Nowy trailer Metroid Dread i jego analiza – raport nr. 6


Raport Metroid Dread nr. 6 – analiza nowego trailera

Samus przybywa na planetę ZDR

Na nowym trailerze Samus zostaje zaatakowana przez potężnych przeciwników na planecie ZDR, tajemnicza postać atakuje niedługo po tym jak ląduje. Jeżeli oglądaliśmy uważnie to mogliśmy zobaczyć, że miejsce gdzie zostaje zaatakowana to to samo gdzie niespodziewanie zemdlała po wylądowaniu. Samus została pokanana przez tajemniczego wroga i straciła prawie wszystkie swoje umiejętności. Dlaczego została oszczędzona i zostawiona? O tym dowiemy się w grze kiedy zostanie wydana.

Kto pojawił się przed Samus?

Postać, która zaatakowała Samus wygląda jak Chozo. Chozo byli wysoko rozwiniętym technologicznie inteligentnym gatunkiem, których celem było zaprowadzenie pokoju w galaktyce. Ewentualnie cywilizacja Chozo osiągnęła punkt krytyczny i żywi przedstawiciele są widywani bardzo rzadko. Chozo są znani jako pokojowi i spokojni, ale Galaktyczna Federacja nazywa ich wojownikami. Wiele pozostałości cywilizacji Chozo pojawiło się w poprzednich grach z serii włączając w to technologie i posągi, w Metroid Dread pierwszy raz zobaczymy żywego Chozo. Kim jest i dlaczego tak zaciekle walczy z Samus? Dodatkowo oprócz wojownika trailer pokazuje roboty bojowe podobne do Chozo.

Umiejętności

Na trailerze widzimy kilka nowych i powracających umiejętności:

Flash Shift(Umiejętność AEION)

Samus może natychmiastowo przemieścić się w przód lub tył w powietrzu lub na ziemi. Może to zrobić do trzech razy pod rząd.

Pulse Radar(Umiejętnośc AEION)

Z tą umiejętnością Samus może emitować specjalne fale dźwiękowe aby przeskanować swoje otoczenie i namierzyć możliwe do zniszczenia miejsca.

Grapple Beam

Dzięki niemu możemy przyczepiać się do konkretnych punktów. Pozwala to Samus przeskakiwać dziury i przemieszczać elementy otoczenia. Może go również wystrzelić na niebieskie magnetyczne powierzchnie i się do nich przyciągnąć i przyczepić.

Ice Missle

Rakieta, która zamraża. Samus może z łatwością pozbywać się zamrożonych przeciwników, a niektórzy mogą nawet zostać uzyci jako platformy.

Storm Missle

Teb typ rakiet umożliwia wystrzelenie kilku małych rakiet w szybkim tępie. Można namieżyć do pięciu celów i wystrzelić po trzy w każdy.

Cross Bomb

Bomba wybuchająca w czterech kierunkach.

Speed Booster

Kiedy Samus zacznie biec po chwili rozpędzi się i wejdzie w specjalny tryb gdzie może niszczyć niektóre przeszkody i zadawać obrażenia przeciwnikom.

Shinespark

Umiejętność, która może zostać użyta tylko podczas gdy speed booster jest aktywny. Może polecieć w prostej linii w wybranym przez siebie kierunku. Podczas lotu tak jak podczas biegu może niszczyć przeszkody i zadawać obrażenia, ale dzięki temu możliwe jest niszczenie ich na np. suficie.

Screw Attack

Podczas obrotowego skoku Samus okrywa się energią, która może zadawać obrażenia przeciwnikom i niszczyć niektórze przeszkody, na które wpadnie.

Na trailerze pojawia się wielki potwór wyglądający jak Kraid, z którym Samus walczyła już wcześniej, roboty zbudowane przez Chozo i gigantyczne wodne stworzenia.

 

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Botanik - recenzja - sprytne nawadnianie to podstawa
Next Ghost of Tsushima Wyspa Iki - Legenda Czarnorękiego Riku - Zbroja Sarugami! [Wersja reżyserska PS5]