Platformy streamingowe w ostatnich tygodniach osiągają rekordowe wskaźniki wzrostu w wyniku zamknięcia populacji w domach w wielu krajach świata z powodu pandemii COVID-19

Netflix jako sposób na kwarantannę

Zgodnie z nowym sondażem przeprowadzonym przez ExpressVPN, Czterdzieści procent subskrybentów Netflix twierdzi, że subskrybuje nowe usługi przesyłania strumieniowego treści od początku kwarantanny Covid-19. 44% z nich zaczęło korzystać z Hulu, a 35% Disney +.

Według ankiety jeden na trzech Amerykanów (33%) uznał usługi transmisji strumieniowej za najważniejszą usługę online podczas kwarantanny, przed innymi aplikacjami, takimi jak media społecznościowe i usługi wideokonferencji. Dla porównania, tylko 5% oceniło aplikacje do zamawiania jedzenia na wynos jako najważniejszą usługę online.

Wykorzystanie VPN w Stanach Zjednoczonych wzrosło o 45% w ciągu pierwszego miesiąca po rozpoczęciu epidemii. Jest to prawdopodobne, ponieważ ludzie spędzają więcej czasu w domu i używają sieci VPN do przesyłania strumieniowego lub innych celów rozrywkowych, na przykład VPN Netflix w celu zwiększenia katalogu dostępnych filmów i seriali. Zaledwie 38% oferty Netflix dostępne jest poza Stanami Zjednoczonymi.

Nie tylko Netflix

Oczywiście w siłę rosną również inne serwisy streamingowe. Model subskrypcji Netflix wymaga niejako zakupu szerokiej gamy filmów i seriali telewizyjnych, z których lwia część może nie zainteresować większości widzów. Z kolei portale takie jak iTunes, VOD czy Player wymagają, aby klienci podjęli decyzję, czy chcą obejrzeć film przed jego wypożyczeniem. Najbardziej popularne filmy są zazwyczaj droższe, mniej popularne mogą być bezpłatne lub za niewielką opłatą.

Najnowsza platforma streamingowa Disney + miała swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku, a w krajach europejskich w marcu. Serwis ogłosił 8 kwietnia,​​ 50 milionów zarejestrowanych subskrypcji na świecie – Netflix natomiast zamknęł 2019 rok z 167 milionami subskrybentów. Disney + oferuje filmy i seriale produkcji Disneya, Pixar, Marvel, National Geographic, najbardziej oczekiwany serial „Mandalorian” osadzony w realiach „Gwiezdnych wojen”, czy fabularną adaptację przeboju Disneya z 1955 roku „Zakochany kundel”.

Platforma Disney + nie jest jeszcze dostępna w Polsce, jednak data premiery przewidywana jest jeszcze na ten rok. Niedawno uruchomiona została polska wersja witryny Disney Polska, na której można sprawdzić katalog produkcji oraz zapisać się do newslettera, który poinformuje o dostępności serwisu w Polsce.

Jak utrzymać sukces?

W bardzo skomplikowanej sytuacji dla wielu sektorów gospodarki na całym świecie platformy przesyłania strumieniowego są jedną z branż, których wzrost nie zatrzymał się w ostatnich tygodniach, wręcz przeciwnie. Od początku roku wartość Netflixa na giełdzie nie przestała rosnąć, osiągając najwyższą wartość od 2018 r.

Z drugiej jednak strony, przerwa w produkcji audiowizualnej w tym czasie może utrudnić premiery w nadchodzących miesiącach, co przełoży się na spadek zainteresowania portalem. Nieuniknione jest pytanie, czy te same okoliczności, które sprzyjają popularności treści audiowizualnych w ostatnich dniach, mogą utrudnić lub bezpośrednio uniemożliwić produkcję w okresie późniejszym.

 

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Previous Neuroshima Last Aurora - News
Next 1971 Project Helios - Niedługo premiera nowej gry w klimacie apokaliptycznej zimy!