Planszowe donosy z tygodnia vol.11


Kto, gdzie, z kim i dlaczego ? Najciekawsze planszowe donosy z ubiegłego tygodnia okiem Big Bad Dice. Co nas zafascynowało, które zapowiedzi okazały się szczególnie gorące. Sprawdzimy też co tam piszczy na portalach wspieraczkowych. Zapraszam do lektury!

Zapowiedzi

Tego nie spodziewał się zupełnie nikt! Portal ogłasza, że 22 lutego na portalu Gamefound wystartuje kampania crowdfundingowa mająca na celu ufundowanie wyjątkowej edycji 51. Stanu. Ultimate Edition połączy całą dostępną dotychczas zawartość dla 51. Stanu w jednym pudełku! Obejmuje to wszystkie osiem plansz frakcji, promki, mini rozszerzenia i wszystkie trzy dodatki: Sojuszników, Zgliszcza i Molocha. Wprowadzone zostaną również znaczące ulepszenia komponentów, a także dodatkowa zawartość. Dostępne będzie także zupełnie nowe rozszerzenie, Ziemia Niczyja, zaprojektowane przez Ignacego Trzewiczka, które wprowadza do podstawowej gry mechanikę area control. Czekamy!

Wydawnictwo Foxgames ogłasza swoje plany wydawnicze. Póki co zapowiedziane zostały:

  • 7 kwietnia ukaże się THE GAME, czyli kooperacyjna gra karciana. Aby zwyciężyć, gracze muszą wspólnymi siłami wyłożyć na stół wszystkie karty. Mimo że współpracują, mają bardzo ograniczone możliwości komunikacji, dzięki czemu każda rozgrywka pełna jest niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

  • Baśniowa Gospoda ukaże się 13 kwietnia. Wcielamy się w rolę właściciela gospody, który musi zapewnić gościom jak najlepsze warunki. Zadowoleni bohaterowie hojnie nas wynagrodzą i pomogą, wykorzystując swoje specjalne zdolności.

  • W kwietniu ukaże się tytuł Village Green, czyli gra od 1 do 5 graczy, która polega na zarządzaniu kartami i budowaniu swojego ogrodu w taki sposób, aby na koniec mieć jak najwięcej punktów zwycięstwa.

 

Jeżeli lubicie serię Talisman, to wydawnictwo Galakta zapowiedziało, aż dwie nowe gry. Talisman: Harry Potter to pozycja obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy nadal czekają na list z Hogwartu. W grze Talisman: Kingdom Hearts ciemność zaatakowała liczne Światy, i to w rękach najodważniejszych serc leży ostatnia szansa na ocalenie wspólnej harmonii. Wciel się w rolę Sory, Kairi, Riku, Króla Mickey’ego, Donalda, Goofy’ego lub innego bohatera i odwiedź miejsca znane ze świata Kingdom Hearts, aby odnaleźć potężne Klucz ostrza.


Rebel w I kwartale tego roku wypuści Star Wars: Pałac Jabby, czyli kolejną wariację na podstawie mechaniki Listu Miłosnego. Rozgrywka w Pałac Jab, by trwa kilka rund, podczas których korzystamy z efekty i wartości kart, aby zrealizować cel i wyeliminować innych graczy. Każda osoba rozpoczyna zabawę z jedną kartą na ręce. W swojej turze dobiera drugą, a następnie jedną z nich odrzuca, by rozpatrzyć jej efekt.

23 marca Nasza Księgarnia zaprasza do Parku Smoków. Podczas gry budujemy swoje własne parki rozrywki, w których główną atrakcją są smoki. Musicie o nie dbać, karmić i pilnować, by składały jajka. Wygrywa gracz, który przyciągnie do swojego parku najwięcej turystów. Tego samego dnia ukaże się również Ekosystem, piękna gra o harmonii wśród zwierząt. Tworzycie krainy pełne zwierząt, owadów, łąk i potoków. Kto z was stworzy najlepiej działający ekosystem? Niedźwiedź je pstrągi, a pstrągi jedzą ważki – im lepiej wykorzystacie takie zależności między kartami, tym więcej punktów zdobędziecie!

Aktualizacje i obsuwy

Wydawnictwo Phalanx wraca z dodrukiem Nanty Narking, duchowego spadkobiercy Świata Dysku. Rozgrywka toczy się na mapie miasta, a za pomocą kart rozmieszczamy budynki oraz agentów. Masa możliwości, sporo humoru i do tego piekielnie wciąga. Grę możecie dostać tutaj.

Jeżeli tak jak ja czekacie na najnowszą grę Alexandra Pfistera, to mam wspaniałą wiadomość. Produkcja Boonlake od wydawnictwa Lacerta już się zakończyło i gra ma być dostępna 24 lutego. SCD wynosi 219 zł co patrząc na dzisiejsze czasy jest rewelacyjną ceną. Boonlake to wymagająca gra wagi ciężkiej, w której staramy się polepszyć nasz los. Dzięki nowatorskiemu mechanizmowi działania, każda gra przebiega inaczej. Każda akcja musi być dokładnie przemyślana, ponieważ inni gracze również będą mogli z niej skorzystać.

