Nowości na Netflixie, HBO Max i Disney+ we wrześniu 2022!


Sprawdźmy jakie nowości na Netflixie, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video i w kinie pojawiły się w minionym tygodniu. Co obejrzeć we wrześniowy weekend?

NETFLIX

Perfumiarz

Nowości na Netflixie

Nowy film od Netflixa,w klimacie kryminału i thrillera. Ile wspólnego mogą mieć ze sobą detektyw cierpiąca na brak węchu oraz perfumiarz cierpiący na brak inspiracji? Pani Detektyw pragnie odzyskać utraconą miłość, dlatego też nawiązuje współpracę z twórcą perfum. Okazuje się jednak, że mężczyzna do swojej pracy wykorzystuje mordercze metody. Dosłownie.

Lou

Nowości na Netflixie

Kiedy jest już pewna, że uciekła od mrocznej przeszłości i znalazła spokój, Lou ponownie musi stanąć oko w oko z niebezpieczeństwem. Kiedy samotna matka błaga ją o pomoc w odnalezieniu porwanej córki, Lou ryzykuje życiem, by sprowadzić dziecko do domu. Misja ratunkowa będzie niezwykle ciężka a demony przeszłości jej nie ułatwią.

Athena

Nowości na Netflixie

Wydaje się, że śmierć brata  w niecodziennych okolicznościach jest wystarczającą tragedią na dany dzień, jednak już kilka godzin po niespodziewanej śmierci chłopaka, życie trojga jego rodzeństwa staje się prawdziwym chaosem. Akcja rozgrywa się w dzielnicy znanej jako Atena i skupia się na życiu trójki zmarłego właśnie Idira.

DAHMER – POTWÓR: HISTORIA JEFFREYA DAHMERA

Nowości na Netflixie

Kolejna pozycja przeznaczona jest dla fanów true crime. W tym tygodniu na tapetę bierzemy Jeffreya Dahmera, który zamordował kilkunastu mężczyzn. Ostatecznie skazany został na prawie 950 lat więzienia. Materiał dowodowy był tak ogromny, że nie za wszystkie przestępstwa udało się go osądzić.

HBO MAX

Ród Smoka

Nowości na Netflixie

Od kilku tygodni serial Ród Smoka można oglądać na HBO Max. Co tydzień wychodzą nowe odcinki i z tygodnia na tydzień House of Dragon jest coraz lepszy. To prequel do Gry o Tron, który skupia się na rodzie Targaryenów, w tym sukcesji żelaznego tronu a ostatecznie też tańcu smoków. Na prawdę polecam!

Tutaj o ostatnim odcinku: Ród Smoka- odcinek 5 -co nowego w House of Dragon?

Eagleheart

Nowości na Netflixie

Eagleheart to detektywistyczny serial komediowy. W tym tygodniu ma Maxie dodano trzy jego sezony. Troje detektywów, w tym para skrajnie od siebie różnych, walczy z lokalną przestępczością, poczynając od kradzieży do handlu narkotykami. Jak może ułożyć się współpraca skrupulatnej policjantki i roztrzepanego dochodzeniowca? Komicznie.

DISNEY+

ANDOR

Pamiętacie Cassiana z filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie? Głównym bohaterem tego filmu był właśnie Cassian Andor. Serial to jego historia, zobaczymy jak ze zwykłego złodziejaszka zmienił się w prawdziwego szpiega Rebelii.

AMAZON PRIME VIDEO

Prisma

Serial Prisma przedstawia życie dwojga braci, bliźniaków jednojakowych, którzy różnią się od siebie wszystkim, prócz wyglądem. To opowieść o dorastaniu, dojrzewaniu i przemianie w ludzi, którymi oboje chcą być. Poszukiwanie swojego własnego miejsca na świecie nie jest jednak łatwe.

Pierścienie Władzy

Pierścienie Władzy to prequel do Władcy Pierścieni, który jednocześnie wzbudza kontrowersje i przyciąga przed ekrany tysiące widzów. Amazon spróbował pokazać kulisy II ery Śródziemia, okoliczności stworzenia pierścieni, powstania Saurona czy upadek (przepięknego) Numenoru. Wizualnie jest pięknie, scenariusz wymaga solidnego dopracowania.

Tutaj o ostatnim odcinku: Serial Pierścienie Władzy- odcinek 4 – Galadriela dalej w formie

KINO

SIEROTA. Narodziny zła

Zazwyczaj nie przepadam za horrorami, jednak Sierota. Narodziny zła trochę mnie zaintrygowała, zwłaszcza, że w filmie można zobaczyć Donalda Sutherlanda czy Julię Stiles a za scenariusz odpowiadają te same osoby, które napisały go do Obecności 2 i 3. Kobieta, która wyglądem przypomina jeszcze dziecko, podszywa się pod zaginioną dziewczynkę a kiedy przyjęta zostaje na łono bogatej rodziny, z zimną krwią morduje jej członków.

Avatar (re-release)

Ile byście dali, aby zobaczyć Avatara w kinie jeszcze raz? Lokalne Heliosy organizują seanse Avatara, prawdopodobnie żeby przypomnieć o tym genialnym filmie jeszcze przed premierą drugiej części. Ile bym dała, by ponownie zobaczyć ten film po raz pierwszy. Jake zostaje wysłany na Pandorę, gdzie zamiast uczestniczyć w procesie kolonizacji, zaprzyjaźnia się z mieszkańcami planety i staje po ich stronie w walce o tę piękną krainę.

NIE MARTW SIĘ, KOCHANIE

Film Don’t Worry Darling wzbudzał kontrowersje jeszcze zanim wyszedł do kin. Nie pamiętam o co poszło dokładnie, ale miało to coś wspólnego z wysokością płac Florence Pugh i któregoś z męskich aktorów. Do tego, Pugh nie do końca dogadywała się z reżyserką filmu i aktorką Olivią Wilde. Sam film opowiada o miasteczku pracowniczym agencji Victory, które przypomina odrobinę wioskę nuklearną. Mieszkańcy są oddani pracodawcy, jednak główna bohaterka, Alice, pewnego dnia odkrywa prawdę o firmie. Idylliczne życie miasteczka od razu upada.

 

Które nowości na Netflixie, HBO Max. Disney+, Amazon Prime Video i w kinie najbardziej przypadły Wam do gustu?

W zeszłym tygodniu: Co obejrzeć w weekend we wrześniu 2022 ?

Poprzednio Cyberpunk: Edgerunners - Recenzja ze spoilerami - Cudowna ekranizacja
Następny Ryzykanci - recenzja - Wyprawa po skarby z duża negatywną interakcją