Ocaleni – Zapowiedź gry


Witajcie 🙂 już mamy weekend pełną parą, więc tradycyjnie dzisiaj będzie coś lekkiego. Przygotowałam dla Was zapowiedź nowej gry Ocaleni od wydawnictwa Rebel. Bo kto z nas nie lubi śledzić nowości 🙂 a kolekcja gier w mieszkaniu musi się dumnie rozrastać i obfitować w najlepsze tytuły. Tak więc, zapraszam do lektury!

Zbieraj zasoby, powiększaj swój schron, odzyskuj i naprawiaj przydatny sprzęt i, przede wszystkim, nie pozwól umrzeć ocalałym. Mądrze planuj ruchy – Twoi ludzie wypuszczają się na łowy, zdobywają jedzenie, wodę, zapasy i wszystko, co może się przydać. Ale pamiętaj, że na zewnątrz funkcjonują też inne grupy. Nawet upadek ludzkości nie wystarczył, by zjednoczyć wszystkich, którzy pozostali przy życiu. Przez niekończącą się walkę o przetrwanie stają się wobec siebie coraz bardziej wrodzy.

Pora wyjść na zewnątrz. Ponoć ma przyjechać Konwój. Przygotuj swoich najlepszych ludzi. To Wasza ostatnia nadzieja. Jednak nie ma tam miejsca dla wszystkich – Konwój przyjmie tylko najlepszych. Musisz udowodnić, ze jesteś jednym z nich. Musisz przeżyć!

O grze Ocaleni słów kilka.

Ocalenie to gra osadzona w uniwersum postapokaliptycznym, czyli jednym słowem takim samym jak znany większości 51 Stan Master Set bądź też Neuroshima Hex. Jest to świat, z którego pozostały jedynie zgliszcza na skutek przebytej katastrofy nuklearnej. Ocaleni to gra przeznaczona dla od dwóch do czterech graczy, bazuje ona głównie na zarządzaniu zasobami w sposób, który gwarantuje wygraną. Naszym zadaniem jest zebranie swojej drużyny, z którą będziemy iść do celu. Oczywiste jest, że w tej grze nadrzędnym celem jest walka o przetrwanie, walka o życie.

W przypadku Ocalonych dominującą mechaniką, jest worker placement, sprawi ona, że gracze poczują się tak jakby w rzeczywistości toczyli batalię o przeżycie a ich życie i przetrwanie wisiało na włosku. Zbieramy więc drużynę, tworzymy własną, unikalną strategię przetrwania i wdrażamy plany w życie. Musimy się z tym wszystkim spieszyć, i działać zarówno szybko jak i precyzyjnie bo stawką jest właśnie życie. Bądźmy krok dalej niż ekipa przeciwnika bo zasobów jest coraz mniej. Chyba nie pozwolisz, żeby Twoją drużyną dosięgnęła koścista łapa śmierci?

Negatywna interakcja? Obecna!

W grze Ocaleni nie brakuje negatywnej interakcji, a to przecież jest to, co tygryski lubią najbardziej. W tym przypadku jest ona nawet potrzebna by wyjść cało z opresji. Jak już wcześniej wspominałam musimy zaprowadzić do celu naszą ekipę i nie dać im umrzeć z głodu. A więc do naszych obowiązków należy między innymi szukanie zasobów, pożywienia oraz innych niezbędnych rzeczy. Ale nie jesteśmy w tym bagnie sami (niestety) i przeciwna drużyna konkuruje z nami i nie powstrzyma się przed niczym żeby tylko odebrać nam zasoby. Jednak jeśli widzimy, że przeciwnik dumnie idzie ze swoją ekipą w stronę naszej lokacji można spróbować napaść na niego, gdy przegra bezwzględnie odbierzemy im wszystko.

Ja jestem zdania, że przemoc to nie rozwiązanie, więc po prostu szukajmy bezpiecznych lokacji, w planujmy!

Ocaleni to gra, która:

 • ma tematykę idealnie pasującą do mechaniki gry
 • posiada prosty system gry, dzięki czemu przebieg rund będzie bardzo płynny i bez „przestojów”
 • ma zbalansowaną rozgrywkę, która stanowi prawdziwe wyzwanie dla graczy
 • zawiera innowacyjny system gry, planowanie ruchów pod względem wielu aspektów
 • posiada dużą różnorodność rozgrywki

Premiera gry planowana jest na czerwiec 2017 roku!

 

2 komentarze

 1. Cyprian Obtułowicz
  20 maja 2017
  Odpowiedz

  Innowacyjny? Raczej rozwinięty. To już było w świetnym Atak Zombie! I to na dodatek nasza rodzima produkcja. Na te chwile z przedstawionych materiałów i to wcale nie tu, to jedyne co jest fajne to odzyskiwanie przedmiotów. I choć jestem fanatykiem postapo to jednak trochę za mało żeby mnie przekonać do odgrzewanego kotleta. Widać co robi odpowiedni marketing. Ciśnie się na usta „Cudze chwalicie swego nie znacie”.

  • 20 maja 2017
   Odpowiedz

   Z drugiej strony tylko zapowiadamy i nie oceniamy, grę zrecenzujemy prawdopodobnie i wtedy się wypowiemy na jej temat. Póki co tylko informujemy że coś takiego będzie miało swoją premierę.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Horizon Zero Dawn - Recenzja - czas robozaurów
Następny Gramy w Everspace, czyli generator tapet na pulpit