Po bardzo, naprawdę bardzo dobrym styczniu i ofercie od Sony, czas na kolejny miesiąc. Czy będzie lepiej czy gorzej? Sprawdźcie najnowsze gry z Playstation Plus z nami!

Przypomnijmy, w poprzednim miesiącu otrzymaliśmy trzy naprawdę dobre tytuły. Pierwszym z nich był Greedfall: bardzo sympatyczny, gothicopodobna gra action rpg z klimatem kolonizacyjnym w tle. Drugą grą, którą gorąco polecam jest Maneater, czyli bardzo luźna zabawa w … rekina. Pożeranie innych ludzi czy też rośnięcie i zdobywanie coraz bardziej zwariowanych mutacji jest bardzo wciągające, zresztą sprawdźcie jeszcze raz naszą recenzję. Ostatnią grą, był Shadow of the Tomb Raider, czyli trzecia odsłona oraz zwieńczenie trylogii o nowej Larze Croft. Nie jest to gra tak dobra, jak poprzednie dwa tytuły (zarówno z tej listy, jak w porównaniu do poprzednich Tomb Raiderów), ale pewne jej elementy zasługują na wyróżnienie i miło je wspominam, zwłaszcza utracone lokacje, często ciekawsze od samej gry. Te gry możecie dodać do biblioteki do 1 lutego. Od piątego dnia miesiąca dostępne będą trzy nowe gry. Jakie? Zapraszam do zestawienia!

Control

Pierwszym tytułem, o którym muszę wspomnieć jest Control i to nie byle jaki, ale w edycji Ultimate (Ultimate Edition). Jest to gra od studia Remedy Entertainment, które odpowiada między innymi za grę Alan Wake. W Control wcielamy się w dyrektorkę tajemniczej organizacji zajmującej się badaniem różnych paranormalnych zjawisk, nie zawsze możliwych do wyjaśnienia nawet przez twórców gry. Control to świetna gra w klimacie starszych filmów kryminalnych oraz thrillerów, podszyta tajemnicą oraz emocjami tworzonymi dzięki różnym wyzwaniom, mocom oraz przeciwnikom których spotykamy na drodze. Zdecydowanie najmocniejszy tytuł tego zestawienia, zresztą sprawdźcie naszą recenzje gry Control.


Concrete Genie

Concrete Genie to gra wyjątkowa, w którą niestety nie miałem jeszcze okazji zagrać. Mam jednak zamiar to nadrobić. Jest to mieszkanka gry akcji, eksploracyjnej oraz kreatywnej. Dokładnie tak, w tej przygodowej grze akcji wcielamy się w postać Asha, który odkrywa, że jest w stanie ożywiać malunki na ścianach za pomocą magicznego pędzla. Akcję obserwujemy z trzeciej osoby, rozgrywka jest luźna, lekko arcadowa i pozwala nam np. na skakanie na dachach. Wyróżnikiem jednak Concrete Genie jest możliwość malowania na ścianach oraz ożywiania malunków. Jest to bardzo rozbudowana mechanika, która wyróżnia grę na tle innych tytułów z tego gatunku.


Destruction AllStars

Ostatni tytuł ma swoją premierę jedynie na konsoli Playstation 5 i będzie wykorzystywać ostatnie soki z najnowszej konsoli Sony. Gracz wciela się w uczestnika, który bierze udział w brutalnych i ekstremalnych zawodach wyścigowych. Podstawowym jednak elementem nie będzie dotarcie do mety, a niszczenie samochodów przeciwnika. Będziemy więc się ścigać, ale i także zderzać z samochodami wroga. Każdy kierowca będzie posiadać swój wyjątkowy samochód oraz szereg umiejętności, a wygrana będzie zależeć nie tylko od szybkości, ale i spełniania dodatkowych celów misji. Pomogą nam w tym różne ciekawe mechaniki, jak np. możliwość wyrzucenia innego gracza z samochodu i zajęcie jego miejsca.

Podsumowanie

Podobnie jak w poprzednim miesiącu i tym razem Sony zaproponowało trzy bardzo przyzwoite tytuły. Może, przynajmniej w moim odczuciu, lekko one odstają od styczniowego zestawienia, ale nie mogę też powiedzieć, że są to złe gry. Zwłaszcza w Destruction AllStars chętnie zagram i sprawdzę, co ciekawego Sony przygotowało dla użytkowników Playstation 5. Niespecjalnie lubię gry wyścigowe oraz sieciowe, jednak chętnie sprawdzę, czy uda się twórcom zatrzymać mnie na dłużej.

Poprzednio King Arthur: Knight's Tale - Wrażenia z wczesnego dostępu!
Następny Kingdom Rush Elemental Uprising - pierwsze wrażenia