Planszowe donosy z tygodnia vol.10


Kto, gdzie, z kim i dlaczego ? Najciekawsze planszowe donosy z ubiegłego tygodnia okiem Big Bad Dice. Co nas zafascynowało, które zapowiedzi okazały się szczególnie gorące. Sprawdzimy też co tam piszczy na portalach wspieraczkowych. Zapraszam do lektury!

Aktualizacje i obsuwy

 • Rebel nie zapomina o fanach Star Warsa i ciągle przypomina o dodruku Zewnętrznych Rubieży. Gra powinna być dostępna na przełomie II i III kwartału 2022 roku. Może dojedzie też dodatek, nad którym Rebel jeszcze pracuje? Jeżeli jesteście ciekawi naszych wrażeń to podrzucam link do recenzji.

 

 • Galakta informuje, że Wojna Nemo zawitała już do portu, więc styczniowa premiera jest niezagrożona.? Jako kapitan Nautilusa, znanego z powieści 20.000 mil podmorskiej żeglugi, będziecie przemierzać oceany, przeżywać emocjonujące przygody, walczyć z wrogimi statkami i gromadzić bezcenne skarby!

 

 • Jeżeli czekacie na Wyspę Dinozaurów, to gra powinna zawitać do sklepów już w przyszłym tygodniu. Z pudełka uciekł jeden z małych dinoz… wróć. Zabrakło kart promo, ale wiadomo, że wszyscy lubią promoski, więc Galakta czeka jeszcze na transport tych kart. Już za chwileczkę każdy z nas będzie mógł założyć swój własny jurajski park.

 • Znacie grę Root od Portal Games? Wojna w lesie wśród uroczych zwierzaków. Wydawca ma dwie wiadomości, tradycyjnie dobrą i złą. Zła jest taka, że nakład się wyczerpał, a dobra, że został już zlecony dodruk i powinien być dostępny całkiem niedługo.

 • Rebel ogłosił dodruk Cienistych Ścieżek do Władcy Pierścieni: Podróże przez Śródziemie. Plan jest taki, aby dodatek był dostępny na wakacje 2022. Może razem uda się też dostarczyć drugi duży dodatek Zarzewia Wojny? Poczekamy, zobaczymy.

 

 • PHALANX odpaliło przedsprzedaż dodruku gry Twilight Struggle – Zimna Wojna 1945–89. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to gra wróci do sklepów w kwietniu tego roku. Jeżeli ktoś jeszcze nie ma tej świetnej gry to chyba najlepszy moment, żeby braki uzupełnić.

   

Ciekawe premiery

 • Rebel zaczyna ten rok z mocnym przytupem i kilkoma fajnymi grami. Na pierwszy ogień idzie Terraformacja Marsa: Ekspedycja Ares. Nowa Terraformacja to dynamiczna i zupełnie niezależna gra w uniwersum Terraformacji Marsa, oparta o budowanie silnika produkcyjnego. Podczas rozgrywki kierujemy międzyplanetarnymi korporacjami i staramy się zamienić Marsa w nadającą się do zamieszkania, dochodową planetę. Inwestujemy w karty projektów, które w różny sposób wpływają na terraformowania planety. Aby wygrać, gracze starają się osiągnąć wysoki współczynnik terraformacji i zgromadzić jak najwięcej punktów zwycięstwa.

 • Kolejna propozycja powinna zainteresować fanów pociągów i jednoosobowych zagadek logicznych. Ostatnio strasznie się wciągnąłem w takie gry i nie mogę się doczekać rozgrywki w Logi quest: Wsiąść do Pociągu. Logi quest to gra logiczna dla samotników, wcielamy się dyżurnego manewrowego na stacji kolejowej. Naszym zadaniem jest ustawianie załadowanych wagonów na odpowiednich torach i wyprawianie lokomotyw tak, aby pociągi wjechały na stację o czasie.

 • Wyspa Kotów wraz z dodatkiem Wszystkie łapy na pokład od Lucky Duck Games po wielu turbulencjach w końcu dotarła do magazynów wydawcy i powoli dociera do sklepów. Każdy kot należy do jakiejś rodziny i ma swój unikalny kształt. Musicie znaleźć sposób na umieszczenie ich wszystkich na swojej łodzi tak, by członkowie rodziny byli blisko siebie.

 • Moria Games wypuściło małą i sprytną karciankę Rune. Rune to szybka gra karciana, którą zmieścisz w kieszeni, by zawsze mieć ją pod ręką. Gracze naprzemiennie dokładają karty do wspólnego układu, tworząc obszary połączonych ze sobą kolorowych Run o różnych wartościach. Umieszczana karta musi jednak przykryć co najmniej jedną sekcję wcześniej wyłożonej karty, a zakrywane lub przyległe Runy muszą pasować do siebie kolorystycznie.

 • Rebel wypuścił też coś dla miłośników ciężkich gier euro. Origins: Pierwsi Budowniczowie to strategiczna gra planszowa, w której rozwiniemy swoje miasta, korzystając z wiedzy dobroczyńców z kosmosu. Dzięki losowym zestawom akcji i bonusów której każda rozgrywka ma dostarczać zupełnie innych wrażeń. Wszystko to pod czujnym okiem znaków zodiaku. Nie można odmówić grze intrygującej tematyki, więc niecierpliwie czekam na pierwszą partię.

 

W tym tygodniu opisaliśmy:

Beez – Recenzja – jak zostać dobrą pszczołą?

Kroniki Zamku Avel – recenzja – Młodociani bohaterowie na ratunek

World of Warcraft Wrath of the Lich King – recenzja – Pandemia WoW

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Zapowiedziano Forever Skies wcześniej znane jako Project Oxygen
Następny Twierdza: Oblężenie Runedar - Recenzja - jak wywieźć złoto i krasnoludy ?