Początek miesiąca na Netflixie, HBO GO i w kinie – premiery października


LEGALLY BLONDE, Alanna Ubach, Reese Witherspoon, Jessica Cauffiel, 2001

Co przyniesie za sobą początek nowego miesiąca na Netflixie, HBO GO albo w kinie? Zapraszamy do najnowszego zestawienia premier z tego tygodnia. Lista jest długa i idealna na nadchodzące, deszczowe dni.

NETFLIX

Lighthousepoczątek miesiąca na Netflixie HBO GO i w kinie

Premiera : 27 września

Film powstały ze współpracy amerykańsko – kanadyjskiej. To psychologiczny horror, nakręcony w czerni i bieli w prawie kwadratowych proporcjach 1,19 : 1. Główne role odgrywają Willem Dafoe i Robert Pattinson. Wcielają się w dwóch latarników, którzy popadają w szaleństwo, gdy burza osacza ich na odległej wyspie, na której stacjonują.

Kasztanowy Ludzik

Kasztanowy ludzik | Oficjalny zwiastun | Netflix

Premiera: 29 września

Nowy serial na netflixie! Na obrzeżach Kopenhagi tamtejsza policja, na placu zabaw, znajduje ciało martwej kobiety. Została ona brutalnie zamordowana i brakuje jej jednej ręki. Nad zwłokami wisi mały człowieczek zrobiony z kasztanów. Policjanci prowadzący śledztwo odkrywają dowód łączący kasztanowego ludzika, z zaginioną rok wcześniej i uznaną za zmarłą, córką lokalnego polityka. Seria oparta jest na powieści Sorena Sveistrupa o tym samym tytule.

Legalna Blondynka, Legalna Blondynka 2

początek miesiąca na Netflixie HBO GO i w kinie

Premiera: 1 października

Legalna Blondynka to idealna seria na babski wieczór, ale doskonale wiem, że i panom się podoba. To kultowe filmy o Elle Woods – młodej kobiecie, która decyduje się zdobyć doktorat na Harvardzie aby odzyskać swojego chłopaka. Elle zdecydowanie odstaje od pozostałych studentów, którzy nie biorą jej na poważnie, ciągle żartując sobie z jej ultrakobiecych zainteresowań. A ona za każdym razem przełamuje stereotypy blondynki i triumfuje jako odnoszący sukcesy prawnik.

P.S. Jeśli chcesz studiować prawo, bo uważasz że będzie jak w Legally Blonde, to dam Ci pewną radę – nie studiuj prawa 😉

Nikt nie ujdzie z życiem

Nikt nie ujdzie z życiem | Oficjalny zwiastun | Netflix

Premiera: 29 września

Ile kosztuje amerykański sen, o którym tak wiele ludzi marzy codziennie? Ambar postanowiła przekłuć marzenia w rzeczywistość  i wprowadza się do obskurnego, ale taniego, mieszkania w Cleveland. Wkrótce zaczyna też słyszeć krzyki i głosy a stary dom okazuje się być domem także dla duchów. Ambar nie może zgłosić swoich obaw na policję, gdyż nie przebywa w kraju marzeń zgodnie z prawem i boi się deportacji. Ucieczka z nawiedzonego domu to niebezpieczna próba przetrwania.

Diana: Musical

Diana: The Musical | Official Trailer | A Netflix Special Presentation

Premiera: 1 października

Postaci Księżnej Diany chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Podejrzewam, że jej historię zna znaczna większość Europejczyków. Diana: Musical to produkcja skierowana do fanów musicali (zwłaszcza, że przez pandemię ograniczony został dostęp do teatrów), która opowiada o życiu Księżniczki Walii. Od października będzie można obejrzeć spektakl na Broadwayu, jednak zeszłego lata został utrwalony w wersji elektronicznej i od dzisiaj można obejrzeć go na Netflixie.

