Planszowe donosy z tygodnia vol.13


Kto, gdzie, z kim i dlaczego? Najciekawsze planszowe donosy z ubiegłego tygodnia okiem Big Bad Dice. Co nas zafascynowało, które zapowiedzi okazały się szczególnie gorące. Sprawdzimy też co tam piszczy na portalach wspieraczkowych. Zapraszam do lektury!

Zapowiedzi

Officia Monotronom zapowiedziała nową grę ŁOWCY A. D. 1492. Najnowsza propozycja korzysta z podobnej mechaniki do poprzednich „Łowców”. Tytuł nawiązuje do czasów, w których będzie toczyć się rozgrywka. Świat będzie mocno osadzony w historii przełomu średniowiecza i renesansu, alternatywnej, mrocznej i postapokaliptycznej, z elementami fantastycznymi. Kto nie może się doczekać?

Jajko Kolumba to logiczna łamigłówka od Rebela, w której musisz odpowiednio rozmieścić kolorowe jajka na planszy. Karta zadania wskazuje, ile jajek i w jakich kolorach powinno się znaleźć w poszczególnych rzędach i kolumnach planszy. Dobrze się zastanów i ustaw jajka na odpowiednich miejscach, a następnie sprawdź rozwiązanie. Czy udało Ci się bezbłędnie rozwiązać zadanie?

Przeżyj przygodę bez wychodzenia z domu z serią Unlock od wydawnictwa Rebel! Ucieknij z więzienia, by znaleźć piracki skarb, rozwiąż zagadkę paranormalnych zdarzeń w nawiedzonym domu lub zejdź w głębiny, gdzie czekają niebezpieczne, morskie potwory. Unlock! To seria gier inspirowanych zabawami typu escape room, które zapewnią Tobie i Twoim przyjaciołom wyjątkowe przygody oparte na współpracy. Wspólnie będziecie odkrywać kolejne karty z talii, szukając wskazówek, łącząc przedmioty i rozwiązując zagadki. A to wszystko pod presją czasu!
Do sprzedaży trafią trzy niezależne przygody z serii Wielka tajemnica: Skarb z wyspy Toni pal, Pułapki Nautilusa oraz Dom na wzgórzu.

Wypróbuj swoją wyobraźnię przestrzenną i sprawdź, jak dobrze radzisz sobie z rozwiązywaniem abstrakcyjnych łamigłówek! Flex Puzzler spod skrzydeł Rebela to specjalny plastikowy mechanizm, który możesz wygiąć w dowolny sposób pod kątem 45° i 90°. Tylko jak znaleźć właściwy układ, wskazany na karcie zadania? Do sprzedaży trafią dwie wersje łamigłówki: Flex Puzzler oraz Flex Puzzler: Crystal. Każda z nich zawiera 80 wyzwań zapewniających dzieciom i dorosłym stymulującą umysł zabawę.

Phalanx zapowiada polską wersję najnowszej edycji gry „Libertalia: Wichry Galecrest” wprost od wydawnictwa Stonemaier Games! Jako admirał obejmiesz dowodzenie nad nader liczną i charakterystyczną załogą, tak samo jak twoi przeciwnicy dowodzący innymi statkami pirackiej floty. Każdego dnia twoja flota przybija do innej wyspy, na którą wysyłasz członka załogi, by zdobył dla ciebie część łupu.

Obsuwy i aktualizacje

Portal Games uruchomiło Late Pledge do Eleven: Football Manager. Jeżeli interesują was piłkarskie klimaty i zagrywacie się w komputerowego Football Managera to powinniście się zainteresować tą grą. Naszym zadaniem jest zarządzanie i rozwijanie własnego klubu piłkarskiego w ciągu sezonu oraz przewyższanie innych drużyn. Sterujemy budżetem klubu, bazą kibiców, transferować zawodników i zatrudniać dodatkowy personel, planować taktykę meczową z wykorzystaniem tablicy taktycznej, inwestować w infrastrukturę klubową. Link do kampanii tutaj.

Granna określiła termin Myszkowania na marzec. To kooperacyjna gra obserwacyjna, Mamy 30 sekund, aby zajrzeć przez okna do oświetlonego specjalną latarką wnętrza mysiego domku i dostrzec wskazane przedmioty oraz zapamiętać, jak najwięcej szczegółów na ich temat. Szykuje się świetna gra dla młodszych graczy, więc wypatrujcie jej na sklepowych półkach.

