajna alternatywa dla Hero Realms, która to jest osadzona w iście kosmicznym klimacie, który nie każdemu może odpowiadać. Grę polecam każdemu, jestem pewna, że spodoba się większości.

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Battlefleet Gothic Armada - Recenzja - Homeworld i Grimdark
Następny Fruit Ninja: Combo Party - Recenzja - Owocowy zawrót głowy