Wydawnictwo Czacha Games uruchomiło late pledge dla Black Rose Wars: Rebirth który będzie dostępny do końca lutego. Black Rose Wars: Rebirth to rywalizacyjna gra strategiczna w klimacie fantasy oparta o mechanikę budowy talii rozgrywająca się w niespokojnym uniwersum Nova Aetas we Włoszech dla 1-4 graczy. Black Rose Wars to walka pomiędzy najpotężniejszymi magami na świecie o tytuł Wielkiego Mistrza, która odbywa się w tajemnych pokojach Loży.

Czacha Games uruchomiło także dodruk Deep Madness, gry z masą figurek w klimatach horroru. Jako ekspedycja wchodzicie do zalanej kopalni na dnie morza, z którą wasi pracodawcy stracili kontakt. Cóż, złego może się tam dziać?

 

Ciekawe premiery

Thistroy Games wypuszcza swoją premierową grę Skyline Express, czyli kolejną wariację na temat pociągów. Jako kierownik składu będziemy odpowiedzialni za utrzymanie ładu i porządku. Każdy pasażer ma unikatowe preferencje i potrzeby, a naszym celem jest ich zaspokojenie. Gra oferuje przystępne zasady i rozgrywkę dobrą dla całej rodziny. Chyba warto sprawdzić co tam w wagonie piszczy?

Portal Games uruchomił worek z premierowymi dodatkami do Bonfire i Paladynów Zachodniego Królestwa. Bonfire: Leśne stworzenia i pradawne drzewa, wprowadzając trzy nowe moduły, które jeszcze bardziej różnicują rozgrywkę i pozwolą na zaproszenie do zabawy piątego gracza. Paladyni zachodniego królestwa: Wiek królów to rozszerzenie dające więcej wszystkiego, co czyni podstawkę świetną grą. Nasze recenzje dodatków już niedługo, a tymczasem możecie je kupić tutaj.

Drugi dodatek do Tapestry – Sztuka i Architektura od wydawnictwa Phalanx jest już dostępny w sprzedaży. Rozszerzenie zaoferuje niewidziane wcześniej cywilizacje, arrasy, figurki i co najciekawsze zupełnie nowy tor postępu. Dodatek możecie kupić tutaj.

Rebel wypuścił dwie nowe gry ze świata Diuny. Diuna: Planeta intryg i konfliktów to odświeżona wersja hitu sprzed lat. Celem gry jest zdobycie kontroli nad Diuną poprzez zajmowanie rozmieszczonych na planszy warowni. W tym celu należy jak najlepiej wykorzystać zdolności swojej frakcji. Każdy z graczy wciela się w przedstawiciela jednej z nich, otrzymując tym samym inne zasoby początkowe, unikalne zdolności i charakterystycznych przedstawicieli. Diuna: Zdrada wcielamy się w agentów pośród piasków Diuny. Naszym celem jest odkrycie tożsamości wrogów oraz ochrona własnych arystokratów. Użyjcie wszelkich dostępnych środków i sojuszników, aby sięgnąć po władzę i wiedzę. Gry można zamówić tutaj.

Wyspa Dinozaurów od wydawnictwa Galakta jest już dostępna w sklepach. Wcielamy się w zarządców parków dinozaurów. Powierzono nam ważne zadanie przeniesienia przedstawicieli okresów triasu, jury i kredy do obecnych czasów. Musimy stworzyć park, który będzie większy i lepszy od miejsc budowanych przez przeciwników.

Lucky Duck Games po wielu perypetiach w końcu dostarcza do sklepów Wyspę Kotów wraz z dodatkiem. Jesteście mieszkańcami Squall’s End podczas misji ratunkowej na Wyspie kotów, a naszym zadaniem jest ocalić jak najwięcej kotów, zanim przybędzie zły Lord Vesh. Każdy kot należy do jakiejś rodziny i ma swój unikalny kształt. Musicie znaleźć sposób na umieszczenie ich wszystkich na swojej łodzi tak, by członkowie rodziny byli blisko siebie. Grę możecie kupić tutaj.

Star Scrappers: Orbital od wydawnictwa Hexy Studio jest już dostępna w sprzedaży. To gra twórcy kultowej Terraformacji Marsa dla 1-5 graczy korzystająca z mechanik engine building i worker placement. Każdy gracz buduje własną stację kosmiczną, zwaną orbitalem, zaczynając jedynie od modułu głównego. Grę możecie kupić tutaj.

 

W tym tygodniu opisaliśmy:

 

Anno 1800 – Recenzja – jak zdobyć Nowy Świat ?

Najlepsze gry planszowe 2021 roku

Twierdza: Oblężenie Runedar – Recenzja – jak wywieźć złoto i krasnoludy ?

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Pierwszy akt kampanii Warcraft 3 Re-Reforged dostępny do pobrania
Następny Canvas - Recenzja - czy potrafisz malować obrazy?