Galakta określiła planowane premiery na luty. Zobaczymy Machina Arcana z rozszerzeniami Z otchłani oraz Ku wieczności, Rozbrykane Jednorożce oraz dodatek Terra Incognita do gry planszowej Siad Meier’s Civilization: Nowy początek. Fani karcianego Horroru w Ark ham powinni się zainteresować nowym scenariuszem Machinacje w czasie oraz cyklem Dziedzictwo Dunwich wydanym w nowej, dwu pudełkowej formule. Na sklepowe półki powinny też wrócić wyczekiwane dodruki Star Wars Rebelia oraz Posiadłości Szaleństwa. Czekamy!

Lucky Duck Games Polska rozpoczęło przedsprzedaż dodatków do Diuny Imperium. W ich sklepiku dostępne są Potęgę IX, Deluxe Upgrade Pack oraz dedykowane koszulki. Jeżeli jeszcze nie graliście w Diunę, może nasza recenzja was do tego zachęci.

Parki i dodatek do tej gry z wydawnictwa Albi swoją premierę będzie miał 12 lutego. W grze wcielamy się w turystów, którzy wędrują po szlakach, oglądają ciekawe miejsca, obserwować dziką przyrodę i robić zdjęcia. A w tle zdobywają punkty. Gra wygląda obłędnie, a rozgrywka w niczym nie odstaje. Czekamy!

 

Portal Games pochwalił się swoim kalendarzem na luty. Z nowości pojawi się kolejna trudna do wymówienia gra na literkę T – Tabannusi: Budowniczowie Ur. To strategiczna gra osadzona w starożytnej Mezopotamii, w której bierzemy udział w wyścigu budowniczych i wznosimy kolebkę cywilizacji, Wielkie Miasto Ur. Jeżeli chodzi o dodruki, to na sklepowe półki wraca Zombicide: Czarna Plaga oraz Cthulhu: Death May Die. Poziom rzucania kośćmi i podziwiania ładnych figurek rośnie!

W marcu możemy się spodziewać premiery Nieustraszonych: Afryka Północna od wydawnictwa Ogry Games. W grze dowodzimy brytyjską grupą specjalistów od walk pustynnych lub jednostką konwencjonalnych sił włoskich. W trakcie serii misji staramy się zdobywać, utrzymywać lub niszczyć kluczowe cele. Gra stanowi samodzielny ciąg dalszy gry Nieustraszeni: Normandia, który wprowadza pojazdy, nowe jednostki, akcje i cele, większą asymetryczność rozgrywki i jedenaście nowych scenariuszy.

Na kickstarterze kończy się pledge manager do gry Beast, asymetrycznej gry ukrytych ruchów z mechaniką jeden przeciw wielu, w której gracze, jako nieustraszeni łowcy, zmierzą się z budzącym grozę monstrum, w które wcieli się jeden z graczy. Polską wersję zapowiedziała Galakta, ale podczas kampanii można zdobyć masę fantastycznych rzeczy, które się odblokowały. Grę możecie jeszcze wspierać tutaj.

Ciekawe premiery

Tekhenu: Czas Seta to dodatek do ciepło przyjętej gry Tekhenu. Egipt stał się za mały dla swoich władców i coraz częściej patrzą poza granice swojego państwa. Czas Seta w jeszcze bardziej rozwija elementy gry podstawowej, wprowadzając nową akcję boga Seta wraz z osobną planszą, trzy nowe kolory kości, a także niespotykane dotąd meeple Wojowników i kapłanów. Jeżeli podstawka oferowała dużo kombinowania, to w połączeniu z dodatkiem jej poziom wzniósł się jeszcze bardziej. Dodatek można kupić tutaj.

Bór to strategiczna gra planszowa, w której wcielimy się w zaklinaczy leśnych stworzeń, przyrządzających magiczne mikstury w tajemniczym lesie. Bór łączy proste zasady oparte na rzutach kośćmi ze sporym ładunkiem strategicznym area control i worker placement. W czasie rozgrywki możemy obrać kilka strategii, skupiając się na jak największej kontroli obszarów albo też umiejętnie rozporządzać swoimi robotnikami.

 

W tym tygodniu opisaliśmy:

Gloomhaven Szczęki Lwa – recenzja – lwiątko szczerzy zęby na mamusie

Planszówkowi kurierzy – recenzja – szybka zabawa dla całej rodziny

Odmęty Grozy – recenzja – coś złego czai się w głębinach.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Co obejrzeć w weekend? Netflix, Amazon Prime, HBO Go i kino w lutym
Następny Kroniki Zbrodni - recenzja - czy rozwiążesz sprawę zanim skończy Ci się czas ?