Sony rozpoczyna nowy rok mocno, ponieważ zaoferuje aż trzy bardzo ciekawe oraz grywalne gry. Zainteresowałem? Czytajcie dalej i dowiecie się wszystkiego.

Rozpoczyna się więc trzeci miesiąc od premiery konsoli Playstation 5. Sony jeszcze nie do końca ogarnęło temat dostępności konsol, a zapotrzebowanie jest olbrzymie. Nic zresztą dziwnego, gdyż pierwsze gry na nowej konsoli pokazują, jak wiele frajdy daje Playstation 5. Teraz właściciele Playstation Plus będą mogli zagrać w trzy nowe tytuły całkowicie za darmo. Pamiętajmy przy tym, że w poprzednim miesiącu otrzymaliśmy Just Cauce 4, Worms Rumble oraz Rocket Arena, trzy raczej średnie tytuły. Możecie je dodać do biblioteki jeszcze do 5 stycznia, potem pojawią się nowe gry do udostępnienia. Co ciekawe, to pierwszy raz chyba, kiedy wszystkie trzy tytuły zostały przez nas wcześniej zrecenzowane, dlatego też przy opisie każdej z gier dam moje linki do recenzji. Wszystkie poniższe gry będą działały na Playstation 5, jednak ostatnia z nich będzie ekskluzywna tylko dla konsoli w poniższym zestawieniu.

Shadow of the Tomb Rider

Tą grę Sony powinien w drodze wyjątku udostępnić jeszcze przed 1 stycznia, wiecie, chodzi o mema. Niestety jednak będziemy mogli zagrać w Shadow of the Tomb Rider dopiero w nowym roku, więc nie liczcie na namiętny wieczór sylwestrowy z Shadow of the Tomb Rider (chyba że macie lub sobie kupicie, ale teraz to raczej głupi pomysł). Jest to gra przygodowa, w której wcielamy się w sławną panią archeolog Larę Croft. Gra jest zwieńczeniem bardzo dobrej trylogii, niestety trochę odstaje jakościowo od poprzednich części. Na szczególną uwagę zasługują jednak specjalne miejsca które można odkryć w Shadow of the Tomb Rider oraz naprawdę niecodzienne zagadki. Oprócz tego Rzućcie okiem także na moją recenzję gry Shadow of the Tomb Rider.


Greedfall

Kolejny tytuł to gra Action RPG, dające luźne skojarzenia z kultową w naszym kraju serią gier Gothic. Greedfall to długa i intensywna przygoda podczas podboju nowego kraju, kiedy to kolonizatorzy na nowych ziemiach będą próbować odnaleźć lekarstwo na niszczącą ich kraj tajemniczą chorobę. Greedfall to klimat zderzenia kultur, kolonizacji nowych światów, eksploracji dżungli, antycznych ruin oraz walki z potężnymi przeciwnikami. Oczywiście będziemy też odblokowywać towarzyszy i budować u nich zaufanie. Ten system bardziej przypomina Mass Effect lub Dragon Age. Recenzję gry Greedfall możecie przeczytać klikając o tu 🙂 Możecie ją także obejrzeć, gdyż wtedy już powoli zaczynałem nagrywać montowane recenzje na kanale. Nie jest to mój najlepszy produkt, dopiero się uczyłem, ale myślę że odpowie na nurtujące Was pytania.

YouTube player


Maneater

I ostatnia gra, tym razem dostępna tylko na Playstation 5 to Maneater. Kurde, ale dobrze bawiłem się przy tym tytule. Wcielamy się w tej grze w rekina ludojada i naszym celem będzie ewoluowanie i sianie zamętu. Z małego rekinka wyrośniemy na potężną bestię niszczącą nawet duże statki. Gra jest zrobiona bardzo na luzie, a nasze kroki (pływy?) opisuje przezabawny narrator, który opowiada w tonie filmu dokumentalnego. Chętnie ukończę tą grą ponownie. Podobnie jak przy poprzednich tytułach, mam dla Was gotową recenzję gry Maneater. I tutaj także odnajdzie się nagrana recenzja.

YouTube player

Podsumowanie

Już na początku roku 2021 Sony zaoferuje nam trzy dobre tytuły. Nie są to hity z najwyższej półki, ale po prostu dobre i dające sporo zabawy tytuły. Osobiście chętnie zagram w nie wszystkie, właściwie to przypomnę, gdyż każdą z nich już wcześniej ukończyłem i bardzo miło wspominam. Najchętniej jednak splatynkowałbym Maneater na konsoli Playstation, gdyż wcześniej grę ukończyłem na PC. Chętnie także ponownie wrócę do Teer Fradee w Greedfall, jednak tą grę już ukończyłem na Playstation 4 i nie mam dużego parcia. Dobrze jednak ją wspominam i także gorąco polecam. Mam nadzieję że Sony zachowa tendencję i będzie dalej oferować tak dobre tytuły.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Cyberpunk 2077 - jak odblokować wszystkie zakończenia? (w tym sekretne) - Poradnik
Następny Najlepsze premiery gier na PC i Playstation 5 – Styczeń 2021