Planszowe donosy z tygodnia vol.12


Kto, gdzie, z kim i dlaczego? Najciekawsze planszowe donosy z ubiegłego tygodnia okiem Big Bad Dice. Co nas zafascynowało, które zapowiedzi okazały się szczególnie gorące. Sprawdzimy też co tam piszczy na portalach wspieraczkowych. Zapraszam do lektury!


Zapowiedzi

W ubiegły weekend odbył się konwent Portalcon, na którym wydawnictwo Portal ogłosiło swoje plany wydawnicze. Większość gier to absolutne bomby i rzesze graczy czekają, aby dostać je w swoje ręce. Redakcja BigBadDice też tam była, zapraszam do tekstu tutaj. Myślę, że wszyscy gracze począwszy od eurosucharzystów do osób lubiących ameritrashe powinni być ukontentowani zapowiedziami. Na co czekacie najbardziej?

Foxgames rusza z kolejną falą zapowiedzi. 1 czerwca ukaże się gra familijna – King of the valley! Celem jest uzyskanie jak najwyższej reputacji, przy czym jej poziom zależy od wielu różnych czynników. 18 maja tego roku możemy się spodziewać premiery gry Wystrzałowe Katapulty. Budujemy zamki, rozstawiamy nasze maszyny i ostrzeliwujemy się świetnie wykonanymi katapultami. Gra na portalach wspieraczkowych zrobiła niemałą furorę, więc podwójnie się cieszę, że zostanie wydana u nas.

Lucky Duck Games otworzył koszyk z zapowiedziami na ten rok. Spod ich szyldu możemy się spodziewać :

  • kampanii Dice Throne Sezon 2 i Dice Throne: Adventures.
  • War Chest ( nasza recenzja tutaj )
  • Iki
  • Paper Dungeon
  • dodatek do Destinies
  • Air, Land and Sea: Critters at War
  • Sherlock: Kryminalna Układanka

Na co czekacie najbardziej ?

Aktualizacje i obsuwy

Wydawnictwo Muduko uruchomiło przedsprzedaż dodatku Wielkie Nordobicie do gry Stwory z Obory. Pudełko wprowadza zupełnie nowe karty w klimatach mitologii z zimnej północy. Premiera planowana na 14 lutego.

Lucky Duck Games 2 lutego rusza z przedsprzedażą dodatków do ciepło przyjętej Diuny: Imperium. Ogólnodostępna będzie Potęga IX, ale dodatek z figurkami będzie dostępny tylko w sklepie wydawcy w bardzo ograniczonej puli.Gale Force Nine rusza z kolejną zapowiedzią. Po polsku ukaże się gra Grube Ryby, implementacja Sons of Anarchy: Men of Mayhem. Gangi, strzelaniny i sporo interakcji, tylko czy po tylu wpadkach jakość wydania będzie zadowalająca?

Wydawnictwo Lacerta uruchomiło przedsprzedaż trzech wyczekiwanych gier: Boonlake, Great Western Trail 2ed oraz Azul Ogród Królowej. Dodatkowo wkrótce wystartuje przedsprzedaż dodruku Azula oraz Paryża: Miasta Świateł wraz z dodatkiem.

Wydawnictwo Galakta zaktualizowało swój kalendarz z premierami. Okazuje się, że Alone, The Thing i Ukryci Liderzy są już wyprodukowani i czekają na transport do Polski. Czyżby niedługo premiera?

Rebel ustalił premiery gier na luty. Na początku miesiąca możemy się spodziewać dodatku Zaklęcia i eliksiry do Harry Potter: Hogwarts Battle. Recenzja wersji podstawowej tutaj. 18 lutego na półki powinny wjechać Moje skarby, sprytna i strategiczna gra rodzinna o zbieraniu kafelków. Koniec miesiąca będzie gorący dla fanów Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie, ponieważ premierę będzie miał kolejny dodatek Zarzewie wojny.

Ciekawe premiery

Galakta wypuściła dwie ciekawe gry. Przygody Robin Hooda pozwalają się wcielić w rolę Robin Hooda i jego towarzyszy: Małego Johna, Lady Marion i Willa Szkarłatnego, by walczyć z niesprawiedliwością i odkrywać mroczne sekrety. Dzięki specjalnemu arkuszowi wprowadzającemu i księdze przygód, przed pierwszą grą nie musicie czytać instrukcji – od razu rozpoczniecie pierwszą przygodę. Grę można kupić tutaj.Wojna Nemo to przeznaczona dla jednego gracza gra przygodowa o podwodnej eksploracji i walce, której akcja toczy się około 1870 roku. Podczas rozgrywki wcielisz się w Kapitana Nemo, dowódcę Nautilusa. Będziesz przemierzał nieznane wody, walczył ze statkami licznych mocarstw, stawiał czoła niebezpieczeństwom czyhającym w głębinach, szukał niezwykłych skarbów, odkrywał i dokumentował niesamowite cuda, a także przemierzał świat w poszukiwaniu wiedzy i zemsty. Grę można kupić tutaj.

Na Portalconie miały miejsce dwie premiery od wydawnictwa Portal. Jeżeli lubicie Tekhenu, to możecie już nabyć dodatek Czas Seta. Rozszerzenie wprowadza nową akcję boga Seta wraz z osobną planszą, trzy nowe kolory Kości, a także meeple Wojowników i Kapłanów. Gra po zmianach na pewno będzie jeszcze lepsza. Udało mi się już zagrać z Czasem Seta i muszę powiedzieć, że gra staje się jeszcze lepsza i bardziej interakcyjna.

Druga nowość to Bór, gra oryginalnie wydana przez ludzi od Wysypy Dinozaurów. Gra wygląda świetnie, a zabawa jest jeszcze lepsza. Mamy kostki, zbieramy dziwne stworki i walczymy o dominację na tytułowych kartach borów. Nasza recenzja już niebawem, a tymczasem grę możecie zamówić tutaj.

Lucrum Games wypuściło na świat nowe gry o wielbłądach. Oprócz dodruku klasycznego Camel Up premierę zaliczyło Camel Up: Po zawodach. Gracze obstawiają wyniki wyścigu pięciu wielbłądów, starając się ocenić, który z nich zajmie pierwsze, a który drugie miejsce w biegu dookoła piramidy. Im szybciej wytypujesz zwycięzcę, tym więcej możesz wygrać.

W tym tygodniu opisaliśmy:

Deep Madness – Recenzja – czy uda Ci się wydostać z podwodnej kopalni ?

Canvas – Recenzja – czy potrafisz malować obrazy?

 

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Poprzednio Co obejrzeć w weekend? Amazon Prime, Netflix, HBO GO i kino!
Następny Odmęty Grozy - recenzja - coś złego czai się w głębinach