Sony nas rozpieszcza – w tym miesiącu otrzymamy dwa kolejne konkretne tytuły z najwyższej półki jakościowej wśród gier wydanych na konsolę Playstation 4.

Gracze będą mogli dodać dostępne gry już 3 marca 2020 roku, bez żadnych dodatkowych opłat. Oczywiście oferta dotyczy tylko abonentów usługi Playstation Plus. Wszyscy posiadacze tej usługi będą mogli dodać do swojej biblioteki następujące dwie gry.

Shadow of the Colossus

Gra oryginalnie wydana na Playstation 2 w 2005, która doczekała się soczystego remastera w 2018 roku i możemy w nią się bawić także na Playstation 4. W grze będziemy wcielać się w młodego chłopaka, który aby przywrócić do życia swoją dziewczynę, będzie musiał pokonać 16 olbrzymich kolosów. Gra charakteryzuje się epickimi walkami z bossami na których będziemy mogli się np. wspominać (duża różnica rozmiarów). Oprócz tego będziemy przemieszczać się po obszernym otwartym świecie, a samych bossów, czyli tytułowych kolosów będziemy musieli wytropić. Wrogowie są zróżnicowani (nie tylko bossowie, ale i zwykłe potworki) oraz posiadają własne unikatowe słabości i silne cechy. Dodatkowo będziemy mogli przemieszczać się na wierzchowcu, który także wspomoże nas w trakcie gry. Gra posiada ocenę 91/100 w serwisie Metacritic.


Sonic Forces

Kolejna gra to wydana w 2017 roku pozycja od SEGA, stworzona przez Sonic Team. Sonic Forces, bo o niej mowa, to oczywiście soczysta i dynamiczna platformówka, w której będziemy wcielać się nie tylko w głównego bohatera, ale także w jego różne wcielenia. Będziemy przebiegać przez kolejne poziomy próbując uniknąć pułapek oraz zdobyć jak najwięcej złotych pierścieni. Gra jest bardzo dynamiczna, jak zapewne pamiętamy Sonic jest bardzo szybkim jeżem, a dodatkowo będziemy zdobywać kolejne przyspieszenia, które dalej zwiększą prędkość naszego bohatera.


Pamiętajcie, że Playstation Plus to nie tylko nowe gry co miesiąc – dzięki tej usłudze będziecie mogli korzystać z funkcji online większości gier, a dodatkowo otrzymacie dostęp do wyjątkowych rabatów w sklepie playstation na kolejne gry. Sam nie raz z nich korzystam, zwłaszcza jak coś z mojej listy życzeń trafi do atrakcyjnej promocji. Ciągle czekam na dobrą promocję do Divinity Original Sin 2.

Poprzednio DC vs. Marvel - porównanie postaci - Sztuczna inteligencja w służbie zła
Następny Elderborn - Recenzja - Action Fantasy Hack & Slash