Nowe gry w katalogu Playstation Plus – Styczeń 2024


Sony zapowiedziało właśnie nowe gry w katalogu Playstation, tym razem w aktualizacji na styczeń 2024. Tradycyjnie jak co miesiąc, posiadacze konsoli będą bardzo rozpieszczani i dostaniemy gry z różnych kategorii. Jak znaleźć czas na te wszystkie cuda?

PlayStation Plus ogłosiło gry z stycznia 2024 roku dla poziomów Essential, Extra i Premium. NAbonenci PS Plus Extra i Premium mogą pobrać 14 nowych gier od 16 stycznia 2024 roku. Do najważniejszych tytułów należą: chwalony przez krytyków horror Resident Evil 2, zwariowany i uzależniający Tiny Tina’s Wonderlands oraz wymagająca gra symulacyjna Hardspace Shipbreaker. Członkowie PS Plus Premium otrzymają również dostęp do selekcji klasycznych gier z poprzednich konsol PlayStation, w tym Legend of Mana, Rally Cross i Star Wars: Epizod 1: Mroczne Widmo. Więc jeśli jesteś subskrybentem PlayStation Plus, nie zapomnij sprawdzić tych świetnych gier, gdy staną się dostępne w przyszłym miesiącu.

Pamiętaj by regularnie zaglądać na nasz kanał YouTube, gdzie codziennie publikujemy recenzje i let’s playe!

Playstation Plus Extra i Premium

Tiny Tina’s Wonderlands – Next-Level Edition | PS4, PS5

W tym chaotycznym świecie fantasy, w którym magia miesza się z bronią palną, Tiny Tina wita Cię w swojej wyjątkowej krainie planszowej. Zniszcz swoich wrogów za pomocą potężnych karabinów i niszczycielskich zaklęć w pełnych akcji walkach pierwszoosobowych i eksploruj niebezpieczne lochy w poszukiwaniu legendarnych skarbów! Stwórz idealnego bohatera dzięki systemowi wieloklasowemu, który pozwala łączyć i dopasowywać sześć unikalnych drzewek umiejętności postaci, z których każda ma swoje niesamowite zdolności. Wspinaj się na kolejne poziomy, doskonal swoją budowę, powiększaj swój arsenał i zostań ostatecznym poszukiwaczem przygód. Przeżyj historię w pojedynkę lub zorganizuj drużynę z maksymalnie trzema przyjaciółmi w bezproblemowej rozgrywce wieloosobowej online lub lokalnym trybie podzielonego ekranu. Podziel się łupem lub spiesz się, aby zdobyć najpiękniejsze skarby – wszystko zależy od Ciebie.

Resident Evil 2 | PS4, PS5

Powraca kultowy horror Resident Evil 2, pierwotnie wydany w 1998 roku, całkowicie przeprojektowany na konsole PlayStation 4 i PlayStation 5. Rozegraj dwie osobne kampanie wcielając się w Leona S. Kennedy’ego lub Claire Redfield. Przemierzaj zombie-opanowane ulice Raccoon City w zupełnie nowej, przepięknej odsłonie, stworzonej za pomocą autorskiego silnika RE Engine firmy Capcom. Czeka na Ciebie mnóstwo przerażających nowych zagadek, fascynujących historii i niezbadanych obszarów, które zachwycą zarówno nowych graczy, jak i długoletnich fanów serii.

Hardspace: Shipbreaker | PS5

Wyposażony w najnowocześniejszą technologię złomowania, tnij i ciąć statki kosmiczne w próżni zerowej, aby odzyskać cenne materiały w tej symulacji fizyki science fiction. Odkrywaj różne typy statków, a następnie ulepsz swoje narzędzia i sprzęt, aby podjąć bardziej dochodowe kontrakty w postaci większych i trudniejszych statków. Złomuj w ramach wciągającej kampanii, odpoczywaj w trybie swobodnym lub rywalizuj w wyścigach z czasem.

