Nie tylko plastik. Z tych tworzyw wykonuje się etui na telefon najwyższej jakości


Etui jest nie tylko doskonałą formą ochrony telefonu, ale również podkreśla wyjątkowość naszego urządzenia. Istotną kwestią jest bezpieczeństwo smartfona przed upadkami i zarysowaniami. Podczas zakupu nowej obudowy warto zwrócić uwagę, na jakość wykonania. Z jakich materiałów są zrobione obudowy najwyższej jakości?

Jakie obudowy można kupić?

Kupując futerał na telefon, należy wziąć pod uwagę nasze indywidualne potrzeby. Do wyboru mamy etui silikonowe, które gwarantuje dobry poziom zabezpieczenia i jest niedrogie. Kabury to pokrowce wykonane z bardzo grubej skóry, często wyposażone są w specjalny uchwyt umożliwiający przymocowanie etui do paska lub spodni. Futerały posiadają klapę zasłaniającą ekran, a ich tył jest zabezpieczony za pomocą specjalnej podkładki ze skóry, materiału lub tworzywa sztucznego. Etui dla aktywnych pozwalają na umieszczenie smartfona na ramieniu, dzięki czemu można swobodnie korzystać z niego podczas aktywności fizycznej. Taka obudowa jest wyposażona w zapinkę, którą możemy dostosować do rozmiaru ręki.
Z jakich materiałów wykonane są etui najwyższej jakości?
Case na telefon to jeden z podstawowych sposobów na zabezpieczenie telefonu przed jego przypadkowym uszkodzeniem. Powinien być wykonany z materiału o odpowiedniej wytrzymałości. Do produkcji osłon na telefon wykorzystuje się kilka podstawowych typów materiałów. Najpopularniejsze z nich to termoplastyczny poliuretan (TPU), twarde tworzywo sztuczne powszechnie określane jako plastik bądź skóra ekologiczna.

W sprzedaży można także znaleźć pokrowce wykonane z takich materiałów jak: skóra naturalna, metal, karbon czy drewno. Są to produkty mniej popularne i znaczenie droższe od poprzednich. Wytrzymały i odporny na upadki produkt, który zapewni odpowiednie bezpieczeństwo naszym smartfonom to np. etui na telefon oferowane przez 3mk.pl.

Pokrowiec do telefonu z TPU jest jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji obudów na telefony. Duża wytrzymałość tych akcesoriów sprawiła, że zapomniano o tradycyjnych pokrowcach gumowych i silikonowych. Ich zaletą jest to, że nie widać na nich żadnych śladów, na przykład smug po naszych palcach.

Obudowa na telefon wykonana z materiału TPU

Obudowy do telefonów wykonane z plastiku dobrze zabezpieczą telefon przed wpływem promieni słonecznych i przed skutkami codziennej eksploatacji. Zapobiegają między innymi ścieraniu się koloru obudowy i napisów.

Etui ze skóry ekologicznej nadają urządzeniu niezwykle elegancki charakter. Do jego produkcji wykorzystuje się tworzywa, które mają minimalny wpływ na środowisko. Są to materiały naturalnego pochodzenia, takie jak słoma pszenna, korek, bambus i drewno pozyskiwane w zrównoważony sposób.

Do takich tworzyw wliczają się też biodegradowalny plastik, a nawet plastik z recyklingu. Najnowsze trendy obejmują nawet tworzenie etui, ze starych, nieużywanych produktów, na przykład z portfeli.
Etui wykonywane z poliwęglanu zwane są etui pancernymi. Zamortyzują siłę uderzenia, gdy telefon wypadnie Ci z rąk, nie dopuści do porysowania jego obudowy, a także zapobiegną większym zniszczeniom.
Etui odporne na upadki
Pokrowce, które mają estetyczne i funkcjonalne wgłębienia, działają jak poduszki i chronią smartfon przed uszkodzeniem podczas niefortunnego upadku. Jeżeli chcemy znaleźć dobre etui, powinniśmy zwrócić też uwagę na krawędzie wokół aparatu.

Należy wybrać takie, które uchronią obiektyw przed zarysowaniami i pęknięciami. Dobrze wykonane pokrowce zapewniają również łatwy dostęp do wszystkich portów i przycisków w telefonie. Ważne jest to, by pomimo osłony można było wygodnie obchodzić się z przyciskami funkcyjnymi z boku smartfonu.

 

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Park Sawanna - recenzja - jak ułożyć ten kafelek?
Następny Moon Knight - s01e01 recenzja - typowy serial MCU?