Planszówkowa wishlista ekipy BigBadDice – poradnik prezentowy


Do Świąt pozostało 10 dni – najwyższa pora na dopięcie planów na dni wolne oraz na ostatnie zakupy prezentowe. Większość ekipy bigbadidce.pl jest zażartymi graczami planszowymi. W związku z tym, dzisiejszy post to nasza planszówkowa wishlista – jako lekki uśmiech w stronę naszych najbliższych oraz ujawniamy nasze osobiste rekomendacje.

Listę zaczniemy od naszych naczelnych speców od gier planszowych – recenzje Martina i Tomasza pojawiają się na stronie kilka razy w tygodniu.

Martin

Primal: The Awakening

Gra nie jest jeszcze dostępna na rynku, można ją nabyć jedynie w preorderze, co stanowi świetną opcję prezentową. To kooperacja osadzona w świecie fantasy, w którym ludzie walczą o przetrwanie w dziczy. Wcielamy się w rolę myśliwych walczących z potwornymi stworzeniami i odkrywających tajemnice ich pochodzenia. Figurki w zestawie!

Planszówkowa wishlista

Tomasz

Descent: Legendy Mroku

Descent do ogromna (fizycznie) gra z masą figurek i gwarantowanym spędzeniem mnóstwa czasu przy składaniu kartonowych elementów. Gracze wcielają się w bohaterów walczących ze złem. Podczas rozgrywki zdobywamy ekwipunek, komponenty do tworzenia nowych zabawek oraz rozwijamy nasze umiejętności. W poprzednich odsłonach piąty gracz był mistrzem gry i to on kierował złolami, tym razem tę rolę przejmuje aplikacja.

Marvel United

Planszówkowa wishlista

Ciekawa gra dla fanów MCU. Możliwość wcielenia się między innymi w Hulka, Iron Mana, Kapitana Amerykę czy Czarną Wdowę. Wszystko, by obronić świat przeciwko „wielkiej trójcy” – Red Scullowi, Ultronowi i Taskmasterowi. Proste zasady, szybka i angażująca rozgrywka oraz możliwość wcielenia się w ulubionego herosa. Czego więcej można sobie życzyć?

Adix

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Gra oparta na systemie Pandemic. To kooperacja, w której każdy z graczy wciela się w jednego z bohaterów Azeroth i wspólnie podejmuje walkę z  Królem Liszem. Do walki z ghulami i innymi nieprzyjaciółmi wykorzystamy unikalne umiejętności postaci, ale wymagana jest ścisła współpraca pomiędzy uczestnikami rozgrywki. Plusem są dołączone figurki postaci!

Dark Souls. Gra Karciana

Planszówkowa wishlista

Każdy kto zna Adixa wie, że Adix ma słabość do Soulsów. A połączenie tego świata z grami planszowymi brzmi jak jego idealny miks. Wcielamy się w Zabójcę, Rycerza, Herolda albo Czarodzieja i wyruszymy na przygodę pełną wrogów, bossów i walki. Może wyjść z tego ciekawa kooperacja.

Kasia

Wyspa Kotów

Długo czekałam na polską edycję tej gry. Jej głównym celem jest ratowanie koteczków przed złym Lordem Veshem.  W grze wcielamy się w obywatela Squalls End, który wyrusza na misję ratunkową na Wyspę Kotów. Musimy uratować ich jak najwięcej zwierząt, łącząc i utrzymując rodziny razem.

Kroniki Zbrodni: 2400

Planszówkowa wishlista

Uwielbiam Kroniki Zbrodni. A możliwość przeniesienia się do Paryża w roku 2400 niezmiernie mnie ekscytuje. Co czeka mnie w Kronikach 2400? Śledztwo prowadzone pośród wszechobecnych androidów i ludzi z cyberwszczepami. Ba, będę mogła przenosić dochodzenie do cyberprzestrzeni. Bardzo, bardzo jestem ciekawa tej gry.

 

Jaka jest Wasza planszówkowa wishlista? Jakie gry przyniesie Wam Mikołaj?

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio USB-C to złącze, które chciałoby rządzić wszystkimi
Następny Dark Souls: Gra karciana - Recenzja - mroczno, trudno i kooperacyjnie.