LEGO City Undercover | PS4

W LEGO City Undercover wciel się w Chase’a McCaina, oddanego policjanta, który musi wstąpić do kryminalnego podziemia LEGO City, aby złapać notorycznego i świeżo uciekłego przestępcę Rexa Fury’ego i położyć kres jego ogólnomiejskiemu szaleństwu. Dzięki trybowi współpracy dla dwóch graczy, ty i twój przyjaciel możecie eksplorować ogromną i tętniącą życiem metropolię LEGO City, odkrywając ukryte sekrety, zatrzymując złodziei samochodów i rozwiązując zagadkę powrotu notorycznego Rexa Fury’ego. Zanurz się w świecie pełnym LEGO humoru, błyskotliwej narracji i ponad 20 unikalnych dzielnic do zbadania. Kieruj różnorodnymi pojazdami, zbieraj setki ukrytych przedmiotów i zanurz się w żywym i fascynującym świecie LEGO City Undercover.

Just Cause 3 | PS4

Rico Rodriguez powraca, aby wywołać chaos na wyspie o wyglądzie raju śródziemnomorskiego w najbardziej kreatywny i wybuchowy sposób, jaki można sobie wyobrazić. Uzbrój się w szeroki wachlarz broni wybuchowej, wybierz spośród ogromnej różnorodności pojazdów i zaangażuj się w dziesiątki misji z wyzwaniami i kolekcjonerskimi przedmiotami do odkrycia. Użyj swojego chwytaka i spadochronu, aby wspiąć się na budynki, przejąć pojazdy, poruszać się szybko lub przywiązać obiekty do siebie w celu wymyślania nowych sposobów na wywołanie chaosu, a następnie ślizgać się w powietrzu i przelatywać przez góry z Wingsuitem, co daje nowy sposób na zadawanie śmierci z góry.

Session: Skate Sim | PS4, PS5

Odkryj wolność wyrażania siebie i opanuj innowacyjne kontrolery w tym realistycznym symulatorze jazdy na desce. Stworzony przez i dla skaterów, Session: Skate Sim jest ultra-realistycznym symulatorem skateboardingu, który łączy estetikę kultury skate z lat 90-tych z nowoczesną rozgrywką. Kontrolery dual stick emulują odczucia stóp na desce do skateboardu, zapewniając pełną kontrolę nad deską i skaterem. Wypróbuj kultowe spoty skate w prawdziwym życiu, dostosuj swojego skatera i sprzęt za pomocą przedmiotów z najlepszych skate brandów.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun | PS4

Shadow Tactics: Blades of the Shogun to hardcore taktyczna gra stealth osadzona w Japonii w okresie Edo. Przejmij kontrolę nad zespołem śmiertelnych specjalistów i skradaj się w cieniu pomiędzy dziesiątkami wrogów. Wybierz swoją taktykę podczas infiltracji potężnych zamków, ośnieżonych klasztorów górskich lub ukrytych obozów leśnych. Ustawiaj pułapki, truj przeciwników lub całkowicie unikaj kontaktu z wrogami. Starannie przeanalizuj swoje możliwości, aby pokonać trudne misje: jak zachowają się postacie jako zespół? Kto jest najlepiej wyposażony do każdej zadania? Jak najlepiej mogą zrealizować dane misje? Wymyśl własne genialne taktyki, aby pokonać wrogów i ukończyć misje.

Vampire: The Masquerade – Swansong | PS4, PS5

W tej RPG narracyjnej wcielisz się w trzech wampirów, mądrze posługując się ich mocami i odnajdując równowagę między swoją ludzką i zwierzęcą stroną w pełnej akcji opowieści, w której Twoje wybory zdecydują o losie Bostonu. Każda postać posiada własne umiejętności i dyscypliny wampiryczne, które możesz indywidualnie ulepszyć, aby dopasować je do swojego preferowanego podejścia. Czy wybierzesz zastraszanie, uwodzenie czy skradanie się? To Twoja decyzja, o ile możesz zaspokoić swój Głód krwi.

