New World – Nadchodzi otwarta beta! – czym jest gra od Amazonu?


New World

New World to MMORPG PvX z otwartym światem tworzone przez Amazon Games. Aktualnie odbywa się zamknięta beta trwająca od 20 lipca do 8 sierpnia. Planowana premiera odbędzie się 31 sierpnia czyli z rocznym opóźnieniem.

W New World wcielamy się w rozbitka na tajemniczej wyspie Aeternum, która była źródłem wielu legend. Rozbici bez zapasów ani sojouszników odkryjemy niebezpieczny świat gdzie fundamentalne prawa życia i śmierci nie mają zastosowania.

Magia przepływa przez Aeternum przynosi życie przez cudowne leczenie, wskrzeszanie zmarłych czy dziwną florę z magicznymi właściwościami ale i strach przez siłę do niesienia zniszczenia i powolne niszczenie duszy przez ciągły cykl śmierci i wskrzeszania.

Trzy frakcje rządzą wyspą

Rdzeniem społecznej strony New World są trzy frakcje: Maruderzy, Syndykat i Przymierze. Organizacje podobnie myślących graczy i NPC. W każdej z nich gracze mogą formować grupy nazywane kompaniami. Nasz wybór frakcji zdeterminuje to z kim będziemy walczyć w PvP i komu pomagać kontrolować teren. Trzy frakcje Aeternum ciągle konkurują o kontrolę nad miastami i terytoriami, ale wspólne cele doprowadziły do pokoju w murach każdej osady. Razem z innymi graczami będziemy pracować w celu tworzenia kolejnych projektów w miastach. Dostępna również będzie opcja kupowania domów i innych posiadłości. Każde miasto czy osada ma swój rynek zarządzany przez graczy dlatego mogą pojawić się ludzie, którzy będą chcieli to wykorzystać.

Walka w czasie rzeczywistym

Do naszej dyspozycji zostanie oddana broń biała, zasięgowa artyleria lub nadnaturalne moce w bezklasowym systemie walki. W trakcie postępu będziemy mogli zadecydować jak chcemy grać. Nasza postać będzie miała 5 atrybutów: Siłę, Zręczność, Kondycje, Inteligencje i Skupienie. To One definiują nasze mocne i słabe strony czyli np. jak dużo zdrowia mamy czy jakim typem uzbrojenia będziemy posługiwać się lepiej. Można zmieniać układ punktów jakie rozdajemy w atrybuty przez co możliwości eksperymentowania jest dużo.

Dostępne będą różne aktywności jak wojny, najazdy na obozy czy dungeony. Także znajdzie się coś dla osób lubiących zarówno PvE jak i PvP. Są to np.

Ekspedycje

Ekspedycje to instancjonowane dungeony, które zabiorą nas i naszych czterech sojuszników w najdalsze i najgłębsze zakątki Aeternum gdzie zmierzymy się z licznymi niebezpieczeństwami i odkryjemy tajemnice wyspy. Pierwsza ekspedycja stanie się dostępna na 25 poziomie z innymi czekającymi w dalszej części naszej przygody.

Outpost Rush

Outpost Rush to instancjonowany na maksymalny poziom tryb PvPvE tryb gry gdzie drużyny 20 graczy z dwóch konkurujących frakcji walczą o kontrolę nad fortyfikacjami. Każdy obóz jaki kontrolujemy i każdy zabity gracz generuje punkty dla naszej drużyny, które zwiększają szanse do utrzymania obozów.

Linki:

https://www.newworld.com/en-us/

 

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Najlepsze gry planszowe do zagrania z dziećmi i młodzieżą - edycja 2021
Next Scarlet Nexus - Phase 12: Path to the Future and Freedom - Koniec gry! Karen Travers Ostatni Boss