PlayStation Plus na październik 2023 – CO NOWEGO W PLUSIE?


Sony przedstawiło właśnie nową ofertę w PlayStation Plus na październik 2023 r. Jakich darmowych gier możemy się spodziewać w plusie?

Wszyscy aktywni subskrybenci Playstation Plus będą mogli pobrać trzy gry na platformy PlayStation 4 i PlayStation 5:

 • The Callisto Protocol – survival horror z perspektywy trzeciej osoby, którego akcja rozgrywa się na księżycu Jowisza Kallisto.
 • Farming Simulator 22 – symulator rolnictwa, w którym gracze mogą zarządzać własnym gospodarstwem rolnym.
 • Weird West – przygodowa gra akcji z elementami RPG, w której gracze wcielają się w różne postacie, aby odkryć tajemnice Dzikiego Zachodu.

Oferta będzie dostępna od 3 października do 6 listopada 2023 roku.

The Callisto Protocol

The Callisto Protocol to survival horror z perspektywy trzeciej osoby, którego akcja rozgrywa się na księżycu Jowisza Kallisto w roku 2320. Kallisto to mroczny i izolowany świat, który stanowi idealne tło dla horroru. Gracz wciela się w Jacoba Lee, więźnia Czarnego Żelaznego Więzienia, który musi uciec z zakładu po wybuchu tajemniczej epidemii, która przemienia więźniów w przerażające bestie. Jacob musi wykorzystać zarówno broń wręcz, jak i na odległość, aby przetrwać. Do jego dyspozycji jest również unikalna broń grawitacyjna, która pozwala mu manipulować wrogami i otoczeniem. Grę wyróżnia przede wszystkim klimatyczna oprawa audiowizualna. Środowiska są ciemne i pełne mroku, a efekty dźwiękowe potęgują uczucie grozy. System walki jest brutalny a gracze mają do dyspozycji szeroki wybór broni, a także możliwość wykorzystania otoczenia do walki z wrogami. Zobacz recenzję innej gry w podobnym klimacie – Dead Space w wersji Remaster.

The Callisto Protocol to produkcja, która oferuje wiele elementów, które spodobają się fanom gatunku, ale nie jest to produkcja wybitna – dobrze więc, że można ją ograć w Plusie.

Farming Simulator 22 to symulator rolnictwa, który pozwala graczom zarządzać własnym gospodarstwem rolnym w trzech różnych lokalizacjach: w południowej Francji, na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych i w europejskich Alpach. Gra oferuje szeroki wachlarz możliwości, od uprawy roślin i hodowli zwierząt po leśnictwo i przetwórstwo. Gracze mogą budować swoje gospodarstwa od podstaw lub korzystać z gotowych schematów.

Farming Simulator 22 to doskonała propozycja dla fanów symulatorów rolnictwa. Niewątpliwe plusy to realistyczna grafika, rozbudowany system rozgrywki i tryb wieloosobowy.

Weird West

Weird West to przygodowa gra akcji z elementami RPG, która oferuje unikalną mieszankę gatunków. Gra rozgrywa się w alternatywnym XIX wieku, w którym występują elementy westernu, fantasy i horroru. Fabuła Weird West to złożona historia, która rozgrywa się w pięciu osobnych opowieściach. Każda opowieść opowiada o losach innego bohatera, który przemierza Dziwny Zachód. Bohaterowie ci są bardzo różni od siebie, zarówno pod względem osobowości, jak i umiejętności. Są wśród nich:

 • Dorothy, dawna łowczyni nagród, która szuka zemsty za śmierć swojego brata.
 • Brigitte, świnioczłek, która próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie.
 • Jericho, Indianin, który walczy o przetrwanie swojego plemienia.
 • Jane, wilkołak, która próbuje kontrolować swoją moc.
 • Lemuel, czarownik, który poszukuje sposobu na powstrzymanie nadchodzącej katastrofy.

Opowieści te są ze sobą połączone, a decyzje podjęte w jednej z nich mogą mieć wpływ na wydarzenia w innych. Gracze mogą więc kształtować świat Weird West swoimi działaniami.  Każda z opowieści porusza też inne tematy, takie jak zemsta, odkupienie, wybaczenie i inne. Gracze mogą więc odkrywać mroczne tajemnice Dzikiego Zachodu i poznawać jego mieszkańców. System rozgrywki jest dynamiczny i wymagający. Gracze muszą uważać na otoczenie i być przygotowani na różne sytuacje. Gra oferuje również interesującą historię, która jest pełna zwrotów akcji. Fabuła jest wciągająca i angażująca, a gracze będą chcieli dowiedzieć się, co się dzieje w Weird West. Zobacz naszą recenzję innej gry w podobnym klimacie – Hard West 2.

To produkcja, która spełni oczekiwania fanów przygodowych gier akcji.

Informacje o PlayStation Plus

PlayStation Plus to subskrypcja dostępna dla posiadaczy konsol PlayStation. W zależności od wybranego planu, gracze mogą cieszyć się różnymi korzyściami. W ramach PlayStation Plus Essential uzyskują co najmniej dwie gry miesięcznie za darmo, opcję rozgrywki online oraz specjalne promocje. PlayStation Plus Extra oferuje dostęp do biblioteki przeszło 400 gier, natomiast PlayStation Plus Premium umożliwia streamowanie gier z wcześniejszych edycji konsol.

Cennik subskrypcji prezentuje się następująco:

 • PlayStation Plus Essential: 1 miesiąc za 37,00 zł, 3 miesiące za 100,00 zł, roczna opłata wynosi 295,00 zł.
 • PlayStation Plus Extra: 1 miesiąc to koszt 58,00 zł, 3 miesiące to wydatek 165,00 zł, a rok subskrypcji to 520,00 zł.
 • PlayStation Plus Premium: 1 miesiąc w cenie 70,00 zł, 3 miesiące za 200,00 zł i roczny abonament za 630,00 zł.

Subskrypcje można nabyć w PlayStation Store oraz u autoryzowanych partnerów.

Które gry planujecie ograć z listy gier PlayStation Plus na październik 2023?

Poprzednio Premiery VOD w końcówce września - Netflix, HBO i inne!
Następny Turing Machine - recenzja - warunki i algorytmy!