New Angeles – Miasto Korporacji – Zapowiedź gry


Witajcie wieczorową porą 🙂 pierwszy dzień wiosny za nami, ale w Białymstoku nadal rządzi deszcz. Za to wydawnictwa gier planszowych wprowadzają w obieg i zapowiadają wiele nowych tytułów, co nas zresztą bardzo cieszy. Dzisiaj napiszę Wam co nieco o jednym z tytułów, który bez wątpienia jest warty uwagi. I świetnie się sprawdzi podczas gry w większym gronie. Mowa oczywiście o grze planszowej New Angeles, od FFG, w Polsce będzie wydawana przez Galaktę. Z racji tego, że ta pozycja bardzo dobrze się zapowiada i zapewne przypadnie do gustu osobom lubującym się w cyberpunkowym klimacie zapraszam do lektury zapowiedzi i zaczerpnięcia informacji o grze 🙂

Welcome to New Angeles!

New Angeles to gra wydawnictwa FFG, za którą u nas odpowiada wydawnictwo Galakta. Jest to tytuł przeznaczony dla większej liczby graczy, bowiem w New Angeles może grać od 4 do 6 osób. Jeśli więc macie zgrane towarzystwo ( a w przypadku gier towarzystwo to połowa sukcesu) to ten tytuł sprawdzi się idealnie. Akcja gry toczy się w uniwersum Androida, co sugeruje nam, że gra jest osadzona w cyberpunkowym klimacie.

New Angeles jest miastem, w którym triumfują megakorporacje a najważniejszy jest biznes. Anielskie miasto ma pod swoimi skrzydłami inwestorów oraz handlowców a panujące tam obyczaje prawne dają większa swobodę zarówno mieszkańcom jak i korporacjom. Znacznie większą niż posiadają mieszkańcy Stanów.

Jak się wybić?

Podczas rozgrywki w New Angeles naszym zadaniem jest wcielenie się w jedną z korporacji. Te pierwsze zdanie przywodzi na myśl Terraformację 🙂 W grze musimy tak sterować mechanizmami własnej korporacji, żeby napędzić silnik korzystnych inwestycji, które z kolei mają nam zagwarantować fortunę. Szczęśliwymi zwycięzcami zostaniemy wtedy gdy zarobimy więcej niż nasz przeciwnik. Jednak to wcale może nie być tak proste jak nam się wydaje. Ze względu na różne sploty okoliczności.

New Angeles tętni życiem, ale jak każde miasto dzieją się w nim również i te złe rzeczy. Wybuchają liczne strajki, rozsiewa się panika, inwestycje upadają, nad miastem wiszą ciemne chmury i wizja przegranej. Dlatego ze względu na te wszystkie okoliczności każdą z naszych inwestycji należy dokładnie zaplanować i rozważyć budowlę jej pod kątem przydatności miastu.

Stałym elementem gry będzie negocjacja, oddawanie przysług współgraczom oraz mocne sojusze, a wszystko po to by nasza korporacja stała na czele pozostałych. Najlepszą strategią jest planowanie w ciszy, nie ujawnianie się ze swoimi planami, ambicjami i ruchami. A nadrzędnym celem będzie osiągnięcie zwycięstwa poprzez przekonanie innych o słuszności naszych działań, bo przecież działamy dla dobra ogółu.

A rozgrywka ? A rundy?

Rozgrywka w New Angeles trwa jakąś określoną liczbę rund. W każdej z tych rund każdy z gracz proponuje inny rodzaj umowy biznesowej, którą pokazuje innym graczom poprzez zagrywanie kart akcji. Każda z takich kart na swój unikalny styl wpływania na grę. Owe karty akcji gracz dobiera podczas swojej tury, a są one określone poprzez scenariusz danej korporacji.

W każdej z rund są rozgrywane karty zasobów ludzkich, umożliwia to pozyskiwanie nowych talentów do korporacji.

Wszystkie drogi prowadzą do New Angeles

W mieście korporacji pierwsze skrzypce grają umiejętności negocjowania, przekonywanie innych do słuszności swojej korporacji a także łapówkarstwo. To są możliwe drogi prowadzące do bogactwa a tym samym do zwycięstwa. Drogi bywają kręte, czasem trzeba iść do celu po tzw. „trupach”, ale nie można się zatracić i zejść na złą drogę.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Horror w Arkham Gra Karciana - Recenzja
Następny Wieże Magów - Zaczarowany unboxing