Nowości na Netflixie i HBO Go, którym warto poświęcić chwilę w weekend * 9 – 11.04 *


CWOWW

Hej, wracam do Was z nowościami z Netflixa i HBO Go na najbliższy weekend. Sytuacja pandemiczna w dalszym ciągu nie sprzyja wyjściom towarzyskim a i pogoda nie zawsze umila czas spędzony na zewnątrz. Na weekend mam więc zaplanowane trzy opcje: planszówki, sesja Kirby na Switchu i chwilę przed ekranem telewizora. Problem ze mną jest jednak jeden (hehe) – nigdy nie mogę się zdecydować, co właściwie obejrzeć. Przy natłoku filmów i seriali, którymi obrzucają nas obie platformy zazwyczaj, mimo wszystko, stawiam na osobiste klasyki: Sherlocka, serię z Bondem, HP albo Gilmore Girls. Czasem jednak mam ochotę zaszaleć i zobaczyć, za co właściwie płacimy co miesiąc. Także poniższe zestawienie jest zarówno dla mnie, jak i dla Was drodzy czytelnicy. W końcu musimy zacytować człowieka wielkiej kultury: nowe jest zawsze lepsze – Barney Stinson 😉 Oczywiście, nie wszystko w zestawieniu jest najnowszą produkcją, często są to „nowości” wyłącznie na tych platformach. Część z nich może już oglądaliście, a może jeszcze nie mieliście okazji i weekend do dobra pora na nadrobienie obowiązkowych zaległości?

NETFLIX

1. Yakuza w fartuszku. Kodeks perfekcyjnego pana domu: Sezon 1

Adix powoli wciąga mnie w świat anime. Oglądaliśmy już między innymi Tokyo Ghoul i Kulinarne pojedynki (Shokugeki no Souma). Zwłaszcza to drugie wciągnęło mnie na maksa. Dzisiaj premierę miał Yakuza w fartuszku. Tutułowy perfekcyjny pan domu to były członek yakuzy – znany w bandyckich czasach jako Nieśmiertelny Smok. Dzisiaj jednak jest przykładnym panem domu który podobno „dom sprząta jak po morderstwie i choćby przyszło mu walczyć z hordą chytrych bab, nie da sobie wyrwać kapustki na wyprzedaży”. To komedia z solidną dawką czarnego humoru. Myślę, że na dniach damy mu szansę.

2. To jest napad: Największa kradzież dzieł sztuki w historii

True crime to chyba moja największa pasja – staram się nie używać słowa miłość bo odczuwam jednak pewnien dysonans – definicję przestępstwa mam wyrytą w głowie od drugiego roku studiów i nie sądzę, że przestępstwa to coś, co powinniśmy kochać (chyba, że jesteśmy Dr. Harleen Frances Quinzel). Możemy jednak odczuwać niezdrową fascynację 😀 Pochłaniam wszelkiego rodzaju podcasty, książki, filmy i seriale  związane z true crime w zatrważającym tempie . „To jest napad” jest serialem dokumentalnym, opartym na faktach. W roku 1990 dochodzi do kradzieży: ochroniarz wpuszcza do muzeum dwóch mężczyzn ubranych w policyjne stroje. Niewiele ponad godzinę później z muzeum nie ma śladów ani po policjantach, ani po bezcennych dziełach sztuki.

3. Noc w raju

To koreański dramat kryminalny (wyczuwam pewien wzór w wyborze propozycji). Młody mężczyzna przybywa na wyspę Czedżu, uciekając przez gangsterami i dawnym życiem, z którym chce zerwać. Poznaje tam młodą dziewczynę, która również pragnie zapomnieć o poprzednim życiu. Przejrzałam kilka recenzji i w wolnej chwili może skuszę się na seans.

HBO GO

1. Batman, Batman i Batman!

Batman Początek, Mroczny Rycerz i Mroczny Rycerz powstaje – wszystkie te filmy mają premierę na HBO Go w piątek. Akuratnie na piątek, sobotę i niedzielę. Nie będę rozpisywać się nad Batmanem, bo chyba każdy wie co i jak. A Mroczny Rycerz jest w moim top 5 ulubionych filmów. Seans obowiązkowy!

2. Bękarty wojny

Film w reżyserii Quentina Tarantino. Przez niego także został napisany scenariusz.  To czarna komedia, w której dwie grupy planują zabójstwo Hitlera. Pierwsza grupa to żołnierze żydowskiego pochodzenia, drugą grupą przewodzi młoda francuska Żydówka. Możecie spodziewać się, dokładnie tego, czego spodziewacie się po Tarantino.

3. Young Sheldon / Młody Sheldon

Każdy zna, albo nawet kojarzy, Sheldona z Big Bang Theory. To wysoki, szczupły, odrobinę ekscentryczny naukowiec. Równolegle do ostatniego sezonu Teorii Wielkiego Podrywu miała premiera Młodego Sheldona. To serial opowiadający o jego dzieciństwie, dorastaniu w Teksasie, uczęszczaniu do szkoły średniej w tak młodym wieku – taki trochę the making of Sheldon. Jestem fanką tego serialu. 9 kwietnia – jutro – na stronie ma premierę 13 odcinek 4 sezonu. Czym w tym tygodniu zaskoczy nas nasz ulubiony geniusz? Swoją drogą, mee – maw jest genialna <3

 

 

Miłego oglądania!

 

PS. Przeglądając nowości HBO Go bałam się, że znowu będę musiała pisać Wam o Lidze Sprawiedliwości i Zacku Snyderze 😀

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Conqueror's Blade - Poradnik dla Początkujących - Jak zostać lepszym dowódcą?
Następny Godzilla vs Kong - Recenzja ze spoilerami - Król jest tylko jeden!