Surviving the Aftermath | PS4

W postapokaliptycznej przyszłości musisz przetrwać i odbudować cywilizację w świecie, gdzie zasoby są rzadkością, ale szanse na sukces są olbrzymie! Zbuduj niepokonaną kolonię, która będzie odporna na katastrofy, chroń swoich kolonistów i przywróć ład w zniszczonym świecie. Zatrudnij ponad 80 unikalnych specjalistów, każdy z własnymi umiejętnościami i motywacją, aby zarządzać zasobami Twojej kolonii. Wyposaż swoich specjalistów w odpowiednie wyposażenie, aby bronić kolonii przed atakującymi bandytami i dzikimi zwierzętami, a następnie wyślij ich w generowany proceduralnie świat, aby zdobywać zasoby, spotykać się z innymi koloniami i odkrywać tajemnice świata.

Playstation Premium Classic

Rally Cross | PS4, PS5

Pokaż swoje umiejętności jazdy w Rally Cross, pierwotnie wydanym na PS1. Przemierzaj pustynię, zielone wzgórza Europy i ogromne stadiony, rzucając błotem, szarżując i wymuszając kraksy, bo wszystko jest dozwolone w ferworze walki. Przetestuj 20 różnych rally samochodów, ścigając się przez cały sezon lub rywalizując w turniejach. Uważaj jednak: powerslide’y, wywrotki i czołowe zderzenia mogą wyglądać efektownie, ale poważnie uszkodzą Twój samochód.

Star Wars: Episode 1 The Phantom Menace | PS4, PS5

Wykorzystaj Moc i swój spryt, aby pokonać wyzwania na każdym kroku w tej adaptacji filmu, pierwotnie wydanej na PS1. W nieliniowej fabule, która obejmuje kluczowe momenty z Epizodu I i dodatkowe zadania poboczne, podróżuj do egzotycznych lokacji Epizodu I, walcz z hordami wrogów i rozwiąż dziesiątki wymagających zagadek.

Street Fighter: 30th Anniversary Collection | PS4

Świętuj historię Street Fightera dzięki Street Fighter 30th Anniversary Collection. W tej ogromnej kolekcji 12 tytułów Street Fightera, obejmującej serie Street Fighter I, Street Fighter II, Street Fighter III i Street Fighter Alpha, doskonała równowaga arcade po raz pierwszy trafia na konsole. Wejdź online i przeżyj arcade experience dzięki trybowi Arcade online lub graj ze znajomymi w lobby online w czterech z najbardziej kanonicznych tytułów Street Fightera w kolekcji.

Legend of Mana | PS4

W tej action RPG spotkaj barwne postacie, stań do walki z groźnymi potworami i eksploruj rozległy świat Fa’Diel. Wyrusz w podróż w poszukiwaniu mistycznego Drzewa Mana z sennej wizji, zanim odkryjesz, że… mapa świata jest pusta! W trakcie Twojej wędrówki zdobędziesz specjalne artefakty, które możesz umieszczać w dowolnym miejscu na mapie, aby ożywić miasta i lochy oraz poprowadzić fabułę do przodu. Ta remasterowana wersja HD na PS4 oryginalnej gry na PS1 zawiera nowe funkcje, takie jak możliwość wyłączenia spotkań z wrogami lub przełączania między oryginalną ścieżką dźwiękową a nową aranżacją oraz nigdy wcześniej niepublikowaną minigrę „Ring Ring Land”.

Secret of Mana | PS4

W tej odświeżonej wersji kultowej gry RPG Secret of Mana na PS4 wciel się w Randiego, Primm i Popoi, którzy walczą z niebezpiecznym imperium w celu odzyskania magicznej mocy Many i przywrócenia porządku w świecie. Ta wersja gry zawiera tryb współpracy dla trzech graczy lokalnie.

Poprzednio Great Western Trail: Nowa Zelandia - recenzja - owce na wypasie!
Następny Styczniowe premiery na Netflixie, HBO MAX, PRIME - 2024