Od dawna jednym ze sposobów producentów konsol na zainteresowanie graczy swymi urządzeniami są produkcje na wyłączność. Tak jak PlayStation ma dziś choćby God of War, tak i Nintendo wprowadza wiele tytułów, które dostępne są jedynie na Switcha. Postanowiliśmy się więc przyjrzeć kilku najciekawszym produkcjom.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda to prawdziwa klasyka gier elektronicznych, a najnowszy tytuł w 2017 roku towarzyszył premierze Switcha. Wcielamy się w niej w rolę Linka, który musi odkryć, co stało się w zrujnowanym królestwie Hyrule. Mamy tutaj całkiem spory świat do eksploracji, w którym to czekają na nas zadania do wykonania, zagadki do rozwiązania oraz przeciwnicy do pokonania. Na branżowym portalu Metacritic gra ta uzyskała aż 97 punktów!

Super Mario Odyssey

Super Mario Odyssey to kolejny tytuł, który uzyskał aż 97 punktów na 100. Ta trójwymiarowa platformówka pochodzi z 2017 roku i po raz kolejny daje nam do dyspozycji popularnego hydraulika o imieniu Mario. Musi on znów wyruszyć na poszukiwania księżniczki Peach, która została porwana przez Bowsera. Obok typowych lokalizacji znanych z wcześniejszych odsłon gry, możemy tu również przemierzać mapy wzorowane na realnych miejscach. Ciekawostką jest tutaj także zupełnie nowa czapka Mario, z dodatkowymi mocami.

Super Smash Bros. Ultimate

Super Smash Bros. Ultimate to całkiem nowy tytuł, który swą premierę miał na początku grudnia ubiegłego roku. Również i on zyskał bardzo dobre opinie graczy i krytyków. To także jedna z najbardziej oczekiwanych gier 2018 roku. Otrzymujemy tutaj bijatykę z ponad 60 postaciami świata

Nintendo! Dzięki temu mamy do wyboru Pokemony, Mario, Solid Snake’a, wojowników ze Street Fightera, Pac-mana, postaci z Final Fanstasy, Splatoon 2.

Mario Kart 8 Deluxe

Kolejny niezwykle udany tytuł na Nintendo Switch. Jest to ulepszona wersja produkcji z 2014 roku wydanej na Wii U. Mario Kart 8 Deluxe to propozycja zarówno dla młodszych jak i starszych graczy. Zapewne wielu z nas kojarzy wcześniejsze odsłony, gdzie również rozgrywka polegała na wyścigach po licznych trasach pełnych pułapek i bonusów. Najnowsza odsłona wprowadza kilka nowych tras, postaci, jak i również motocykle oraz szybowce. Ponadto możemy ścigać się również w trybie multiplayer.

Donkey Kong Country: Tropical Freeze

Donkey Kong to kolejna kultowa postać elektronicznych gier. Spotkać ją możemy jedynie na Nintendo. Tropical Freeze to odnowiona wersja gry z 2014 roku na Wii U. Tym razem platformówka z gorylem w roli głównej opowiada o inwazji zwierząt przypominających wikingów, na rodzinną wyspę Konga. Naszym zadaniem będzie zmierzenie się z przeciwnikami oraz wypędzenie ich z wyspy.

Splatoon 2

Splatoon 2 to kolejna propozycja skierowana bardziej do młodszych graczy. Mamy tutaj do czynienia z udaną kontynuacją pierwszej części, która wprowadziła na rynek coś zupełnie nowego w trybie multiplayer. Jest to bowiem strzelanka online, jednak z tym wyjątkiem, że zamiast standardowych broni dysponujemy zazwyczaj pistoletami na farby. W rozgrywce sieciowej 4 na 4 naszym zadaniem będzie wyeliminowanie wszystkich przeciwników bądź zamalowanie kolorem drużyny jak największej powierzchni mapy.

Pokemon: Let’s Go, Pikachu!

Na koniec nie moglibyśmy oczywiście pominąć serii, dzięki której Nintendo jest dziś tak rozpoznawalne na całym świecie. W listopadzie 2018 roku miała miejsce premiera gier Pokemon: Let’s Go, Pikachu! oraz Pokemon: Let’s Go, Eevee! Są to identyczne produkcje, jednak z tym wyjątkiem, że mamy do wyboru Pikachu bądź Eevee jako swego pierwszego Pokemona. Wcielamy się tutaj w role trenera Pokemon, którego zadaniem będzie schwytanie wszystkich okazów w osadzonym świecie.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Red Dead Redemption 2 - Recenzja - Zasłużone GOTY
Następny Bumblebee - Recenzja - Absolutnie najlepsze Transformers