Nowa mapa do DOOMa 2 od Johna Romero w celu pomocy Ukrainie


DOOM 2_20190726194622

Znany każdemu fanowi boomer-shooterów John Romero niedawno udostępnił mapę do DOOMa 2, dochody z której będą przeznaczone w 100% na pomoc humanitarną Czerwonego Krzyża oraz Narodów Zjednoczonych na Ukrainie. WAD można nabyć na stronie Johna za 5EUR.

W 4 dni od udostępnienia mapy do kupienia udało się uzbierać ponad 25 tysięcy dolarów co pokazuje jak pomysłowe było to posunięcie i jak kultowy jest DOOM. Dla przypomnienia DOOM II ma 28 lat. Mapa pt. One Humanity to pierwszy wydany przez Johna Romero poziom do DOOMa II od 1994 roku.

Co to jest WAD?

WAD znaczy „Where’s All the Data?” i jest to format używany przez DOOMa i wszystkie gry używające silnika DOOMa do przechowywania danych.

Jak zagrać w One Humanity po zakupie?

Potrzebujemy IWAD(główny plik gry) DOOMa II i nowoczesny sourceport czyli np. GZDoom czy Zandronum. Wtedy najlepiej jest wrzucić plik z mapą do directory gdzie mamy DOOMa i Sourceport. Aby zagrać możemy albo kliknąć na wad dwa razy albo jeżeli chcemy uruchomić go z innymi modami to dodać go w menu np. ZDL3 czyli przyjaznego dla użytkownika launchera.

Nie jest to skomplikowany proces, jedyne co to różne osoby mają różne preferencje co do sourceportów.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Rolling Realms - recenzja - wykreślane hity Stonemaier Games
Następny Elden Ring - Popioły Wojny - Do czego służą i jak ich używać?