O listopadowych nowościach wydawnictwa Portal słów kilka


Portal nie zwalnia tempa i znowu zasypuje nas gradem ciekawych tytułów. W listopadzie na piedestale królują dodatki do znanych i lubianych gier. Czy są tu fani Bonfire i Paladynów Zachodniego Królestwa ?

Bonfire to jedna z gorętszych premier wśród euroentuzjastów w ostatnim czasie. W końcu za grą stoi dobrze znany Stefan Feld, który ma rzesze fanów na całym świecie. Gra została ciepło przyjęta i nie obyło się bez dodruków. Dodatki to była tylko kwestia czasu chociaż nie było to wcale takie pewne, ponieważ gry Felda rzadko kiedy otrzymują rozszerzenia. Bonfire: Leśne Stworzenia i Pradawne wprowadza wariant dla pięciu graczy oraz trzy moduły, które wprowadzimy wedle uznania.

Pradawne drzewa wprowadzają nową planszę i kafelki Drzew. Podczas Rozpoczynania Procesji, możecie obok kafelka Ścieżki ze Strażniczką umieścić żeton Drzewa. Oczywiście nie ma nic za darmo i potrzebujemy do tego zasobów. Każde z Drzew posiada określoną zdolność, która pomoże nam w rozgrywce. Na planszy Drzew znajdziemy też dodatkowe pole dla naszych Nowicjuszy.
Leśne stworzenia dodają specjalne kafelki Stworzeń. Każdy z graczy wylosuje jedno i będzie mógł korzystać z jego zdolności do końca gry. Taki Kryształowy Smok pozwoli na używanie dowolnych zasobów zamiast innych.
Moduł Wydarzeń dodaje 21 specjalnych kart, z których skorzystają wszyscy gracze. Wydarzenia zmieniają reguły gry, przykładowo pozwalają używać wymiennie zasobów lub obniżyć koszt pozyskania zadań.

Jeżeli ktoś jeszcze nie zna Bonfire to zachęcam do zapoznania się z naszą recenzją. Dodatek dostępny tutaj. Data premiery: Q1 2022.

 

Trylogie Shema Philipsa to bardzo dobre gry, które ciągle zadziwiają czymś nowym. Ta opowiadająca losy Zachodniego Królestwa jest moją ulubioną, a patrząc na potrzeby dodruku nie jestem w tym zdaniu osamotniony. Wiek Królów, dodatek do Paladynów Zachodniego Królestwa jeszcze bardziej urozmaici dominowanie innych królestw. Pojawią się trzy nowe akcje: zaciąg, werbunek i negocjacje a kluczowy stanie się atrybut Dyplomacji. Dla fanów zmagań solo również coś się znajdzie. Dodatek możecie zamówić tutaj. Jeżeli nie znacie Paladynów, to może nasza recenzja zachęci Was do zagrania. Data premiery: Q1 2022.

Gry Shema Philipsa wyróżniają się zapełnieniem pudełka praktycznie w 100%. Nie kupujemy powietrza, ale jeżeli dojdą nowe rozszerzenia to nie ma szans zmieścić wszystkiego w jednym pudełku. Jeżeli lubicie Paladynów Zachodniego Królestwa i zainteresował was dodatek oraz cenicie sobie porządek w pudełku to Portal zapowiedział również Pudełko Kolekcjonera. Ładne, funkcjonalne pudełko z wypraską ułatwiającą spakowanie i setup pomieści podstawkę wraz z wszystkimi rozszerzeniami. W końcu wśród Paladynów zapanuje porządek. Dodatkowo dostaniemy też mini dodatek Wasale, który dostarczy żółtych robotników. Taki robotnik, nie dość że pasuje wszędzie to jeszcze obniża koszt wykonania akcji. Pudło możecie zamówić tutaj. Data premiery: Q1 2022.

Przy okazji premier, Portal zapowiedział, że do sklepów wrócą wszystkie wydane gry z serii Zachodniego Królestwa !

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Back 4 Blood - Recenzja - Robaczywi nadchodzą!
Next Back 4 Blood - Postacie i ich umiejętności - Poradnik dla Początkujących