Sony ujawniło kolejne tytuły, które pojawią się w ofercie Playstation Plus do pobrania za darmo. W co zagramy na święta w ramach Playstation Plus w Grudniu na Playstation 4 oraz Playstation 5?

Drugi miesiąc aktywności konsoli Playstation 5 przed nami. Czy Sony się postarało i dostarczy nam jakieś ciekawe gry do przetestowania na nowej konsoli? Pamiętajmy, że do 4 Grudnia możemy pobrać gry z poprzedniego miesiąca, czyli Śródziemie: Cień Wojny, Hollow Knight: Voidheart Edition oraz Bugsnax, które jest jednocześnie jednym z tytułów startowych na Playstation 5 i swoją premierę także miała w tym samym okresie co konsola. Osobiście zagrałem chwilę w Śródziemie (zrobiłem 20% gry) ale potem pojawiła się nowa konsola i tytuł został odłożony na półkę wstydu, a dokładnie pozycje z napisem „może kiedyś, ale zapewne nigdy”. Wszystkie dostępne gry będą także działać na Playstation 5.

Just Cause 4

Pierwszym tytułem dostępnym w grudniu w ramach Playstation Plus będzie średnio przyjęta przez graczy Just Cause 4. Jest to gra w otwartym świecie, gdzie wcielamy się w rolę Rico Rodrigueza, który to trafia do fikcyjnego państwa Solis w Ameryce Południowej. Państwo to nie tylko boryka się z problemami klimatycznymi, ale także z dyktatorem. Just Cause 4 to tak naprawdę luźna rozwałka i szerzenie chaosu z trzeciej osoby. Świat jest ogromny, twórcy chwalą się, że jest to ponad 24 tysiące kilometrów kwadratowych, których na szczęście nie musimy zwiedzać na piechotę: gra zaoferuje nam także szereg pojazdów, zarówno zwykłych, jak i bardziej oryginalnych, jak np. paralotnia czy nawet wingsuit.

Rocket Arena

Rocket Arena to sieciowa gra kooperacyjna, w której dwie trzy osobowe drużyny będą ze sobą konkurować o osiąganie zróżnicowanych celów na mapach. Gra jest podobna do znanego nam wszystkim Overwatch. Każdy z graczy wybiera jednego z dostępnych bohaterów, gdzie każdy ma trochę inne umiejętności oraz sprzęt. Rozgrywki przypominają formę deathmatch. Są trzy zróżnicowane tryby i różnią się między sobą zasadami. Ciekawostką może być także tryb kooperacyjny, gdzie gracze będą wspólnie walczyć z nadchodzącymi falami robotów. Gra została zaprojektowana przez Final Strike Games i wydana przez Electronic Arts.

Worms Rumble

Kolejny tytuł, który otrzyma swoją premierę w ramach usługi Playstation Plus, to prawie klasyczne Wormsy. Prawie, ponieważ akcja gry dzieje się w czasie rzeczywistym i jest nastawiona na walki sieciowe battle royale do 32 graczy. Za grę odpowiadają twórcy poprzednich części, czyli Team17 Digital. Z uwagi na rozgrywkę w czasie rzeczywistym, myślę że gra nie będzie posiadała ducha starych wormsów, jednak z przyjemnością ją przetestuję tak czy inaczej. Dostępne będą standardowe dla serii bronie, jak bazuka, święty banan ręczny czy też stary, dobry banan. Oczywiście bronie będą miały swoje specyficzne zachowanie, którego poznanie jest ważne do zwycięstwa. Oprócz Battle Royale, ma być także dostępny stary, dobry Deathmatch. Zgodnie z panującą modą, będą także wydarzenia, sezony czy inne okresowe elementy mające za zadanie zmusić nas do zakupu paru rzeczy czy też regularnego wracania do gry.

Podsumowanie

Osobiście mam zamiar na pewno zagrać w Worms Rumble. O ile zabawa w Battle Royale nigdy nie przypadła mi do gustu, to dynamiczny deathmatch w sosie Wormsowym może być całkiem fajnym trybem gry. Rocket Arena mnie ani trochę nie interesuje, natomiast Just Cause 4 wygląda całkiem ciekawie i chętnie bym sprawdził, jednak jest też dużo więcej ciekawych tytułów obecnie do ogrania więc prawdopodobnie Just Cause 4 trafi na tą samą półeczkę co Śródziemie. Przyzwoity pakiet gierek od sony, ale poprzedni miesiąc był znacznie ciekawszy.

Poprzednio Wyprawa do Newdale - Pierwsze wrażenia
Następny Kup prezenty małży na Święta - planszowa lista zakupowa