Pokemon Scarlet i Violet sprzedają się w ponad 10 milionów sztuk w ciągu trzech dni i ustanawiają rekord Nintendo


Pokemon Scarlet i Violet nie tylko sprzedały się w imponującej ilości ponad 10 milionów sztuk w ciągu pierwszych trzech dni od premiery, ale także odpowiadają za „najwyższy globalny poziom sprzedaży dowolnego oprogramowania na dowolnej platformie Nintendo” w tym okresie.

Pokemon Scarlet i Violet pojawiły się na całym świecie 18 listopada 2022 r., a te dane dotyczące sprzedaży od Nintendo obejmują zarówno wersje pudełkowe, jak i do pobrania.

Dla porównania, Pokemon Sword i Shield sprzedało się w ponad sześciu milionach egzemplarzy w pierwszym tygodniu, co było rekordem dla najszybciej sprzedającego się tytułu Switcha w tamtym czasie.Switch widział wiele tytułów Pokemon od 2017 roku, w tym Pokemon: Let’s Go, Pikachu! i Let’s Go, Eevee!, Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl oraz Pokemon Legends: Arceus, ale dopiero wydanie Pokemon Sword i Shield ustanowiło rekord dla najszybciej sprzedającego się tytułu.

Te wyniki sprzedaży zostały osiągnięte pomimo pewnych rażących problemów technicznych nękających Pokemon Scarlet i Violet. Biorąc to pod uwagę, wyniki sprzedaży Pokemon Scarlet i Violet związanych z tymi błędami wydaje się być czymś wyjątkowym.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Gry planszowe pod choinkę dla dwóch osób - edycja 2022 r.
Następny Najlepsze gry na PlayStation 4 i 5 pod choinkę - Edycja 2022