Październikowe premiery na VOD – Netflix, HBO, Prime!


Sprawdźmy październikowe premiery na VOD z tego tygodnia. Co warto obejrzeć w weekend na Netflixie, HBO Max, Prime Video i Disney+?

NETFLIX

LUPIN – SEZON 3

Październikowe premiery na VOD

Trzecia i ostatnia część francuskiego serialu. Serial jest oparty na powieściach o Arsène Lupinie, fikcyjnym złodzieju stworzonym przez Maurice’a Leblanca. W sezonie 3 Assane Diop (Omar Sy) kontynuuje swoje plany zemsty na rodzinie Pellegrini, która niesłusznie oskarżyła jego ojca o kradzież. Bohater ucieka z Francji z żoną i synem, ale Pellegriniowie nie dają mu spokoju. Assane musi znaleźć sposób na ochronę swojej rodziny i zrealizować swój plan zemsty.

BECKHAM

Październikowe premiery na VOD

Czteroczęściowy serial dokumentalny o Davidzie Beckhamie, jednym z najsłynniejszych i odnoszących sukcesy piłkarzy wszechczasów. Serial opowiada historię kariery Beckhama od skromnych początków we wschodnim Londynie do światowej sławy futbolu. Zawiera wywiady z samym Beckhamem, a także jego rodziną, przyjaciółmi, kolegami z drużyny i trenerami. Seria zawiera także nigdy wcześniej nie widziane materiały z osobistego archiwum Beckhama.

BALERINA

Październikowe premiery na VOD

Balerina to koreański thriller – historia zemsty. Film opowiada historię Ok-ju, byłego ochroniarza, który obecnie pracuje jako barman. Nadal opłakuje śmierć swojej najlepszej przyjaciółki, Min-seo, która została zabita przez tajemniczego zabójcę. Ok-ju jest zdeterminowany, aby znaleźć zabójcę Min-seo i pomścić jej śmierć. Pewnego dnia do Ok-ju podchodzi mężczyzna o imieniu Jae-woo. Jae-woo jest członkiem potężnego syndykatu przestępczego i oferuje Ok-ju układ: pomoże jej znaleźć zabójcę Min-seo, jeśli zgodzi się dla niego pracować. Ok-ju przyjmuje ofertę Jae-woo i wkrótce zostaje uwikłana w niebezpieczną grę w kotka i myszkę.

DOM SZPIEGÓW

Film akcji z elementami thrillera szpiegowskiego. Krishna Mehra to doświadczony oficer RAW, którego zadaniem jest wyśledzenie kreta sprzedającego tajemnice obronne Indii Pakistanowi. Wgłębiając się w sprawę, odkrywa sieć oszustw i zdrad, które grożą destabilizacją kraju.

NIKT

Październikowe premiery na VOD

Film akcji z 2021 roku. Główną rolę w filmie gra Bob Odenkirk, znany głównie z roli Saula Goodmana w serialach „Breaking Bad” i „Better Call Saul”.Hutch Mansell jest przeciętnym ojcem rodziny, który wiedzie nudne, rutynowe życie. Nie zawsze tak było, lecz główny bohater porzucił mroczną przeszłość. Włamanie do jego domu doprowadza jednak mężczyznę do konfliktu z rosyjską mafią, w którym okazuje się być zaskakująco niebezpiecznym przeciwnikiem.

HBO MAX

CONFESSIONS OF FELIX KRULL

Niemiecki komediodramat oparty na powieści Thomasa Manna z 1954 roku pod tym samym tytułem. Felix Krull to młody mężczyzna, który marzy o życiu pełnym luksusu i ekscytacji. Wykorzystuje swój urok i urodę, aby osiągnąć sukces, pracując jako kelner, kamerdyner, a nawet żigolo. Na swojej drodze spotyka wiele ciekawych postaci, w tym zamożną wdowę, piękną kurtyzanę i tajemniczego nieznajomego. Krull jest mistrzem oszustwa i udaje mu się ujść na sucho swoim planom, ponieważ jest taki czarujący i przekonujący. Jednak jego szczęście w końcu się kończy i jest zmuszony stawić czoła konsekwencjom swoich czynów.

ZIMOWY MONARCHA – SEZON 1

Październikowe premiery na VOD

brytyjski serial telewizyjny wyprodukowany przez BBC One. Jest to adaptacja powieści o tym samym tytule autorstwa Bernarda Cornwella. Serial opowiada historię Arthura Pendragona, młodego człowieka, który zostaje królem Brytów i prowadzi ich do walki z Saxonami. Serial rozgrywa się w V wieku, na długo przed zjednoczeniem Wielkiej Brytanii. Arthur Pendragon jest młodym człowiekiem, który wychował się wśród druidów. Kiedy jego ojciec, Uther Pendragon, zostaje zabity przez Saxonów, Arthur zostaje królem Brytów. Arthur musi teraz zjednoczyć Brytów i poprowadzić ich do walki z Saxonami. W tym celu będzie musiał pokonać wielu wrogów, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

DISNEY+

LOKI – SEZON 2

Kontynuacja pierwszego sezonu z 2021 roku. W serialu ponownie występuje Tom Hiddleston jako Loki Laufeyson, bóg psoty, który uciekł z własnej linii czasowej w pierwszym sezonie. W drugim sezonie Loki będzie musiał współpracować z Mobiuszem M. Mobiusem  i Hunter B-15, aby powstrzymać nową, groźną siłę, która zagraża Multiversum.