HBO GO

Kolacja po amerykańsku

Premiera 29 września

Fabuła Kolacji po amerykański opowiada o liderze punkrockowego zespołu, który nieustannie szuka ucieczki oraz o młodej kobiecie, która ma obsesję na punkcie jego zespołu. Para niespodziewanie krzyżuje swoje ścieżki i rozpoczyna wspólną podróż po rozległych, podupadających przedmieściach Ameryki. To taka mroczniejsza komedia o dorastaniu, która zbiera całkiem niezłe oceny krytyków i widowni.

Kac Vegas, Kac Vegas w Bangkoku, Kac Vegas 3

początek miesiąca na Netflixie HBO GO i w kinie

Premiera: 1 października

Kac Vegasy to idealne filmy dla wieczornej, lekkiej rozrywki kiedy potrzebujesz dużo śmiechu. W zasadzie ploty każdego z odcinków są do siebie zbliżone: mamy wieczór kawalerski, po którym nie ma wspomnień, brakuje członka ekipy, ale za to rodzi się tysiące pytań o poprzedni wieczór, którego nikt nie pamięta. Jeśli jesienna aura nastawia Cię negatywnie, polecam tę serię dla rozrywki. Najlepiej z kieliszkiem wina 😉

Milion małych kawałków

Premiera: 2 października

A Million Little Pieces to książka autorstwa J.Freya, która pierwotnie sprzedawana była jako pamiętnik, następnie, po oskarżeniach o fałszerstwo literackie, przebranżowiona na pół – fikcyjną powieść.  W wersji filmowej Milion małych kawałków wyszedł kilka lat temu i do tej pory wrażenia są dosyć mierne. Opowiada o młodym człowieku uzależnionym od narkotyków, który próbując rzucić nałóg, trafia do ośrodka rehabilitacyjnego. Tam poznaje ciekawych ludzi, z którymi nawiązuje relacje i którzy odgrywają ważną rolę w jego życiu zarówno w czasie, jak i po pobycie w klinice.

Być jak James Bond

BEING JAMES BOND | Trailer

Premiera: 1 października

Być jak James Bond jest ukłonem w stronę piętnastoletniej kariery Daniela Craiga w roli agenta 007, który filmem Nie czas umierać na zawsze rozstaje się z postacią.  Daniel Craig szczerze wspomina swoją piętnastoletnią kadencję jako James Bond. Zawiera nigdy wcześniej niepublikowane materiały archiwalne od „Casino Royale” (2006) do „No Time To Die” (2021).

KINO

Nie czas umierać

NO TIME TO DIE | Final International Trailer

NO NARESZCIE! Na premierę Nie czas umierać czeka ogromna liczba widzów. Fani Jamesa Bonda będą mogli po raz ostatni zobaczyć Daniela Craiga w roli agenta 007 – aktor, po piętnastu latach żegna się z postacią. Bond, obecnie na emeryturze, na prośbę przyjaciela z CIA, powraca do akcji. Jej celem jest odbicie z rąk porywaczy uprowadzonego naukowca. Prosta misja się komplikuje, kiedy 007 natrafia na ślad niezwykle groźnego przestępcy.

Trailer: TUTAJ.

Gagarine

początek miesiąca na Netflixie HBO GO i w kinie

Gagarine opowiada historię Youriego – nastoletniego chłopca, który od lat zamieszkuje paryskie osiedle Gagarine Towers. Miejsce to widocznie zostało zainspirowane budownictwem znanym z czasów komuny, powstało w latach 60. a nazwę nosi po znanym kosmonaucie. Kiedy władze zadecydowały o zburzeniu kompleksu mieszkaniowego, Youri wraz z przyjaciółmi w dalszym ciągu wierzą, że ich domy uda się odratować. Rozpoczynają kosmiczną akcję ratunkową – uratować Gagarine Towers.

 


Poprzednie premiery:

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Dlaczego God of War Ragnarok kończy z nordycką epopeją po zaledwie dwóch grach?
Next Gamedec 🕵️ - Knight's Code, Axis Mundi, Jester, Czym jest drzewo poznania?