Przed nami kolejny miesiąc i nowe gry, które otrzymamy w ramach usługi Playstation Plus. W przeciwieństwie jednak do lipca, nie otrzymamy trzech gier, a dwie, do tego skierowane do całkowicie różnej grupy odbiorców.

Czy udało Wam się ograć gry z poprzedniego miesiąca, które Sony tak hojnie nam udostępniło w ramach Playstation Plus? Mi szczerze mówiąc nie udało się, a wszystko przez tytuły które obecnie ogrywam, głównie nowości, co zapewne wiecie obserwując nasz kanał na YouTube. Przypomnijmy więc, w lipcu otrzymaliśmy pełną edycję Rise of the Tomb Raider, interaktywny film o nazwie Erica oraz NBA 2K20. O ile pierwsze w dwa tytuły chętnie zagram kiedy będę miał więcej wolnego czasu (czyli nigdy), to NBA 2k20 ani trochę mnie nie rusza i nie zachęca. To po prostu nie jest mój typ gier. Co natomiast otrzymamy w sierpniu?

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered

Zdecydowanie najciekawszy tytuł to Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered, czyli odświeżona wersja tej gorszej części Modern Warfare, która jednak dalej jest dosyć interesującą grą. W wersji Remastered otrzymamy dostęp jedynie do odnowionej kampanii fabularnej, która na stałe już zapisała się w historii gier komputerowych i na konsole głównie dzięki misji Nic po rosyjsku (No russian), gdzie jako zamachowiec w przykrywce atakowaliśmy lotnisko pełne cywili. Modern Warfare 2 posiada kampanię skierowaną do ludzi o mocnych nerwach, chętnych na akcję pełną klimatu rodem z sensacyjnych filmów akcji. Mi osobiście przypomina się film Olimp w Ogniu, który powstał parę lat później. Podstawowy Modern Warfare 2 miał premierę w 2009 roku, a wersja kampanii Remastered w 31 marcu 2020 roku. Sama kampania trwa około pięciu godzin, więc prawdopodobnie zrobimy z niej krótką serię na naszym kanale – bo jak dają za darmo, to czemu nie?

Fall Guys: Ultimate Knockout

Druga gra, która mnie raczej nie zainteresuje, ale może być bardzo przydatna graczom oraz graczkom z młodszym stażem wiekowym, jest Fall Guys: Ultimate Knockout. Jest to gra multiplayer, w której nawet 60 osób będzie jednocześnie pojedynkować się na obszernej arenie. Najciekawsze jest jednak to, że gra otrzyma swoją premierę już 4 sierpnia i na platformie Steam będzie kosztowała 71,99 zł w dniu premiery. Natomiast użytkownicy Playstation Plus otrzymają ją za darmo także tego samego dnia. Sama rozgrywka będzie bardzo zróżnicowana i raczej family friendly – będziemy się bawić w berka czy też próbować zepchnąć innych graczy z ruchomej areny. Gra będzie bardzo kolorowa i posiadać ma zaawansowany silnik fizyki, którą będzie można wykorzystywać w zabawie. Jednym słowem – idealna i zabawna sieciówka dla młodszych graczy. W klasyfikacji PEGI, grę mogą podziwiać już trzylatkowie, więc może to być idealny tytuł by wprowadzać młodszych graczy w rozgrywki sieciowe. Na pewno będzie to lepsze rozwiązanie niż Fortnite. Zdecydowanie warto dodać ją do biblioteki, nawet jeżeli sami nie macie zamiaru grać, to może być świetnym wyjściem w momencie, kiedy wpadną do Was znajomi z dzieckiem. Dla mnie do tej pory takim tytułem był Psi Patrol: Rusza do Akcji 🙂 Polecam!

Podsumowanie

Przyznam szczerze, że mimo braku jakichś dużych tytułów, to obie gry prezentują się całkiem przyzwoicie. Pierwsza z nich na pewno zaoferuje parę godzin fantastycznej zabawy z kampanią fabularną, a druga może stanowić fajne rozwiązanie dla rodziców, by pograć ze swoimi pociechami lub też żeby oni mogli zakosztować swoich pierwszych potyczek sieciowych w ramach bezpiecznego środowiska. Nieźle Sony, całkiem nieźle. Wszystkie gry będą dostępne od 4 sierpnia 2020 roku.

Poprzednio Frostpunk TVADGYCGJR to nadchodzący dodatek On the Edge! Kiedy premiera?
Następny Tainted Grail Upadek Avalonu - Po Jednej Partii