W lipcowym Playstation Plus otrzymamy nie dwie, a aż trzy bardzo duże tytuły dające nam zabawę na dziesiątki godzin. Jakie ciekawe gry będziemy mogli poznać?

W czerwcu otrzymaliśmy w ramach darmowego zrzutu gier dwie porządne pozycje. Call of Duty: World War II, czyli popularną odsłonę serii osadzoną w ramach drugiej wojny światowej oraz Star Wars Battlefront 2, czyli sieciową strzelankę osadzoną w świecie Gwiezdnych Wojen. Oprócz tego, w ramach Battlefront 2 będziemy mogli odbywać epickie wojny myśliwców w kosmosie i odgrywać liczne ikoniczne sceny z całej serii Gwiezdnych Wojen. Czerwcowe gry będzie można pobrać do 6 lipca, natomiast nowe pozycje będą dostępne już 7 lipca. Tym razem wyjątkowo będą to trzy tytuły z uwagi na dziesięciolecie wystartowania usługi Playstation Plus. Wróćmy jednak do listy gier, w które będziemy mogli zagrać za darmo w ramach Playstation Plus.

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration

Pierwszą grą, która na pewno wpadnie Wam w oko (o ile nie graliście, ale warto sobie także przypomnieć ten tytuł) jest Rise of the Tomb Raider w rozszerzonej edycji. W pakiecie otrzymamy oprócz podstawowej gry także możliwość zabawy z wyższym poziomem trudności (extreme survivor), dwa specjalne DLC o nazwie „Blood Ties” oraz „Lara’s Nightmare”, a nawet tryb kooperacji w ramach endurance mode. W tej części gry Lara Croft wyrusza na ekspedycję do mroźnych obszarów Syberii. Znowu będzie się ścigać z tajemniczą organizacją o nazwie trójca o odnalezienie tajemnic nieśmiertelności. W przeciwieństwie do poprzedniej części, otrzymamy znacznie większe i rozbudowane lokacje zachęcające do eksploracji i poszukiwania sekretów.

Erica

Oglądając gameplaye z gry Erica, miałem tylko jedną myśl: kolejny interaktywny film? Jest to gra przygodowa skupiona na opowiadaniu historii. Ciężko nawet nazwać tą pozycję grą, gdyż rozgrywka jest ograniczona do absolutnego minimum, wymagając od gracza działania tylko raz na jakiś czas. Będziemy wykonywać takie czynności jak przewracanie kartek w książce lub też ocierać łzy z policzków dziewczyny. Najciekawsze jest to, że te prozaiczne rzeczy mają wpływ na dalszy przebieg rozgrywki, co skutkuje tym, że gra jest nieliniowa. Sama gra opowiada historię kobiety o imieniu Erica, ofiary przerażającego dzieciństwa, którego to demony męczą ją do dzisiejszego dnia.

NBA 2K20

Ostatnia gra, która dla mnie osobiście jest najmniej interesująca to NBA 2k20. Nie wiem, czy wiele można powiedzieć o tej grze. To kolejny symulator sportowy, tym razem koszykówki. Gra ma stawiać na realizm, dzięki czemu ładnie odwzorowuje działanie graczy oraz ich zagrywki. Niektórych czytelników (lub też czytelniczki) może zainteresować fakt, że w tej części zostały dodane żeńskie ligi oraz zespoły. Gra oferuje zarówno rozgrywkę single player jak i multiplayer na dzielonym ekranie oraz przez internet.

Podsumowanie

Jak podobają Wam się gry w tym miesiącu? Szczerze mówiąc, ja chętnie wrócę tylko do serii Tomb Raider, ale mam ją już na PC, więc nie jestem pewien czy mam ochotę męczyć się z padem akurat w tej grze. Jednocześnie Erica wydaje się być właśnie taką grą, która mnie interesuje, gdyż jednak wolę wymagającą rozgrywkę niż zabawę w film. Jak chcę obejrzeć film, to go oglądam, a nie w niego gram. NBA to totalnie nie moja bajka. Dajcie koniecznie znać co myślicie.

Poprzednio Najlepsze premiery gier na PC i Playstation 4 – Lipiec 2020
Następny Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga - recenzja - królestwo kiczu