Pojawiające się na rynku nowoczesne gry komputerowe to dla graczy nie tylko okazja do odkrywania coraz to ciekawszych efektów graficznych i brania udziału w ultra realistycznych akcjach kosmicznych, wojskowych, przygodowych czy paramilitarnych. To również okazja do wymiany sprzętu komputerowego. Nowa gra, nowe parametry, nowe możliwości!

Dlaczego stary komputer nie nada się do grania w nowe gry?

Wraz z rosnącymi pomysłami branży gier komputerowych i coraz większym wykorzystaniem w produkcji gier nowych technologii, rosną również wymagania, co do sprzętu, na którym w ogóle można taka nową grę uruchomić. Nowej gry opracowanej na nowych parametrach nie da się więc często odpalić na starym komputerze, bo np. jego karta graficzna do gier nie jest już dostosowana do tego, co zostało wprowadzone w świeżej produkcji. Wielbiciele nowych wydań i poszukiwacze wrażeń związanych z wchodzącymi na rynek hitami z branży gier, muszą się więc liczyć z tym, że ich procesor do gier czy płyta główna do gier nie będzie w stanie obsłużyć wysokiej jakości nowego wydania, więc, żeby móc je poznać i odtworzyć w nowych warunkach, będą musieli podnieść parametry dotychczasowej specyfikacji.

Gdzie sprawdzić wymogi komputera do konkretnej gry?

Przed zakupem gry komputerowej, która dopiero pojawiła się na rynku, warto dwa razy przyjrzeć się temu, co zostało opisane w jej instrukcji. Instrukcja i minimalne wymagania gry znajdują się zwykle w widocznym miejscu opakowania oraz w przygotowanym przez producenta opisie.

W tym punkcie powinno się zwrócić uwagę przede wszystkim na trzy rzeczy: pierwsza to odpowiednia pamięć ram do gier, druga procesor i trzecia – karta graficzna.

Pamięć RAM

Jaka będzie wystarczająca ilość RAM? Należy porównać wymaganą ilość pamięci z tą znajdującą się w naszym zestawie. Jeśli Gra wymaga np. 12 gigabajtów RAM, a nasz komputer jest wyposażony w mniejszą ilość, istnieje ryzyko, że gra nie będzie działała płynnie lub w ogóle się nie uruchomi. Instalacja pamięci RAM jest niezwykle prosta, jednak wymaga użycia nieco siły i podstawowej wiedzy na temat budowy komputera. Nieco ciężej jest z doborem odpowiednich kości, gdyż jest to uwarunkowane posiadanym przez nas procesorem i płytą główną. Dlatego też, jeśli nie mamy odpowiedniego doświadczenia, najlepiej będzie zgłosić się do specjalisty, a on z pewnością będzie wiedział ile ramu do gier nam potrzeba.

Zadając sobie pytanie jak dobrać części do komputera, można również skorzystać od razu z pomocy kogoś, kto zajmuje się sprzedażą i wymianami części. Takich punktów komputerowych świadczących usługi dopasowywania nowych elementów do starego sprzętu jest dzisiaj wiele i można je znaleźć praktycznie w każdym mieście. Fachowiec szybko znajdzie właściwe części, jakich nam potrzeba i zamontuje je w komputerze w kilka godzin, dzięki czemu szybko będzie można zamówić grę już na nowych parametrach i cieszyć się jej doskonałą jakością.Chłodzenie do komputera

Trzeba pamiętać, że zestaw komputerowy to nie tylko dobra karta graficzna do gier, mocny procesor i szybkie dyski i pamięci. Bardzo istotne jest tutaj również wydajne chłodzenie do komputera, bez którego nasze podzespoły mogą „zagotować się” podczas intensywnej rozgrywki. Konsultując zakup nowych części ze specjalistą, z pewnością zbada on także czy chłodzenie naszego PC jest wystarczające, czy też nie.

Zasilacz do komputera

Wymieniony na końcu listy, ale jednak najważniejszy, gdyż stanowi kręgosłup i zabezpieczenie wszystkiego, co wewnątrz komputera się znajduje, czyli zasilacz. Do komputera do gier musi on być dobrany z wysokiej półki, a ma na to wpływ kilka czynników. Po pierwsze podzespoły dedykowane graczom zazwyczaj mają nie tylko większe możliwości, ale także większy pobór energii, co oznacza, że zasilacz musi dysponować wystarczającym zapasem mocy, aby pracować stabilnie. Ponadto gracze często poddają elementy komputera procesowi podkręcania, który jeszcze dodatkowo wspomniane wartości zwiększa. Zasilacz musi więc mieć odpowiednią ilość wat, aby bez trudu utrzymał stabilną pracę wszystkich komponentów i przy tym za bardzo się nie nagrzewał, a także odpowiednie zabezpieczenia, które w razie spadków mocy, spięć czy przepięć uniemożliwią uszkodzenie reszty podzespołów.

Gry komputerowe potrafią być idealnym sposobem spędzania wolnego czasu w domu. Nasz partner cebuladeal.com.pl przygotował także inne pomysły, jak wypełnić dzień ciekawymi atrakcjami.

Zajrzyj także na nasz ranking kart graficznych do gier -> https://terdeals.com/pl/ranking/114/ranking-top-10-kart-graficznych-do-gier
oraz płyt głównych dla graczy -> https://terdeals.com/pl/ranking/421/ranking-top-5-plyt-glownych-dla-graczy

Brak komentrarzy

Zostaw komentarz

Poprzednio Valorant - Jak otrzymać klucz do zamkniętej Bety?
Następny Azul Letni Pawilon - recenzja - godny następca klasyka?