W 2009 roku, kiedy Minecraft został udostępniony fanom na całym świecie, twórcy gry oczywiście liczyli na sukces, ale jego skali nikt się chyba nie spodziewał. To rozrywka wyjątkowa, bo niemal pozbawiona ograniczeń i dająca nieskończone wręcz możliwości do rozbudowy wirtualnego świata. Dodatkowych wyzwań mogą dostarczyć także darmowe modyfikacje, czyli mody do Minecraft, które są dostępne na https://www.redbull.com/pl-pl/najlepsze-mody-do-minecraft 

Minecraft w świecie

Mimo że twórcy oddali do dyspozycji fanów sporo bloków i przedmiotów, dodatkowe modyfikacje pozwalają wprowadzić do gry zupełnie nowe rozwiązania. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Gracze Minecrafta najbardziej kochają w swojej grze to, że jest ona miejscem, w którym nikt im nic nie narzuca. Nie istnieje żaden scenariusz, według którego realizowana jest rozgrywka. Gracz nie musi się również wcielać w przypisaną przez twórców rolę. Poszukiwacz przygód, wielki budowniczy, eksplorator albo ktoś zupełnie inny – cele stawiamy sobie sami i to my decydujemy o tym, w jaki sposób chcielibyśmy do nich dotrzeć. Minecraft jest grą pozbawioną przemocy, broni i wszelkich zachowań, które mogłyby wywoływać gęsią skórkę u bardziej wrażliwych rodziców. Nic więc dziwnego, że świat, jaki pozwala kreować Minecraft, stanowi miejsce, którym nieustannie zachwycają się miliony graczy na całym świecie. Osoby niezaznajomione z tym środowiskiem mogą się dziwić, obserwując dość toporną oprawę graficzną. Cóż, sześcian to bryła, dzięki której stworzyć można największe konstrukcje. Bryła ta pozwoliła także zbudować potęgę studia Mojang, które kilka lat po wypuszczeniu gry zostało wykupione przez globalną firmę Billa Gatesa. Już w roku 2015 Minecraft sprzedał się w nakładzie sięgającym 55 milionów egzemplarzy gry. Kolejne lata przyniosły następne rekordy, podbijane przez sprzedaż dedykowanych gadżetów – koszulek i maskotek. Logo Minecrafta bywało także obecne na opakowaniach popularnych przekąsek i napojów.

Świat w Minecrafcie

Jak na grę komputerową tytuł ten stanowi ekspansywną markę, która już dawno wyszła poza ekran monitora. Ale nie tylko Minecraft śmiało wkracza do rzeczywistości. Nasz świat również wchodzi do Minecrafta. Jest to możliwe dzięki modyfikacjom, które pozwoliły przenieść do tej popularnej produkcji spory obszar planety. Powoli przybywa kolejnych miast, charakterystycznych budowli i ulic. Pozwala na to modyfikacja o nazwie Terra 1, wykorzystująca zdjęcia satelitarne.

Wybrane tereny przenoszone są oczywiście w naturalnej skali. Dzięki temu w czasie lockdownu związanego z pandemią mogliśmy zwiedzać nie tylko ulubione zakątki świata, lecz także m.in. Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Previous Immortal Realms Vampire Wars - recenzja - przesuń się bo nie mogę ssać
Next Cthulhu Death May Die - recenzja - strzeliłem przedwiecznemu w twarz