NEWS – Portalcon 2019 i plany wydawnicze Portalu


Kilka dni temu odbył się Portalcon 2019 i właśnie tam jak i chwilę przed nim ogłoszona została pękata lista niesamowitych gier, które Portal ma w planach na 2019 rok. Oto wybrane pozycje oraz kilka słów o najciekawszych z nich.

Zombicide Zielona Horda –  samodzielna gra kompatybilna z Czarną Plagą gdzie przyjdzie nam się zmierzyć z zombi- orkami. Taki trupi ork w potylice sobie przydzwonić za prosto nie pozwoli, bo i jest bardziej wytrzymały i bije dwa razy mocniej od przeciętnego ludzkiego nieśmiertelnika.


Zombicide Najeźdźca – Jeśli miecz oraz tarcza nie są twoim ulubionym orężem to w Najeźdzcy dobyć będzie można szereg zabawek siejących spustoszenie z daleka, w ciemnych korytarzach stacji kosmicznej jak i wokół niej. Zombi zostają na Ziemi, a my tym razem na cel bierzemy obcych którzy wykazują nadmierne zainteresowanie ludzkim mięsem.

Dodatek Kompani i Wrogowie – to rozszerzenie spójne z Zieloną Hordą i Czarną Plagą. Doda nowe postacie oraz kilku wrogów.

Cuthulu Death May Die –  Jeśli CMON dotrzyma terminów produkcyjnych to i na polskim rynku ukażę się ta gra pozwalająca nam wcielić się w rolę badaczy walczących z rodzącą się mocą przedwiecznych.

Teraz coś dla fanów gier euro

Reykholt –  Budowa szklarni i sadzenie coraz to bardziej punktujących warzywek autorstwa Uwe Rozenberg.

Teotihuacan –  hit Essen 2018, następca Tzolkina z mechaniką RONDEL’a, przemijania kości (workerów) oraz budowania mega piramidy w centrum planszy –  ostrzę na to moje moce obliczeniowe.

Architekci Zachodnich Królestw –  miałeś kiedyś tak, ze brakowało ci ludzi do wystawienia w grach? Tutaj startujesz z ich 20 i to od ciebie zależy ilu przydzielisz do danego pola, ale miej się na baczności –  inni gracze mogą wysłać ich do więzienia za zaśmiecanie trawników i plucie obok budki z kebabami. Gra workerplacemnt z elementami toru popularności, budowania struktur i zarządzania zasobami. Wszystko na TAK

Palandyni Zachodnich Królestw – Jak by architektów było mało, to i paladyni przyjdą z pomocą w kolejnym wydanie trylogii Zachodnich Królestw. Co turę otrzymamy kilku paladynów, ale wykorzystać możemy tylko jednego, reszta idzie na spód naszej talii i przez długi czas spod niej nie wyjdzie. Dobrze się zastanów, którego potrzebujesz.

Underwater Cities – Ogłoszone tuż przed Portalconem gra Vladimira Suchego, twórcy Pulsar 2849. Tym razem będziemy pomagać przy budowie podmorskich metropolii poprzez zarządzanie ręką i dobieranie odpowiednich akcji suplementujących nasze poczynania. Chodzą pogłoski ze to pogromca Terraformacji Marsa. Trzeba będzie sprawdzić.

Race for the Galaxy i New Frontiers  PL – dobrze znany i lubiany Race doczekał się kolejnej odsłony w postaci gry planszowej oraz szeregu dodatków. Zainteresowani?

Teraz odrobinę strategii –

Root – gra która zrobiła sporo hałasu wokół swoich w pełni asymetrycznych frakcji. Jedna programuje działania, i rozpada się jak tylko im cały program nie wyjdzie, inna nastawiona jest na budowanie struktur i zaopatrzenia, następna to cichociemny sojusz budujący moc aby walczyć z imperium kotów i jeszcze jest samotny włóczęga co może grać na korzyść każdej ze stron, a swoją najbardziej. Nie możemy się doczekać.

Jeśli jednak i to do was nie przemawia, to co powiecie na więcej dobroci?

Detektyw – Zbrodnie LA pozwoli wam rozwiązać jeszcze więcej zagadek tym razem w gorącej Kalifornii, a Narcos przyczyni się do rozprzestrzenienia planszowego narkotyku w stylu ukrytych ruchów i polowania na jednego nieuchwytnego dilera.

Które z tych tytułów was najbardziej kręci? Czekacie na coś? Dajcie znać !

Brak Komentarzy. Może coś napisz?

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni Colony - Recenzja - Half Life na jakiego czekałem?
Następny Resident Evil 2 Remake - Poradnik dla początkujących oraz na bossów