Sony ogłosiło nowe gry, które pojawią się w ramach Playstation Plus w listopadzie 2020 roku. Muszę przyznać, że tym razem naprawdę się postarali i będzie w co grać.

Zanim jednak przejdziemy do nowych gier, przypomnijmy w ciekawego mogliśmy zagrać w poprzednim miesiącu. Do 5 listopada możecie dodać do swojej biblioteki dwie gry: ciekawą grę fabularną Vampyr oraz jedną z odsłon popularnej serii gier wyścigowych, czyli Need for Speed: Payback. Można śmiało powiedzieć, że w październiku Sony po prostu się nie wykazało. Oczywiście jest to moja subiektywna opinia i żadna z tych gier po prostu nie przypadła mi do gustu, chociaż szczerze mówiąc nie sądzę by wiele osób myślało inaczej. W tym jednak miesiącu otrzymaliśmy dwie gry z najwyższej pułki. I co najważniejsze, w obie zagramy także na Playstation 5.

Śródziemie: Cień Wojny

Cień Wojny to kontynuacja innowacyjnej gry Cień Mordoru, gdzie radośnie mogliśmy wpływać na złożoną sytuację polityczną w Mordorze. Kontynuacja nie zmienia się za bardzo w stosunku do oryginału. Otrzymamy nowe możliwości działania w ramach bardzo rozbudowanego systemu Nemesis, który dbał o hierarchię dowódców brutalnego społeczeństwa orków. Sam Cień Wojny to graz otwartym światem ze wszystkimi swoimi zaletami oraz wadami. Będziemy eksplorować Mordor na piechotę lub na grzbiecie jednego z licznych wierzchowców. Sama walka będzie oparta na dynamicznym systemie ataków i kontr, który znamy także z innych gier np. z serii Batman. Zdecydowanie warto zagrać w Cień Wojny.

Hollow Knight: Voidheart Edition

Hollow Knight to taki mój guilty pleasure, które sobie uruchamiam kiedy mam chwilkę już od dobrych paru lat. Co ciekawe, nigdy gry nie ukończyłem po prostu bawiąc się z tą wymagającą soulsową platformową. Posiada wysoki poziom trudności oraz wymagających bossów, jednocześnie jest okraszona cudowną, bajkową grafiką oraz naprawdę dobrym soundtrackiem. Hollow Knight, podobnie jak seria Dark Souls, jest grą która po prostu nie może się znudzić i jeżeli się wciągnięcie, to na pewno będziecie wracać do niej regularnie. Voidheart Edition to czyste złoto, bo jest to edycja przygotowana specjalnie na konsole w której zawarte są wszystkie cztery dodatki.

Bugsnax

I teraz ciekawostka, bo otrzymamy nie dwie, a trzy gry, z czego Bugsnax będzie dostępne tylko na Playstation 5. Pozostałe dwie gry będziemy mogli ogrywać zarówno na Playstation 4, jak i nadchodzącej nowej konsoli. Bugsnax otrzyma właśnie swoją premierę w ramach Playstation Plus, gdyż ta gra nie ujrzała jeszcze światła dziennego. Bugsnax to przygodowa gra akcji, w której będziemy eksplorować całkiem sporą wyspę i jednocześnie zajmiemy się łapaniem tego co na niej żyje. Będziemy do tego wykorzystywać różnego rodzaju przynęty oraz pułapki, a trudniejsze truskawkorobaki czy inne cytrynowe mrówki będą też i trudniejsze do złapania.

Poprzednio FIFA 21 - Recenzja - Ostrożna ewolucja
Następny Najlepsze premiery gier na PC i Playstation 5 – Listopad 2020