Nowości wydawnicze od wydawnictwa Phalanx Games


Cześć! Dzisiaj przyszedł czas na post informacyjny, mianowicie będzie o nowościach wydawniczych jakie zafundowało nam wydawnictwo Phalanx Games. Samo wydawnictwo pewnie kojarzycie z gier takich jak Scythe, oraz Magnaci. Bez zbędnego przedłużania przechodzimy do sedna sprawy. Dodam tylko, że zapowiedzi, plany i newsy dotyczą reszty bieżącego roku 2018.

Wielkie wejście

Ogłoszenia zaczniemy od tych najbardziej aktualnych rzeczy, żeby narobić Wam niezłego smaka. Po pierwsze nastąpił wielki powrót znanej chyba większości gry Scythe, która to wraz z dodatkiem powędrowała znowu na półki sklepowe ku uciesze wielu fanów. Po drugie, również na sklepowe półki trafiła świeżo wydana gra Lords of Hellas, na którą pewnie czekaliście z utęsknieniem.

U-BOOT

U-BOOT The Board Game to całkowita nowość w świecie gier planszowych. Gra należy do kategorii gier symulacyjnych, przeznaczona jest dla od 1 do 4 graczy. Podczas rozgrywki w grze wykorzystywana jest aplikacja mobilna. A wszyscy Ci, którzy po cichu śnili o wcieleniu się w rolę marynarzy łodzi podwodnych, będą mieli tą szansę. Gra uzbierała na Kickstarterze prawie 700 tys. Funtów. I już wkrótce – jesienią 2018 roku – dzięki współpracy z polskim studiem Iron Wolf, na czele którego stoją Artur Salwarowski i Bartosz Pluta – projektanci gry, egzemplarze U-BOOT The Board Game pożeglują w świat.

Ostatni dodatek do gry Scythe

Właśnie powstaje trzeci i zarazem ostatni dodatek do gry Scythe, o nazwie Fenris. Prawdopodobnie dodatek zostanie wydany tego roku w listopadzie. Jak na razie jest to jeden z największych dodatków w historii Scythe. Wniesie do rozgrywki olbrzymie emocje, oraz sporą liczbę dodatkowych komponentów i wariantów rozgrywki.

Lincoln

Do gry wchodzi również Lincoln, to gra strategiczna jedynie dla dwóch osób, oparta na systemie karcianym.

Mechanika Lincolna pozwala na „niszczenie” własnej talii kart, w przeciwieństwie do wykorzystywanego w wielu grach systemu tworzenia talii (tzw. deck-building), co pozwala na przedstawienie dynamiki tego konfliktu zbrojnego.

My Little Scythe

Kolejną grą jest prześliczna gra My Little Scythe, stworzona przez ojca i córkę, i doskonała dla osób w każdym przedziale wiekowym. Sama jest jest grą rywalizacyjną, a każdy z graczy może kontrolować dwie postacie. Zagrają w nią nawet najmłodsi w wieku od 8 lat. Jak sama nazwa wskazuje, owa gra jest hybrydą znanego już Scythe i My Little Pony.

AuZtralia

To złożona gra przygodowo- strategiczno-ekonomiczna dla 1-4 osób. Jest to semi-coop (gra pół-kooperacyjna), co znaczy, że wygrywa tylko jeden gracz, ale mogą przegrać wszyscy, jeśli pozwolimy Cthulhu i jego poplecznikom zawładnąć nad Australią. Niedawno rozpoczął się także pre-order tej edycji gry, którą można było zakupić podczas kampanii Kickstarterowej. Znajdziecie go tutaj.

Nanty Narking

W grze wcielimy się w osobistości epoki wiktoriańskiego Londynu, znane z historii, legend czy literatury, po to aby stoczyć walkę o Londyn. Jeżeli macie ochotę wesprzeć grę, to nic nie stoi na przeszkodzie, ponieważ w tym roku rusza kampania na Kickstarterze. 

Podsumowanie

Wydawnictwo Phalanx Games szykuje dla nas mnóstwo niespodzianek, na najbliższy czas. Podejrzewam, że nie wszystkie szczegóły zdradzili, i będą trzymać w niepewności do samego końca. Każdy z Was pewnie ma swojego faworyta wśród tych gier, takiego na jakiego czeka z niecierpliwością. Ja osobiście, dlatego, że jestem fanką gier rodzinnych, kolorowych, bajecznych oczekuję na premierę My Little Scythe. Ale niezmiennie trzymamy kciuki za wszystkie plany i gratulujemy już zrealizowanych przedsięwzięć.

Poprzednio Fotosynteza - Unboxing Miniaturowego Lasu
Następny Dark Souls: Remastered - Powrót do gry po latach - Rozpoczynamy "zabawę" + Asylum Demon Easy Kill