Podobieństwa między eSportem a pokerem


Czy wiesz, że wielu znanych pokerowych profesjonalistów miało podobny przebieg kariery, a ich korzenie w świecie gamingu wywodzą się z eSportu? To nie przypadek, że popularne nicki jak WCGRider czy ForTheSwarm, odnoszą się do popularnych gier komputerowych, takich jak Warcraft 3 lub Starcraft 2.

Popularne gry, takie jak Starcraft, Warcraft czy Counter Strike w których setki tysięcy nastolatków rywalizuje każdego dnia i które dały możliwości łączenia w grupy ludzi o podobnych zainteresowaniach i poglądach. Chociaż eSport bardzo rozwija się w ostatnich latach, to jednak na konkretne profity w postaci pieniędzy mogą liczyć tylko najlepsi, dlatego wielu graczy zainteresowanych eSportem postanowiłam przerzucić się na pokera i zaczęli odnosić gigantyczne sukcesy. 

Istnieje wiele podobieństw między eSportem, a pokerem. Przyjmy się tutaj kilku kluczowym czynnikom, które pomogły graczom eSportu odnieść sukces również przy pokerowych stołach.

Powszechny dostęp

Aby rozpocząć przygodę ze eSportem, nie potrzebujesz dużego budżetu – możesz po prostu kupić wybraną grę w cenie od 100 do 200 PLN i zacząć grę od razu. To samo dotyczy pokera, możesz rozpocząć od najniższych stawek i grać w turniejach za $1 lub nawet w darmowych eventach organizowanych przez poker roomów. Wiele internetowych poker roomów zachęca również nowych graczy do rejestracji, oferując im darmowy kapitał na start, dzięki czemu nie ryzykujesz własnych środków.

Środowisko Gry 

Gracze eSportowi mogą rozgrywać ponad 10-godzinne sesje z zachowaniem pełnego skupienia i to każdego dnia. To samo poświęcenie tyczy się również pokera online, gdzie aby odnieść sukces, trzeba rywalizować przez wiele godzin dziennie i wspinać się po kolejnych poziomach. Pokerzyści dodatkowo poświęcają sporo czasu na analizę swoich rozdań po zakończeniu sesji, a zatem spędzanie wielu godzin gry przy komputerze jest dla nich chlebem powszednim. 

Gra faworyzuje szybko myślących i wielozadaniowych

W ten sam sposób, w jaki musisz robić mikro i marko z szybkimi ruchami w grach strategicznych, takich jak Starcraft 2, w pokerze musisz radzić sobie z graniem przy wielu stołach, gdzie ciągle pojawiają się różne sytuacje. Nic dziwnego, że zarówno poker, jak i eSport faworyzują graczy, którzy potrafią szybko przetwarzać wiele informacji, a następnie podejmować działania, które wydają im się najbardziej logiczne. 

Liczy się długi okres czasu

Nie ma miejsca na krótkoterminowe myślenie w eSporcie lub pokerze – musisz stale grać najlepiej jak potrafisz i analizować błędu z przeszłości, aby wynieść z nich lekcje. Nigdy nie powinieneś jednak rozwodzić się nad porażkami z przeszłości, jeżeli chcesz zostać świetnym graczem w jednej z tych dziedzin. Musisz wejść w tzw flow, jeżeli chcesz grać optymalnie przez długi czas, a profesjonalni esportowcy oraz pokerzyści opanowali tą umiejętność do perfekcji. 

Zarówno profesjonalna gra w pokera, jak i bycie profesjonalnym graczem eSportu wymaga dużo poświęcenia i podobnych umiejętności, aby się w nich rozwijać, dlatego wielu graczy z sukcesem zmieniło swoją profesję ze świata eSportu do pokera. Może ten artykuł definiuje również Ciebie? 

Poprzednio New World - Kilka porad dla początkujących
Następny PS Plus październik 2021 - co przyszykowało Sony?