Nowości wydawnicze od Portal Games na 2019 rok


Witajcie 🙂 dzisiaj przygotowałam dla Was zapowiedź kilku bardzo atrakcyjnych pozycji od wydawnictwa Portal Games na 2019 rok. Tytuły te zostały już wcześniej przedstawione podczas Essen Spiel 2018 przez samego Ignacego Trzewiczka. Pozycje zostały ogłoszone w języku angielskim, lecz właśnie teraz przyszła kolej na język polski.

Wydawnictwo deklaruje, że w roku 2019 pojawią się następujące pozycje:

  • 51 Stan: Sojusznicy
  • Artefakty Obcych: Przełom
  • Robinson Crusoe: Opowieści Niesamowite
  • Stronghold: Undead
  • Detektyw: L.A. Crimes

51 Stan: Sojusznicy

51 Stan: Sojusznicy jest już drugim rozszerzeniem do gry karcianej 51 Stan. Dodatek sprawi, że zyskasz nowych przyjaciół i sposoby na mądre wykorzystanie sił innych frakcji. Karty z dodatku będą zawierać całkiem nową mechanikę sojuszy, która z kolei doda grze nieco smaczku i zapewni nowe, unikatowe bonusy i zdolności. Sojusznicy wraz z nowymi możliwościami wprowadzają do gry nowe frakcje, takie jak Uranopolis, Sharrash, i Iron Gang!

 


Artefakty Obcych: Przełom

Przed Państwem drugie rozszerzenie do gry Artefakty Obych! Przełom dodaje nowe karty na potrzeby twojej talii z gry Artefakty Obcych i umożliwia ci tworzenie nowych kombinacji i silniczków. Rozszerzenie to dodaje 20 nowych kart technologii, 10 nowych kart statków oraz 10 nowych kart planet kategorii Ekspansji, które pozwolą ci przejąć władzę w galaktyce! Niniejszym rozpoczęła się era nowych możliwości.


Robinson Crusoe: Opowieści Niesamowite

I znowu mamy już drugi z kolei dodatek, tym razem do kultowej gry planszowe Robinson Crusoe. „Robinson Crusoe: Opowieści Niesamowite wprowadza 10 nowych, grywalnych postaci. Otrzymasz także prawie 300 nowych kart, w tym: nową talię Wydarzeń, trzy nowe talie Przygód, nowe Potwory i zupełnie nowe karty Tajemnic. Dodatkowo, Opowieści Niesamowite zawierają nową mechanikę Szaleństwa, która może być wykorzystywana z dowolnym scenariuszem Robinsona, aby uczynić z niego pełnoprawny horror.” Słowem – nowy dodatek wniesie razem ze sobą aż 5 scenariuszy, które razem stworzą najbardziej epicką kampanię na ziemi, oraz dwa niezależne scenariusze. Myślę, że fajnie znowu będzie zasiąść do Robinsona by przeżyć niezapomnianą przygodę.


Stronghold: Undead

Nekromanta wiedzie swoje armie w kierunku murów twierdzy. Potężny artefakt leży w jej wnętrzu. Magiczny przedmiot wypełniony przerażającą mocą. Siły Nekromanty słabną, a jego magiczna energia wyczerpuje się z każdą chwilą. Odzyska je tylko, jeśli uda mu się szturmem zdobyć zamek i odzyskać artefakt. Jeśli nie… jeśli mu się nie uda, jego moc wyczerpie się, a cała jego armia obróci się w pył.” 

Stronghold: Undead to niezależna gra będąca również drugim rozszerzeniem gry. Dodatek zawiera całkiem nowe urozmaicenia w postaci nowej planszy umożliwiającej graczom szturm na zamek, a także nowych sposobów na odniesienie zwycięstwa.


Detektyw: L.A. Crimes

Gra jest pierwszą mocno rozbudowaną kampanią do gry Detektyw, która skrywa trzy odrębne sprawy, które z kolei składają się razem na jedną, spójną historię. Siądź do gry, wybierz na wyprawę do słonecznej Kalifornii, wciągnij w nozdrza zapach śledztwa i działaj. oświadcz bycia detektywem w mieście aniołów i przekonaj się, że czasami trzeba nieco nagiąć zasady, aby osiągnąć swój cel – zupełnie jak detektyw Foley znany z filmu Gliniarz z Beverly Hills. Próbuj kontrowersyjnych metod by rozwiązać swoją sprawę, cały czas mają za plecami szefów i biurokrację, którzy dyszą ci na kark. Wykorzystaj nową mechanikę Obserwacji by poznać więcej faktów na temat twojego podejrzanego.


Podsumowanie

Możecie być pewni, że Portal zagwarantuje Wam odpowiednią porcję dobrej zabawy na długi czas i w związku z tym nie zostaniecie z niczym. Choć zapowiedzi obejmują głównie dodatki do znanych już przez wielu gier, to stanowią one genialne uzupełnienie genialnych już tytułów. My osobiście nie możemy się doczekać aż skosztujemy nowego rozszerzenia do uwielbianego przez nas Robinsona Crusoe. Mam nadzieję, że również czekacie na swoich faworytów.

Poprzednio Assassin's Creed Origins - Recenzja - Pogodzenie z serią
Następny Fallout 76 - Pierwsze pięć godziny gry i moje wrażenia