Nasza recenzja: Loki – recenzja – historia o Linii Czasu i Lokich kilku

NAWIEDZONY DWÓR

Październikowe premiery na VOD

Film familijny. Gabbie, samotna matka, kupuje dom w Nowym Orleanie, aby na nowo rozpocząć swoje życie. Niedługo po przeprowadzce zaczyna się ona zastanawiać, czy dom nie jest nawiedzony. Gabbie zatrudnia grupę ekspertów od duchów, aby pomogli jej pozbyć się napastliwych gości.

DEAR MAMA

Pięcioodcinkowy dokument, który opowiada historię matek Tupaca Shakura i The Notorious B.I.G., dwóch najbardziej kultowych raperów w historii. Film śledzi losy dwóch matek, które zmagają się z żalem po stracie synów i starają się zachować przy życiu swoje dziedzictwo.

PRIME VIDEO

FOE

FOE - Official Trailer | Prime Video

Nowy film science fiction. Hen i Junior to para młodych ludzi, którzy żyją na odludziu w Australii. Hen jest artystką, a Junior jest farmerem. Ich życie jest spokojne i uporządkowane, dopóki pewnego dnia nie pojawia się u nich nieznajomy mężczyzna, Terrance. Terrance oferuje im dużą sumę pieniędzy, jeśli pozwolą mu zamieszkać z nimi i pomóc im w eksperymencie. Hen i Junior są sceptyczni wobec Terrance’a, ale ostatecznie decydują się na jego propozycję. Terrance zaczyna prowadzić eksperymenty na Hen, które mają na celu stworzenie nowego gatunku ludzkiego.

OSTATNI SMOK

Październikowe premiery na VOD

Film przygodowo-fantasy z 1996 roku, którego akcja rozgrywa się w fikcyjnym świecie, w którym smoki i ludzie współistnieją. Film opowiada historię smoka o imienu Draco (z głosem Seana Connery’ego) oraz rycerza o imieniu Bowen. Bowen był kiedyś idealistycznym rycerzem, który nauczał młodego księcia Einona wartości rycerskich. Jednak kiedy książę zostaje śmiertelnie ranny, Draco ratuje go, dzieląc się z nim częścią swojego serca. W wyniku tego, Einon zostaje królem i okazuje się być okrutnym władcą. Bowen początkowo sądzi, że to przez smoka, więc zaczyna polować na wszystkie smoki w królestwie, nie zdając sobie sprawy, że to właściwie Draco dał część swojego serca Einonowi.

BLUE BEETLE

Październikowe premiery na VOD

Niedawno w kinach, teraz dostępny na Prime – film o superbohaterze DC. Po ukończeniu studiów Jaime Reyes wraca do Palmera City. Tam niespodziewanie zostaje wybranym nosicielem Skarabeusza, biotechnologicznego artefaktu obcych sprzed tysiącleci. Ten związek daje mu potężną egzoszkieletową zbroję, przekształcając Jaime’a w superbohatera znanego jako Blue Beetle.

DWUNASTU GNIEWNYCH LUDZI

Czarno-biały amerykański dramat sądowy, który opowiada historię dwunastu przysięgłych, którzy muszą podjąć decyzję o winie lub niewinności oskarżonego w sprawie zabójstwa. Młody chłopak jest oskarżony o zamordowanie swojego ojca, a dowody przeciwko niemu wydają się być przekonujące. Jeśli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara śmierci. Na początku głosowania jeden z przysięgłych, Juror nr 8 (grany przez Henry’ego Fondę), jest jedynym, który głosuje za niewinnością. Jego wątpliwości co do winy oskarżonego prowadzą do intensywnych dyskusji i analizy dowodów. W trakcie rozmów ukazane są różne postawy, uprzedzenia i charaktery poszczególnych przysięgłych.

KINO

EGZORCYSTA: Wyznawca

Październikowe premiery na VOD

Jest to kontynuacja filmu Egzorcysta z 2017 roku i szósta główna część serii Egzorcysta. W Wyznawcy ojciec Victor Fielding  to młody ksiądz, który zostaje wezwany do zbadania serii opętań przez demony, które mają miejsce jednocześnie w dwóch różnych miastach. Do Fieldinga dołącza Chris MacNeil , matka Regan MacNeil, dziewczynki opętanej przez demona Pazuzu w oryginalnym filmie Egzorcysta. Fielding i MacNeil muszą współpracować, aby powstrzymać demona przed opętaniem większej liczby ludzi i zniszczeniem świata.

 

Poprzednio 17. edycja Poznań Game Arena - czego możemy się spodziewać?
Następny Jakie jest najlepsze rozwiązanie zadania z Delamain w Cyberpunk 2077?